Belediye Malına Zarar Verenlere Başkandan PKK'lı Benzetmesi
Resmi büyütmek için tıklayın Isparta'da Gökçay Mesirelik Alanında Bulunan Pergolelerin Gece Kimliği Belirsiz Kişiler Tarafından Yakılmasına Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman Büyük Tepki Gösterdi. Balaman, "Bunları Yapanların PKK'lıdan Farkı Yok" Diyerek Tepkisini Dile Getirdi.

Isparta’da Gökçay mesirelik alanında bulunan pergolelerin gece kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılmasına Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman büyük tepki gösterdi. Balaman, “Bunları yapanların PKK’lıdan farkı yok” diyerek tepkisini dile getirdi.

Isparta’da Gökçay mesirelik alanında bulunan bir işyerinin alt kısmında bulunan pergoleler gece yarısı bilinmeyen bir saatte ateşe verilerek tahrip edildi. Olaylar üzerine büyük üzüntü duyduğunu belirten Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman, halkın malına zarar verenlerin Güneydoğu’da askere mermi sıkan PKK’lı teröristlerden farkı olmadığını belirterek tepki gösterdi. Yapılan hiçbir hareketin Isparta’ya hizmet etme noktasında hızlarını kesemeyeceğine değinen Balaman, “Son günlerde Belediyemiz tarafından yapılan hizmetlere karşı girişilen bir eylem var. Bunları yapanlar her kimse ben buradan şunu söylüyorum. Bu mallar Hasan Balaman’ın cebinden çıkan para ile yapılmıyor, halkın parası ile yapılıyor. İnsan hiç kendi malına zarar verir mi, ya da göz göre göre zarar verdirtir mi? Ama kim ne yaparsa yapsın bizim önümüz kesmeye gücü yetmez. Isparta’yı dört başı mamur bir hale getirmek için tüm engellemelere, insanlık dışı muamelelere rağmen tüm hızımızla çalışacağız. Pergolelerden, kamelyalardan, çocuk oyun gruplarının altındaki kauçuk malzemeden, otobüs duraklarından, duvarlara çirkin çirkin yazı yazmaktan ne ister, ne anlar bunlar anlamadım. Ben bu kimselere insan bile diyemiyorum. Bunlar, Mehmetçiklerimize kurşun sıkan PKK’lı teröristten farksız kimseler” şeklinde konuştu.


Bu tür olaylara tanık olan halkın 153 ALO Zabıta ya da kendisinin cep telefonunu arayarak haber vermesini isteyen Balaman, “Değerli halkımızın kendi malına sahip çıkması en büyük arzumuz. Biz yaptık, siz sahip çıkın. Unutmayın zarar verilen sizlerin malıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Kimliği belirsiz kişilerce yakılarak tahrip edilen 4 adet pergolenin kullanılamayacak duruma geldiği ve yenilerinin yapılması için çalışmalara başlanacağı bildirildi.

(OB-SÇ-Y)

23.11.2007 18:18 TSİ (İhlas Haber Ajansı)