+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Türk Kadınına Ağır Hakaret Heykeli

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Türk Kadınına Ağır Hakaret Heykeli Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  eylem Türk Kadınına Ağır Hakaret Heykeli

  Türk Kadınına Ağır Hakaret Heykeli  Avusturya'nın Başkenti'ne, başı türbanlı, ama vücudunun geri kalan kısmı tamamen çırılçıplak bir heykel diktiler. İşte o heykelden rezil fotoğraflar...  Avusturya'nın başkenti Viyana'nın Karlsplatz semtinde bulunan Teknik Üniversite bahçesindeki heykel sergisinde, heykeltıraş Olaf Metzel'in ''Turkish Delight'' (Türk Lokumu) adlı, başörtülü, ancak diğer uzuvları açık bir Türk Müslüman kadını tasvir eden heykeli, Avusturya'daki Türk sivil toplum kuruluşlarının tepkisini çekti.  Dünyada, provokasyonu ön plana çıkaran çalışmaları ile bilinen heykeltıraş Metzel'in başı örtülü, ancak diğer uzuvları açık Tük kadınını temsil eden heykeli tepkiyle karşılandı. Viyana Teknik Üniversite öğrencisi Vedat Bayraklı okulunda sergilenen heykele tepkisini, "Bu çirkin heykelin buradan kaldırılması için Viyana'daki Büyükelçilik yetkililerin bir an önce harekete geçmesini istiyorum. İnsanların değerlerine hakaret ediyorlar" şeklinde dile getirdi. Yazılı bir açıklama yapan Avusturya Türk Federasyonu Başkan Yardımcısı Feyzullah Andak ise "Bu çirkin heykelin ne amaca hizmet ettiğini bilmiyoruz. Ama hoş bir şey olmadığını biliyoruz. Bizi de üzdüğü bir gerçektir. Avusturyalı yetkili makamlardan heykelin bir an önce kaldırılmasını talep ediyoruz" dedi.

  Halk Partisi (ÖVP) Viyana Eyalet Parlamentosu Milletvekili ve Entegrasyon Sözcüsü Mag. Şirvan Ekici de, "Heykel, bir kadın olarak beni de çok rahatsız etti. 11 Eylül'den sonra gergin bir havada yaşıyoruz. Bu hava içindeyken, böyle bir sanat çalışması uygun değil. Bununla ilgili tüm sorumluluk Sosyal Demokrat Partisi Viyana Eyalet Kültür Bakanı Dr. Andreas Mailath Pokorny'e aittir. Hoş olmadığını düşünmeliydi. Burada yaşayan ve rencide edilen insanlara, provokatörlerin oyunlarına gelmemeleri çağrısında bulunuyorum" diye konuştu.
  aktif haber

 2. #2
  Acemi Üye özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda o bir kahraman özlarayda - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  52
  Tecrübe Puanı
  1319

  Tanımlı Ce: Türk Kadınına Ağır Hakaret Heykeli

  ışığın kırılması ve serap olayı arasında ilişki

 3. #3
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! Hakaret Heykeline Tepki Büyüyor
  Hakaret Heykeline Tepki Büyüyor
  Avusturya'da "Türkish Delight" (Türk lokumu) adıyla sergilenen türbanlı çıplak kadın heykeli Türkler'in büyük tepkisini çekti.  Alman asıllı heykeltıraş Olaf Metzel'in, Viyana'nın Karlsplatz bölgesindeki çevre yolu kenarına diktiği "Türk lokumu" adlı ''türbanlı çıplak kadın'' heykeli, Türk vatandaşlarının tepkisine yol açtı.

  Heykelin, takriben 20 metre uzağında çim zemine çivilenen bilgi tabelasındaysa "Turkish Delight" (Türk lokumu) olarak adlandırıldığı bildirildi. Viyana teknik üniversitesinin (TU) önünden geçen çevre yolunun kenarındaki çim bir alana dikilen heykel, Viyana'da bazı Türk dernekleri tarafından protesto edildi.

  BÜYÜKELÇİ YENEL: "HEYKEL HİÇBİR ŞEKİLDE TASVİP EDİLEMEZ"

  Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Selim Yenel, "Öncelikle bu heykelin, hiçbir şekilde tasvip edilemeyeceğini" belirterek, "Aldığımız bilgilere göre heykeli yapan kişinin amacı da şok etmek ve tepki yaratmak. Bunda da ne yazık ki başarılı oldu.Üstelik heykelin 30 Nisan 2008'e kadar orada kalması öngörülüyormuş" dedi.

  Heykelin Türkleri rencide ettiğini Viyana belediyesiyle Kunsthalle'ye (Sanat evi) sözlü ve yazılı olarak bildirdiklerini kaydeden Büyükelçi Yenel, şunları söyledi: ''Tahmin edebileceğiniz gibi, bunları ortaya koyduğumuz zaman alınan karşılık bunun bir sanatsal olay olduğu ve ifade özgürlüğünü ortaya koyduğu şeklinde olmaktadır. Ancak ifade özgürlüğü, hakareti içermemeli."

  Heykeli savunan Avusturyalı çevrelerin, "Türklerin ifade özgürlüğüne karşı olduklarını ileri sürmelerine fırsat verilmemesini de" isteyen Büyükelçi Yenel, "O bakımdan tepki gösterilecekse muhakkak bunun ifade özgürlüğüyle ilgili olmadığı, sadece ve sadece hakaret unsuru içerdiği vurgulanmalıdır" dedi.

  ATİB

  Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren, Avusturya-Türk İslam Birliği (ATİB) Başkanı Mustafa Köse de yaptığı yazılı açıklamada, "kadın vücudunu teşhir eden heykel, Avusturya'da kamuoyunu rahatsız ettiği gibi özellikle Müslüman kamuoyunu da derinden yaraladığını" belirterek, "Eğer bu heykel sanat adına yapılmışsa sanat adına yapılacak doğada daha güzel örnek alınacak sanat mevcuttur" dedi.
  aktif haber

Benzer Konular

 1. Bahçeli'den Erdoğan'a ağır hakaret
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-29-2010, 16:24
 2. İsrail gazetesinden Erdoğan'a ağır hakaret
  By "SenSiziM" in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-19-2010, 13:51
 3. Danimarka'dan çok ağır hakaret
  By angelgamze in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-08-2010, 21:04
 4. Obama'dan Palin'e Ağır Hakaret
  By mavidamla in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-10-2008, 12:13
 5. Atatürk'ün Kızına Ağır Hakaret
  By mavidamla in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-27-2008, 10:12

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0