Devrekli Bastonculara Sergi Salonu
Resmi büyütmek için tıklayın Zonguldak'ın Devrek İlçe Kaymakamlığı, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Tarafından Restorasyonu Yapılan Binanın İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor.


Zonguldak'ın Devrek ilçe Kaymakamlığı, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından restorasyonu yapılan binanın inşaat çalışmaları devam ediyor.

Devrek Kaymakamı Yakup Tat, özel sektör tarafından kullanılan binayı kendi bünyelerine kattıklarını belirtti. Tat, "İlçemizin bastonlarıyla ünlü olması bizleri bir takım çalışmalar yapmak zorunda bırakmıştır. Bunlardan bir tanesi de ilçede imal edilen bastonların esnaflarımız tarafından şu ana kadar toplu olarak bir yerde sergilenmemiş ve satış yapma imkanı bulamamışlardır. İlçe merkezinde bulunan ve yıllardır özel sektör tarafından kullanılan binayı tekrar kendi bünyemize kazandırdık. İnşaatı devam eden binanın alt katını ilçede faaliyet gösteren bastonculara her birisi yarım metrekare stant olarak tahsis edeceğiz. Burada el emeklerini ve göz nurlarını hem sergileme hem de satış imkanı bulacaklardır. Üst katını ise bastonlarda kullanılan sedef kakma ve gümüş işleme işçiliğini ircaa edeceklerdir. İlçede ilk defa yapacağımız bu çalışma kaymakamlık ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün kontrolü altında gerçekleştirilecektir. Amacımız ilçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin Devrek bastonlarını bir arada görmeleri ve rahatlıkla alışverişlerini yapmalarını sağlamaktır" dedi.TSİ (İhlas Haber Ajansı)