BAYRAMDA OTOBÜSLER %50 İNDİRİMLİ...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, her bayram uygulanan ücretsiz toplu taşıma hizmetinden geçen Ramazan Bayramı'nda gelen şikayetler üzerine vazgeçildiğini belirtti.

Topbaş'ın açıklamasına göre, İstanbul'da Kurban Bayramı boyunca toplu taşıma araçları yüzde 50 indirimli hizmet verecek.

Kadir Topbaş, maalesef ücretsiz hizmetin istismar edildiğini belirterek şöyle konuştu: "Gerçekten hizmet almak isteyenlerin rahatsız ve rencide olduğunu gördük. Bu yüzden Kurban Bayramı'nda toplu taşıma araçlarında yüzde 50 indirim uygulanmasına karar verdik."

Topbaş, geçen bayramda araçların kapasitelerin çok üzerinde yolcu taşımak zorunda kaldığını, seyahat etmek isteyen vatandaşların da bundan rahatsız olduğunu söyledi. Bu yüzden deniz, kara, demir yolu sistemindeki tüm taşıma araçlarının bayramda yüzde 50 indirimli hizmet vereceğini ifade eden Kadir Topbaş, kurbanlıkların da kurallara uygun şekilde kesilmesini istedi.

Kurban kesim merkezleri oluşturduklarını belirten Kadir Topbaş, şöyle konuştu: "Ama milyonları ifade edecek boyutta hayvan girişi olduğundan bu hayvanları kurban bayramının ilk günü kesme arzusunun getirdiği bir sıkıntı var. Kesimleri günlere yayarsak izdiham yaşanmaz. Kesimlerde yanlış yapanlara maddi cezalar vereceğiz. Zabıtalarımız denetim ve uyarı yapacak. Gerekirse para cezası kesecek."