Hırsız, hastanelik olunca yakalandı

25 Kasım 2007A.A.Karaman'da soyduğu iş yerinin kapı camını kırarken başından yaralanan zanlı, tedavi için hastaneye gidince yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Gazi Dükkan Mahallesi'nde marketi bulunan Ali Baran (45), iş yerine geldiğinde kapı camının kırık olduğunu fark etti. Markete girdiğinde çelik kasada bulunan 280 avro, arkadaşına ait 9 bin YTL bulunan çanta ve yazar kasadaki 150-200 YTL kadar bozuk paranın olmadığını gören Baran, durumu polise bildirdi.
İş yerinde inceleme yapan polis, yazar kasa fişinin üzerinde kan lekesi gördü. Buradan kan örnekleri alan ekipler, zanlının yaralandığını düşünerek, hastanelere giden kişileri incelemeye aldı.
Yapılan araştırmada, zanlının, parkta tanımadığı kişilerce darp edildiği iddiasıyla Karaman Devlet Hastanesinde tedavi olan ve kafasında kesik izleri bulunan hırsızlıktan sabıkalı Tolga K. (35) olduğu anlaşıldı.
Zanlı, Kazım Karabekir Mahallesi Kemal Kaynaş Stadyumu yakınlarında yakalandı. Tolga K'nin bu sırada elinden attığı pakette 2 cep telefonu, üzerinde de toplam 7 bin 453 YTL ve 230 avro ele geçirildi.
Tolga K, gözaltına alındı.

hürriyet