Doğalgazdan Zehirlenen İki Bayan Hayatını Kaybetti
Resmi büyütmek için tıklayın Ankara'da Önceki Gün Etkili Olan Rüzgarlı Havanın Ardından, Doğalgazdan Zehirlenen Yaşlı Yatalak Bir Bayan ile Yabancı Uyruklu Bakıcısı, Hayatını Kaybetti.


Ankara'da önceki gün etkili olan rüzgarlı havanın ardından, doğalgazdan zehirlenen yaşlı yatalak bir bayan ile yabancı uyruklu bakıcısı, hayatını kaybetti. Komşuları tarafından en son önceki akşam çöp atmak için çıktıkları sırada görülen iki bayanın öldüğü, yaşlı bayanın şehir dışında bulunan kızının gelmesiyle dün ortaya çıktı.

Olay, Esat Akyüz Sokak Uğurlu Apartmanı 1 numarada meydana geldi. Alınan bilgiye göre, şehir dışında bulunan Ayfer Kaynar ismindeki bayan, akşam saatlerinde Ankara'ya döndü. Eve gelen genç bayan, yatalak olan annesi Nebahat Kaynar (75) ve Türkmenistan uyruklu bakıcısı Berdiyeva Annatach'ın (35) hareketsiz yattığını fark etti. Genç bayan hemen 112 Acil Servisi arayıp polis ekiplerine de bilgi verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Kaynar'ın ve Annatach'ın uzun süre önce öldüğünü belirledi. Gözyaşlarını tutamayan genç bayan, arkadaşları tarafından sakinleştirildi. Kaynar ve Annatach'ın cesetleri yapılan incelemenin ardından Adli Tıp Morgu'na kaldırıldı.

Çevrede bulunan vatandaşlar, evde yaşlı yatalak bir bayan ile yabancı uyruklu bakıcısının bulunduğunu ve bakıcının en son dün akşam (önceki akşam)çöp atmak için dışarı çıktığını söyledi.

Öte yandan, Ankara'da bir önceki gün yaşanan rüzgarlı havanın da olayın gerçekleşmesinde etken olduğu üzerinde duruluyor. (Cihan Haber Ajansı)