Gerçekten böyle bir şart var mıdır? İşte Türkiye’nin en ünlü yazarının cevabı

İNTERNETHABER

Pınar Kür, Çiğdem Anat, Aysun Kayacı ve Müjde Ar’ın “Haydi Gel Bizimle Ol” programının bu haftaki konuklarından biri ünlü yazar ve politikacı Çetin Altan’dı. Altan yaşlanmıştı, belliydi ama keyifli sohbeti ve hazırcevaplılığı yerinde duruyordu.

YAZAR OLMAK İÇİN KOCAMI ALDATMAM ŞART MI?

Altan programa katılır katılmaz sözü hemen Pınar Kür aldı. Ve Altan’la ilgili bir anısını anlatmaya başladı. “Bundan 10 -15 sene önce bir imza günüme genç bir kadın geldi. Bana yazar olmak için ne yapması gerektiğini sordu. Ben ‘çok okumak gerekir’ falan diye anlatırken sözümü kesti. ‘Kocamı aldatmam şart mı?’ Diye sordu. ‘O da nereden çıktı’deyince, Çetin Altan söyledi’ dedi.
Çetin Altan Pınar Kür’e lafı hemen hazırdı: Gözüme kestirmiş olmalıyım

BİR ERKEĞİN HAYATI BOYUNCA 5500 KERE ŞANSI VARDIR

Çiğdem Anat’ın da Altan’a sorusu yine kadınlarla ilgiliydi. “Solmaz Kamuran’a kadar çapkın bir erkek diye bilirdik sizi, nasıl oldu da vazgeçtiniz?” diye sordu Anat. Altan yine olanca hazırcevaplığıyla cevap verdi: “Seni görünce eski coşkularım ortaya çıkabilir”

Ve ardından aşkla ilgili teorisini anlatmaya koyuldu. “Bir erkeğin erkekliği aşağı yukarı 5500'dür?”

Diğer üç olgun hanım onu başlarıyla onaylarken programın en genci Aysun Kayacı “ben anlamadım” dedi. Programda 10 saniyeliğine herkes sustu. Seyirci ekran başında bu süre zarfında bu 3 olgun hanımın “acaba bunu Aysun’a nasıl anlatmalı” diye düşündüğüne tanık oldu.

Önce lafı Pınar Kür aldı. Anlatmaya çalıştı ama nafile. Aysun hala boş gözlerle bakıyordu. "Skor mu o 5500" diye sordu bir kez daha. Müjde Ar baktı ki olacak gibi değil, aldı sözü eline. Ar tane tane “Bir erkeğin hayatta 5500 kere şansı vardır.’ dedi. Zaten bundan da daha açık anlatılamazdı. Aysun bu kez anlamıştı. Çetin Altan artık lafını bitirebilirdi. “Bir erkeğin 5500 hakkı vardır. Bunu 1000 kadınla paylaşırsan o kadınların hiçbiri seni anlamaz, sevmez. Ama 3 kadınla paylaşırsan 3’ü de seni anlar ve sever

AHMET VE MEHMET ALTAN’IN ŞANSI

Ünlü babaların çocukları genellikle babalarının ünü altında ezilirler. Ama Çetin Altan’ın iki oğlu da, Ahmet Altan da, Mehmet Altan da babalarının ünü altında ezilmeden ve onun ününü kullanmadan iki birey olmayı başardılar. “Peki bu nasıl oldu” diye sordu Çiğdem Anat Altan’a. Altan’ın cevabı manidardı: “Babalık yapmadım da ondan. Benim meyhaneye gitmekten onlara babalık yapacak halim mi vardı. Bu da onların şansı oldu”

internethaber