Marmara'da fırtına uyarısıİstanbul ve çevresinde yarın kuvvetli lodos etkili olacak.

25.11.2007 13:52 İstanbul ve çevresinde yarın kuvetli lodos ve kısa süreli fırtınalar şeklinde esecek rüzgar etkili olacağı bildirilirken, yetkililer vatandaşları lodos fırtınasının oluşturacağı olumsuz etkilere karşı uyardı.
İstanbul ve çevresinde yarın kuvetli lodos ve kısa süreli fırtınalar şeklinde esecek rüzgarın etkili olacağı bildirilirken, yetkililer vatandaşları lodos fırtınasının oluşturacağı olumsuz etkilere karşı uyardı.
İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, halen İstanbul ve çevresinde güneyli yönlerden hafif kuvvette esen rüzgarın, yarın öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak güneybatıdan (lodos) kuvvetli ve kısa süreli fırtına (60-70 km/h) şeklinde eseceği beldirildi.
Açıklamaya göre, kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek rüzgar, yarın gece saatlerinden itibaren etkisini kaybederek ve yön değiştirerek kuzeybatıdan (karayel) orta kuvvette esmeye devam edecek. Açıklamada, vatandaşlardan ve denizcilerden de lodos fırtınasının oluşturabileceği olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

Anka
alintidir