+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Öğretmenleri Çok Ağır Eleştirdi

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Öğretmenleri Çok Ağır Eleştirdi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  eylem Öğretmenleri Çok Ağır Eleştirdi  Öğretmenleri Çok Ağır Eleştirdi  "Okuttukları dersi bilmiyorlar. Milli Eğitim’in dağıttığı ders kitabını ezberlemiş “papağanlar” ezici çoğunluk."  Tuğçe Baran/Vatan
  Bütün Öğretmenler Dava Açıyormuş Bana!
  Vız gelir tırıs gider. Protestolar umurumda olmayacak dedim, hakikaten umurumda değil. Görüşümde fena halde ısrarlıyım.
  Öğretmenleri eleştirmek bu ülkede tabudur. “Ay ama çok az para alıyorlar, hayat şartları çok zor, ama çocuklar da çok haşarı, ay ama bak ne büyük “sittres” altındalar, kafayı yemek üzereler, sen hiç bin tane çocukla başa çıkmak zorunda kaldın mı...”
  Bir kere bu çocuklar son beş yıl içinde bu kadar çoğalmadı. Öğretmenlere iyi para verilmediği de yeni bir haber değil. Son 50 yıldır bu böyle. Sistem ortada.
  Yani eğitim fakültesine başlarken durum başka değildi. İşlerinin ÇOCUK ile ilgili olacağını biliyorlardı. Hiçbir şey sürpriz değil. Sen başka bir yeri tutturamayıp ancak oraya kapağı atmışsan ve de “işsiz kalma tehlikesi yok” diye memurluğa talim ediyorsan bu niye benim suçum oluyor? Niye ben senin sıkıntına ve “çocuk nefretine” anlayış göstermek ve çocuğuma eğitim, sevgi ve bilgi veremeyişini sineye çekmek durumunda oluyorum?
  Artık yeter! Genelleme yapamazsın diyorlar pekala da yaparım. Ben bu ülkede okudum. Bu ülkenin devlet lisesine gittim. Bu ülkenin devlet öğretmenleri tarafından yetiştirile(me)dim. Bu ülkenin müdürleri tarafından idare edil(eme)dim. Bu ülkenin öğretmenlerinden dayak ve azar işittim. Bu ülkenin öğretmenleri tarafından baş belası sümüklü muamelesi gördüm ve bu ülkenin öğretmenlerinden hiçbir şey öğrenemedim.. Fena halde tecrübeliyim. Bütün cahil ve ruh hastaları da benim lisemde toplaşmadı ya!
  “Yazık ki sizi de yetiştiren bir öğretmen” diye sitemde bulunmuş çoğunluk. HAYIR efendim. Beni lise öğretmenlerim yetiştirmedi. Lise öğretmenlerimden bir tanesi de “senin halin nicedir” demedi. Ben ne öğrendiysem dünya, memleket ve kendim hakkında üniversitedeki hocalarımdan öğrendim. Hepsi dünya harikası insanlardı. Sezar’ın hakkını Sezar’a da vermesini biliriz.
  Robert, Galatasaray, Amerikan veya Alman liseleri dışında okullarda okumuş kimseden de “aaa bizim hocalarımız süperdi. Bütün haylazlıklarımıza rağmen gülümserlerdi, her derste ilgimizi çekmeyi başarırlardı, hep anlayış gösterirlerdi, çok şey öğrendim, mesleğimi seçmemde büyük katkısı vardır” diyene rastlamadım.
  Beni “pirotesto” eden (evet böyle yazmış) öğretmenler de zaten hakiki öğretmenliğin ne olduğunu bilmeyenler. Zorluk çekmenin öğretmenlik olduğunu sanıyorlar.

  “Ben oturduğum yerden yeşil dolarlar kazanırken.. onlar neler çekiyormuş haberim yokmuş... Önce benim tedavi olmam gerekiyormuş..”
  Mektuplarındaki binlerce imla hataları bile öğretmen olamadıklarının kanıtı. Okura boşuna kızıyormuşuz dahi anlamındaki de’leri da’ları, soru eki mısın’ları, musun’ları ayırmadıkları, noktalama işareti kullanmadıkları için.

  Kılavuzlar ortada!

