Ameliyathaneden kaçtı, yakalanıp ameliyet edildi

11 Kasım 2007Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)ADANA’da kız arkadaşı 20 yaşındaki Gülsüm Keskin’i barda çalıştırdığı iddia edilen 33 yaşındaki oto galerici Mesut Bacakoğlu, bıçaklanarak yaralandı. Kendisini yaralayan hakkında bilgi vermeyerek hastaneden kaçan Bacakoğlu kısa sürede yakalanıp ameliyata alındı.

İzmir’de oto alım- satımıyla iyle uğraşan Mesut Bacakoğlu, yaz tatilinde Antalya’da tanıştığı Osmaniye’de oturan kız arkadaşı Gülsüm Keskin ile Adana’da buluştu. İddiaya göre, Bacakoğlu çalışması için Keskin’e Yüreğir İlçesi’ndeki bir barda iş buldu. Mesut Bacakoğlu, dün saat 23.30’da Keskin’i iş çıkışı bardan alıp Tahsilli Mahallesi'ndeki evine giderlerken henüz kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından sırtından, kolundan ve karın kısmından bıçaklanarak yaralandı.
Akşam hastaneye gitmeyen Bacakoğlu, sabah durumunun ağırlaşması üzerine bir arkadaşı ve kız arkadaşı tarafından Çukurova Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Doktorların ameliyata almaya hazırlandığı Bacakoğlu, polislere, “Bardan çıkıp yürürken bir kişi beni bıçakladı. Sonrasını hatırlamıyorum. Beni bıçaklayanı da tanımıyorum” dedikten sonra bir arkadaşına telefon açıp arkadaşının otomobiline binip hastaneden uzaklaştı. Bacakoğlu’nun kaçtığı, ameliyata alınacağı sırada Acil Servis’te bulunmaması üzerine belli oldu. Polisler, Bacakoğlu’nu otogara giderken Yeşilevler kavşağında yakaladı. Polis memurlarını görünce bulunduğu otomobilden inip yaralı halde kaçmayı sürdüren Bacakoğlu yakalanıp hastaneye getirilerek ameliyata alındı. Oto galericinin kız arkadaşı Keskin, polise erkek arkadaşı gibi çelişkili ifade verdi. Keskin, “Mesut bana barda iş bulmuştu. İş çıkışı eve giderken. Koşarak bir kişi yanımıza gelip Mesut’u bıçakladı. Kim olduğunu bilmiyorum” dedi.
Oto galerici Bacakoğlu'nun yaralanmasıyla ilgili soruşturma sürdürülürken, saldırganın yakalanmasına çalışılıyor.hürriyet