Irak Yönetimi: Türkiye Köyleri Vurdu
ABD ile Türkiye arasındaki nokta operasyonlar anlaşmasında ilk gelişme. Iraklı yetkililer, Türk helikopterlerinin köyleri vurduğunu açıkladılar.

Zaho Emniyet Müdürü Aşti Koçer, Türk savaş uçaklarının, Silopi İlçesi Görümlü Köyü bölgesinin tam karşısında yer alan Kuzey Irak topraklarına geçtiğini söyledi. Türk jetlerinin Vansora bölgesinde bulunan Saddam döneminden kalan ve terkedilen karakola yerleşen PKK'lı teröristleri hedef aldığınısöyleyen Aşti Koçer, karakolun kullanılamaz hale geldiğini ve kendilerinin burada hasar tespitine başladıklarını kaydetti.
Aşti Koçer, Türk savaş uçaklarının irili ufaklı PKK kamplarının bulunduğu sınır kesimindeki Haftanin ve Sinnaht bölgelerinde keşif uçuşu yaptıktan sonra buralarda da bazı stratejik noktaları vurduğunu, uçakların Çukurca'ya kadar uzanan bölgede uçtuktan sonra Türk hava sahasına girdiğini söyledi.

SINIRDA BÜYÜK HAREKETLİLİK

CNN TÜRK'ün yayınına bağlanan DHA muhabiri Ramazan Yavuz, Şırnak-Kuzey Irak sınırında büyük bir hareketliliğin yaşandığını ve Sikorsky helikopterlerin sınırın üstünde uçtuğunu bildirdi. Irak yönetimi de çeşitli köylerin vurulduğunu belirtti.

aktif haber