  Sorumu tekrar ediyorum ey ahali: Bütün ilkokul ve lise hayatınız boyunca severek hatırladığınız kaç öğretmeniniz var? Kaçı için “çocuk ve genç sever” diyebilirsiniz? Dayağını ve azarını işitmediğiniz kaçı var? Kaçı için “dersi öyle bir coşkuyla ve sevgiyle anlatırdı ki sınıfta çıt çıkmazdı” diyebilirsiniz? Hadi bunu da geçtim kaçı için okuttuğu dersi BİLİRDİ diyebilirsiniz?

  BİLMİYORLAR!!!! Okuttukları dersi bilmiyorlar. Milli Eğitim’in dağıttığı ders kitabını ezberlemiş “papağanlar” ezici çoğunluk. Beni vıdıvıdıvıdı “pirotesto” eden öğretmenler! En son hangi kitabı okudunuz! En son hangi konferansa katıldınız? Kursa gittiniz?
  Hayatında başka memleket, başka şehir görmemiş coğrafya öğretmenleri, hayatında en son fakültedeyken roman okumuş edebiyat öğretmenleri, Matematik Dünyası dergisini hiç duymamış matematik öğretmenleri, tek bir yeni kelime öğrenmemiş İngilizce öğretmenleri..
  Ya bırakın Allah aşkına. Bana Çalıkuşu taklidi yapmayın.


 2. #2
  sefira
  Misafir

  Tanımlı Ce: Öğretmenleri Çok Ağır Eleştirdi

  tüm öğretmenler için sölenemez ama yazılanın coğu doğru malesef
  bu sadece ilkokul liseyle de sınırlı değil üniversitede bile sorduğumuz soruya net cevap veremeyen hocalar mevcut(bilgi acısından değil herkes herşeyi bilecek diye bi kaide yok ) ya 14 senedir aynı kitabı aanlatan bi insan nasıl olurda kitaba bakmadan o konuyu anlatamaz bilmiyorum zahmet edip yeni soru bile hazırlamayanlar var önceki senenin sorularını soru kağıdındaki tarihi bile değiştirmeden getirenler var önümüze

  ama su var tabi ülkemizde malesef btün sektörlerde bu tarz insanlar mevcut bu konunun sadece öğretmenler üzerine değil bütün türkiye üzerine tartışılması gerekir

 3. #3
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! Bu kadarına da pes!!!  bu yazılanı ilk okuduğumda güldüm!!
  hiç üzerimede alınmadım açıkcası.
  sadece hakaret boyutuna ulaşmış bir yazı vardı karşımda.

  bir anda aklıma gelen şey şu oldu.
  bazı öğrencilerim gibi konuştuğu.
  şu bazı dediğim öğrencilerimde okula gelirler işlerine gelirse derslere katılırlar işlerine gelmeyince çıkar giderler. bazen de derse katılır bazende dersi kaynatma yolu ararlar.
  sonrada aldığı notun onun almadığını sorulan soruların anlatılmadığını ileri sürer "hocam bu notu bana nasıl verirsiniz? siz adam kayırıyorsunuz" derler.
  o notu ben vermem karşımdaki öğrenci alır.
  boş gelir okula eve ise dolu gittiğini düşünen ben bu gün okuldan geldim diyecek kadar bilinçsiz kişiliklerdir.
  amaçsızdırlar.
  bu yazılan yazıların amaçsızlığı gibi....

  kimsenin öğretmenleri genelleyip bu yazıyı yazmaya hakları yok.
  artık daha neler göreceğiz demiştim ama bunu kastetmemiştim.
  bu kadarda değil!!!!!!


Benzer Konular

 1. Anadolu lisesi öğretmenleri sınavsız alınacak
  By nur yağmuru in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-11-2010, 23:33
 2. Ağır Sözler-Ağır Mesajlar-Ağır Nickler
  By elma in forum Güzel Sözler, Mesajlar, Mesajları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-19-2009, 17:08
 3. Baktabul'un Öğretmenleri-Öğretmenler-Öğretmen Resimleri
  By şeker_sarı in forum Komik Resimler
  Cevaplar: 32
  Son Mesaj: 12-04-2009, 21:49
 4. Demir Demirkan - Ağır Ağır (Ağır Ağır Şarkı Sözleri)
  By Reflex. in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-22-2009, 15:38
 5. Öğretmenleri Yine Çok Ağır Eleştirdi
  By mavidamla in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 12-08-2007, 10:48

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0