En Çok Onlar Konuşuldu


1700’ü aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesini kapsayan raaştırmada magazin dünyasına damgasını damgasını vuran olay ve kişiler tespit edildiMedya Takip Merkezi'nin (MTM) geleneksel olarak her ay hazırladığı medya gündemi raporunun Ekim ayı sonuçları açıklandı.

1700'ü aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesini kapsayan yayında, her haberin tek tek incelenmesi sonucunda elde edilen raporda; magazin dünyasına damgasını damgasını vuran olay ve kişiler tespit edildi. İşte araştırmanın detayları;Altın Portakal'a medyadan büyük ilgi…

Antalya'da gerçekleşen 44.Altın Portakal Film Festivali, magazin gündemine yerleşen konular arasında üst sıralarda yerini aldı. Birçok dalda, birçok oyuncunun ve filmlerin ödül aldığı Altın Portakal, yazılı, görsel ve elektronik basın toplamında 2 bin 362 habere konu edildi. Altın Portakal haberlerine en fazla yer veren mecra, gazete ve dergiler oldu.Medya, '35 sene daha beni manşetlerde göreceksiniz' diyen Hülya Avşar'ı doğruluyor…

'35 sene daha beni manşetlerde göreceksiniz' sözüyle dikkatleri üzerine çeken Hülya Avşar, Ekim ayında da magazin dünyasının ilgi odağı oldu. Rapora göre, magazincilerin vazgeçilmez ismi Avşar, yazılı, görsel ve elektronik basında toplam 1.592 haberle, yine, medyanın en çok yer verdiği ünlüydü. Ünlü sanatçı, Ekim ayında annesinin hastalığına ve özel hayatına dair yaptığı açıklamalarla gündeme gelirken; TV kanalları, Hülya Avşar ile ilgili haberlere 25 saate yakın yer verdi.MTM'nin aynı araştırma verilerine göre İbrahim Tatlıses, magazin dünyasının en çok ilgi gören ikinci ismi olmaya devam etti. Eylül ayına oranla haber sayısında % 16'lık düşüş tespit edilen Tatlıses, kızına aldığı 1,5 milyon dolarlık düğün hediyesi ile dikkatleri üzerine çekti. 'Verdiğimiz şehitlerin ardından dansöz çıkardı' diyen köşe yazarlarına kızan ve İbo Show programını sonlandıran Tatlıses, tüm mecralar toplamında 1.168 habere konu oldu.Ayın en medyatik üçüncü ismi, 1.052 haberle Sezen Aksu oldu. Çeşitli konser programlarıyla gündeme gelen Aksu'nun haberleri, 5 saate yakın süreyle ekranlarda yer buldu.Eşinden boşandığı iddiasıyla gündeme taşınan Bülent Ersoy, magazin dünyasının en çok yer verdiği dördüncü isimdi. Eylül ayına oranla haber sayısı % 33 artan Ersoy, tüm mecraların toplamında 1.042 haberde yer aldı.

Altın Portakal'a aday oldu, sonuca kızdı, haberleri % 94 arttı…

Altın Portakal'da en iyi kadın oyuncular arasında gösterilen Nurgül Yeşilçay, ödül alamaması nedeniyle Özgü Namal ile girdiği polemik ve Yaşamın Kıyısı'nda filmiyle dikkatleri üzerine çekti. Önceki aya göre haber sayısı % 94 artan Nurgül Yeşilçay, toplamda 655 habere konu edildi.

aktif haber