+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Polis Akademisinden AKP'ye Ağır Sözler

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Polis Akademisinden AKP'ye Ağır Sözler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  eylem Polis Akademisinden AKP'ye Ağır Sözler
  Polis Akademisinden AKP'ye Ağır Sözler


  AKP döneminde hem de Başbakanlık'ta çok önemli görevlere getirilen Vahit Bıçak, polislerin çıkardığı dergide, Başbakan'ı çok kızdıracak ağır ithamlarda bulundu...  AKP'nin Bürokratı AKP'yi Vurdu

  3 Kasım 2002 seçimlerinde iktidara gelen Adalet ve Kalkınma Partisi'nin göreve getirdiği bürokratlardan Vahit Bıçak, AKP'yi en hassas noktasından vurdu.

  Erdoğan tarafından 17 Eylül 2003'de Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı görevine getirilen ve 17 Eylül 2005 tarihine kadar bu görevi yürüten Vahit Bıçak, yine Erdoğan tarafından aynı dönemde Reform İzleme Grubu'nun altı üyesinden biri olarak ta görevlendirilmişti.

  Ancak Vahit Bıçak'ın AKP'nin en önemli reform projesi olarak sunduğu Anayasa çalışmalarını yerden yere vurdu.

  Şimdi Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nde öğretim üyeliği yapan Vahit Bıçak, “Çağın Polisi” isimli dergide “Türkiye Devleti Bir Cumhuriyettir” başlıklı bir makale kaleme aldı.

  Bakın AKP'nin en kritik görevlere getirdiği bürokratı Vahit Bıçak, AKP'yi hangi sözlerle vuruyor:

  “2007 yılı Eylül ayı içerisinde hükümette bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından altı kişiden oluşan bir akademisyenler grubuna hazırlattırılmış olan ve sözde 'sivil anayasa' olarak kamuoyuna duyurulan metin, Anayasanın Cumhuriyetin niteliklerini düzenleyen, değiştirilmesi mümkün olmayan ve hatta değiştirilmesi teklif dahi edilemeyecek olan 2. maddesinin değiştirilmesini telif etmiş olması dikkat çekicidir. Bu durumda Türk Ceza Kanununun 'Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar' bölümünde yer alan ceza normlarının işletilmesi sorunu gündeme gelebilecektir”

  Yani AKP'nin İnsan Hakları Başkanı ve Reform izleme Komitesi üyesi gibi iki önemli ve reformist olması gereken organa getirdiği bürokratı Vahit Bıçak, AKP'yi “rejimi değiştirmekle” suçluyor ve Türk Ceza Kanunu'nun “Anayasal Düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar” hükümlerinin uygulanmasını istiyor.

  DOLAYISIYLA ERDOĞAN İÇİN MÜEBBET İSTEDİ
  Vahit Bıçak'ın kastettiği TCK'nun ilgili maddesi şöyle: “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs edenler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılırlar.”

  AKP hükümeti “şiddet” kullanmadığına göre Vahit Bıçak, “cebir” kullandığını öngörüyor olmalı…

  AKP'NİN BÜROKRATI AKP'YE “SÖZDE SİVİL” DEDİ
  Vahit Bıçak'ın makalesinde AKP'nin Anayasa çalışmalarıyla ilgili “sözde sivil anayasa” ibaresi kullanması ise ayrı bir eleştiri konusu.

  "GÜNDEME GELEBİLECEKTİR" NE DEMEK
  Vahit Bıçak'ın "'Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar' bölümünde yer alan ceza normlarının işletilmesi sorunu gündeme gelebilecektir” sözleri ise ayrı bir anlam taşıyor. Bıçak'ın sözkonusu ceza normlarının işletilmesinin "gündeme gelebileceğine" "gündeme getireceklerle" ve "getiriliş zamanlamasına" ilişkin özel bilgileri olup olmadığı merak konusu.

  Şuan Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Vahit Bıçak'ın makalesi Çağın Polisi Dergisi'nin 70'inci sayısında (Ekim 2007) yayınlandı.
  AKTİF HABER

 2. #2
  sefira
  Misafir

  Tanımlı Ce: Polis Akademisinden AKP'ye Ağır Sözler

  “Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs edenler ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılırlar.”

  bu maddeyi koyanlar 1982 anayasasını nasıl değiştirmişler peki
  yıllardır bu darbe sonucu oluşturulmuş anayasa ile yönetilirken sesleri cıkmayanlar cuntacıları vatanperver halk kahramanları olarak gören ve göstermeye calışanlar şimdi kalkmışlar nelerden bahsediyo

  bu millet daha bu ihanetleri unutmuş değil en kötü sivil anayasa bile darbe sonucu oluşturulmuş anayasalardan daha iidir

Benzer Konular

 1. Özkahya’dan Rüştü’ye ağır sözler
  By VamoS in forum Besiktas
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-30-2012, 00:52
 2. İbo'dan ağır sözler
  By NoBoDyS in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-25-2012, 19:09
 3. G.Saray'a ağır sözler!
  By Cr4zyjojo in forum Anadolu Kulüpleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-02-2010, 20:16
 4. Ağır Sözler-Ağır Mesajlar-Ağır Nickler
  By elma in forum Güzel Sözler, Mesajlar, Mesajları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-19-2009, 17:08
 5. Alemdaroğlu'dan Sezer'e Ağır Sözler...
  By moonlight in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-26-2008, 14:17

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0