Edirne'yi Tilkiler Kurtardı
Meriç Nehri'nin taşarak sular altında bıraktığı Edirne'yi bu kez tilkiler kurtardı.Edirne-Yunanistan sınırında tilkilerin oyuklar meydana getirmesi sonucu, debisi yükselen Meriç Nehri'nde seddeyi aşan su Yunanistan tarafında taşkına neden oldu.
Edirne Valisi Nusret Miroğlu merkeze bağlı Bosnaköy'ün alt kesimindeki seddeyi aşan suyun Yunanistan'ın Nea Visa yerleşim yeri civarının zarar görmesine neden olduğunu belirtti. Evros Valisi Nikolaos Zambunidis ile görüştüğünü ifade eden Miroğlu, taşkına neden olan seddenin DSİ 11. Bölge Müdürlüğü'ne ait olduğunu söyledi.
Bu arada Meriç Nehri'nin Bulgaristan'ın gümrük yolunu kapatmasından sonra trafiğe kapatılan Kapıkule Gümrük Kapısı peronlarını da su bastı. Gümrük peronlarının sular altında kalması nedeniyle Kapıkule'nin yeniden ulaşıma açılmasının iki gün daha mümkün olmadığı bildirildi.
Öte yandan Trakya'da yaşanan sel felaketi nedeniyle Edirne'nin Karaağaç Mahallesi ile irtibat sağlayan kara yolu, il merkezine bağlı Orhaniye-Elçili karayolu ve Uzunköprü ilçesine bağlı Sığırcılı-Saçlımüsellim köy yollarının ulaşıma kapandığı bildirildi.

aktif haber