MOSKOVA (İHA) - Rusya Federasyonu dün yapılan Duma seçimleri nedeniyle tarihi günlerinden birini yaşarken, sandık başına gitmek yerine Moskova'da düzenlenen "Foodshow" fuarını tercih eden siyasi yaşama kayıtsız seçmenler, dünyanın en büyük sandviçinden tatmak için birbirine girdi.


Moskova'daki Gostinnıy Dvor alışveriş merkezinde düzenlenen Foodshow fuarında Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye aday yaklaşık 16 metre uzunluğunda dev bir sandviç yapıldı. Hem karnını doyurmak hem de ikram edilecek sandviçin içinde saklanılan altın kolyeye sahip olma umuduyla rekor denemesine büyük ilgi gösteren yüzlerce başkentli, coşkulu tezahüratlarla yaklaşık yarım saat içinde dev sandviçi hazırlayan Rus ustaları destekledi.


Dev ekmek arasında mayonez, salatalık, salam, peynir, et, zeytin gibi malzemeler konularak hazırlanan dev sandviç, Rusya Rekorlar Kitabı teşkilatı tarafından ölçüldü ve tat testinden de tam not aldı. Rekor denemesi sırasında Brezilyalı dans ekibi de karnaval danslarıyla izleyicileri coşturdu. Daha sonra küçük dilimler halinde kesilerek ziyaretçilere sunulan sandviç, hemen tükenirken, organizatörlerin trajik sonuçlar doğurabilecek olası bir izdihamı önlemek için çok zor anlar yaşadığı görüldü.


İHA'ya açıklamada bulunan Rusya Rekorlar Kitabı teşkilatı Başkanı Aleksey Svistunov, "Bugün hep birlikte hazırlanmasına tanık olduğumuz sandviç, tam 15 metre 90 cm uzunluk, 22 cm genişlik ve 11 cm yüksekliği ile sadece Rusya'nın değil aynı zamanda dünyanın da en büyük sandviçi unvanına aday. Sandviç sadece büyüklüğüyle değil, tadıyla da takdire layıktı. Dünya rekorlar kitabının Rusya temsilcisi olarak bugünkü rekoru kaydettik ve rekorlar kitabına girmesi için aldığımız notları Londra'ya göndermeye karar verdik" dedi.

Bu arada dev sandviçin içinde saklanılan altın kolyeyi bulan kız çocuğu, ebeveynleriyle birlikte büyük sevinç yaşadı.

Mynet Haber