Asker Uğurlamasında Teröre Kin ve Nefret
Kastamonu'da Vatani Görevini Yapacak 60 Genç, Gözyaşları Arasında Dualarla Askere Gönderildi. Asker Uğurlamasında Vatandaşlar, Teröre Kin ve Nefretlerini Dile Getirdi.

Kastamonu'da vatani görevini yapacak 60 genç, gözyaşları arasında dualarla askere gönderildi. Asker uğurlamasında vatandaşlar, teröre kin ve nefretlerini dile getirdi.

Ara celp dönemi olan Kasım ayında Kastamonu'dan 87/4 tertip olarak yurdun çeşitli bölgelerinde görev yapacak olan 60 genç, şehirlerarası otobüs terminalinden askere uğurlandı. Evlatlarını askere yollayacak olan aileler otobüs terminalini doldurdu. Gözyaşlarının tutulamadığı asker uğurlamasına kimi anneler küçük çocuklarıyla geldi. Dualar okunurken, yakınlarının elini tek tek öpen vatan evlatları, "En büyük asker bizim asker" sloganıyla omuzlara alınıp havaya fırlatıldı. Gençler, görev yerlerine


gidecekleri otobüse yine yakınlarının omzunda bindi.

Artan terör olayları ve sınır ötesi operasyon söylentileri arasında askere giden gençlerde ve yakınlarında teröristlere kin ve nefret hakimdi. Her türlü ortamda vatani görevlerini yapacaklarını ifade eden gençler, vatan için gerekirse canlarını seve seve feda edeceklerini söyledi.

Evlatlarını askere göndermekten dolayı gururlu olduklarını belirten asker babaları ise, görev başına giden çocuklarının vatan hainlerine engel olup, teröristlerin kellelerini uçurarak şehitlerin hıncının alınmasını istediler.

(SÖ-BÖ-CC-Y) (İhlas Haber Ajansı)