Marmara Denizi'ndeki şiddetli fırtına ve yağmur İstanbul'u da etkisi altına aldı. Özellikle öğleden sonra başlayan yağmur ve şiddetli fırtına İstanbullulara zor anlar yaşattı, feribot seferleri 2 gün süreyle iptal edildi. Hava sıcaklığı hissedilir derecede düşerken trafikte de zaman zaman yoğunluk yaşandı.

FERİBOT SEFERLERİ İPTAL

Marmara Denizi'ndeki fırtına nedeniyle İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) A.Ş, bazı hatlardaki deniz otobüsü ve feribot seferlerini 2 gün süreyle iptal etti.

İDO'dan yapılan açıklamaya göre, bugünkü Sarayburnu-Marmara-Avşa, Bandırma-Yenikapı, Bostancı-Yenikapı-Armutlu ve Yenikapı-Bandırma deniz otobüsü ile Bandırma-Yenikapı feribot seferleri iptal edildi.Şiddetli lodos nedeniyle yarın da Yenikapı-Bandırma feribot ve Avşa-Marmara/Sarayburnu ile Armutlu-Yenikapı-Bostancı deniz otobüsü seferlerinin de iptal edildiği bildirildi.


Öte yandan, İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, yağış yarın da sürecek, hava sıcaklığı ise en yüksek 13, en düşük 8 derece olacak. İstanbul'da yağışlı havanın Çarşamba gününe kadar süreceği belirtildi.


Yapılan açıklamada vatandaşlar, 10-12 Kasım tarihlerinde etkili olacak sağanak yağış ve bugün etkili olacak lodos fırtınası nedeniyle de uyarıldı.
(mynet)