2 Metre 10 Santim Boyundaki Genç İş İstiyor
Çocukluğunda geçirdiği hastalık nedeniyle vücudu dengesiz gelişen 2 metre 10 santimlik Bingöllü Doğan Dağyeli, yetkilerden iş istiyor.

Çocukluğunda geçirdiği hastalık nedeniyle vücudu dengesiz gelişen 2 metre 10 santimlik Bingöllü Doğan Dağyeli, yetkilerden iş istiyor.

Adaklı ilçesine bağlı Hasbağlar köyünde ikamet eden 33 yaşındaki Doğan Dağyeli, 12 kardeşli bir ailenin ikinci çocuğu. 13 yaşında akremelogi hastalığına yakalanan Dağyeli'nin vücudunun bazı bölümleri dengesiz gelişmeye başladı.

Akranlarına göre daha hızlı büyüyen Dağyeli'nin boyu kısa sürede 2 metre 10 santimetreye ulaştı. Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Dağyeli, sağlık sorunları nedeniyle askere alınmadı.


Ortaokul mezunu olan Dağyeli, işsizlikten yakınıyor. Devlet memurluğu sınavına giren ancak herhangi bir yere yerleşemeyen Dağyeli, köyde ailesiyle birlikte hayvancılıkla uğraşıyor.

Birkaç defa iş bulmak için İstanbul'a gittiğini ama kendisine kimsenin iş vermediğini söyleyen Dağyeli, köyde herhangi bir gelirini olmadığını bu nedenle yetkililerin kendisine iş imkanı sağlamasını istediğini belirtti.

İşi olmadığı için evlenemediğini kaydeden Dağyeli, "Sağlık problemleri nedeniyle askere alınmadım. Gittiğim birçok yerde durumumdan dolayı bana iş verilmedi. İş ve İşçi Bulma Kurumu'na müracaat ettim ama sonuç alamadım. Boyum nedeniyle de bazı sıkıntılar çekiyorum. Örneğin bedenime uygun kıyafet bulamıyorum. 52 numara ayakkabı giyiyorum. Kıyafetlerimi yurt dışında yaşayan yakınlarım gönderiyor. Misafirliğe gittiğimde ya da otelde kaldığımda boyuma göre yatak bulmadığım için çok sıkıntı çekiyorum. Bedensel engellilerin yararlandığı imkânlardan yararlanmak istedim. Ankara'da değerlendirilen raporlarım bu imkânlardan yararlanmam için yetersiz geldi. Ben kimseden yardım istemiyorum. Sadece çalışıp hayatımı kurmak istiyorum." dedi.

İlk zamanlarda boyuna olan ilgiden dolayı rahatsız olduğunu söyleyen Dağyeli, artık bunu önemsemediğini, bunun yanında birçok kişinin kendisiyle fotoğraf çektirmek istediğini ifade etti. (Cihan Haber Ajansı)