Irak Yine Kan Gölü
Resmi büyütmek için tıklayın Bağdat ve Musul'daki Bombalı Saldırılarda 26 Kişi Öldü. Diyala'da da Bir Okul Bekçisi ve Eşi, Çocuklarının Önünde Boğazları Kesilerek Öldürüldü.

Bağdat ve Musul'daki bombalı saldırılarda 26 kişi öldü. Diyala'da da bir okul bekçisi ve eşi, çocuklarının önünde boğazları kesilerek öldürüldü.

Irak'ın Diyala vilayetinde bir okulun bekçisi ve eşi, çocuklarının gözleri önünde El Kaide militanı oldukları belirtilen 3 yeğeni tarafından başları kesilerek öldürüldü. Polis açıklamasına göre, katliamdan sonra tutuklanan ikisi kız kardeş 3 militan, sorgularında okul bekçisi amcalarını, namaz kılmadığı ve Batılı tarzda pantolon giydiği için kafir olarak gördüklerini söyledi. Diyala'nın Calavla köyünde okulda amcaları ve eşini öldüren üç kuzenin, amcalarının çocuklarına da, yaptıkları katliamı zorla izlettikleri belirtildi.


BOMBALI SALDIRI 26 CAN ALDI

Öte yandan, başkent Bağdat ve kuzeydeki Musul kentinde düzenlenen son haftalardaki an kanlı saldırılarda 26 kişi öldü, 57 kişi yaralandı. Bağdat'ta evcil hayvan pazarında sabah saatlerinde kuşların konduğu bir kutu içine gizlenen bombanın infilak etmesi sonucu 13 kişi ölmüş, 57 kişi yaralanmıştı. Öğleden sonra Musul kentinde bir polis kontrol noktasında bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında ise 10'u sivil 13 kişi öldü.
haberler.com