Barış Akarsu'ya Koreli kan kardeşi

25 Kasım 2007Hacı BULUT/AMASRA (Bartın), (DHA)BODRUM'da geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren şarkıcı Barış Akarsu'nun anısına, memleketi Bartın'ın Amasra İlçesi'nde düzenlenen ‘Barış Akarsu Hapkido Türkiye Şampiyonası' başladı. Dünya Hapkido Federasyonu Başkanı Koreli Don Oh Choi, şampiyona öncesi Akarsu'nun mezarını ziyaret ederek, kan kardeşliğinin simgesi olarak parmağından akıttığı kanı ile taziye defterini imzaladı.

Hapkido Türkiye Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Barış Akarsu’nun anısına 22-25 Kasım tarihleri arasında düzenlenen ‘Barış Akarsu Hapkido Festivali' kapsamındaki Hapkido Türkiye Şampiyonası başladı. Dünya Hapkido Federasyon Başkanı Don Oh Choi, Hapkido Türkiye Federasyon Başkanı Şükrü Karataş, Amasra Belediye Başkanı Ali Yıldırım, Barış Akarsu'nun annesi Hatice ve babası Selahattin Akarsu ile Türkiye'nin dört yanından gelen sporcular Akarsu'nun mezarını ziyaret etti. Akarsu'nun mezarının başındaki taziye defterine duygularını yazan Choi, daha sonra iğne batırdığı parmağından akan kanı ile kan kardeşliğinin simgesi olarak taziye defterini imzaladı. Ayrıca Akarsu’nun mezarına Barış Akarsu yazılı hapkido siyah kuşağı bırakıldı.
Amasra Turizm Otelcilik Lisesi'nin spor salonundaki şampiyonaya 13'ü bayan, toplam 80 sporcu katıldı. Şampiyonayı Kore gazileri 77 yaşındaki Recep Arslanoğlu ile İlyas Sadıç ve 75 yaşındaki Kayhan Kıranda da izledi. Koreli olan Choi, yakalarında madalya bulunan Kore gazilerinin önünde eğilerek saygısını gösterdi. Şampiyona sırasında, ‘Barış sen ölmedin', ‘Barış sen yaşıyorsun' sloganlarının atılarak sevgi gösterisinde bulunulması, anne Hatice Akarsu'yu ağlattı. Bay, bayan, minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapılan ve akşam saatlerinde sona erecek şampiyonada dereceye girenlere, üzerinde Barış Akarsu’nun fotoğrafının bulunduğu madalya verilecek.

hürriyet