Taş fırınlık rafa kalktıErkekler, göz altı kreminden karın sıkılaştırıcı jele kadar pek çok kozmetik ürünü kullanıyor.

08.12.2007 10:55Son yıllarda, Türk erkeğinin kozmetik ürünlerini kullanım alışkanlıklarında büyük değişim görüldüğü bildirildi.

Uluslararası bir kozmetik firmasının Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Müdürü Eda Bekem, tüketici araştırmalarına göre, Türkiye'de insanların yüzde 84'ünün her gün mutlaka herhangi bir kişisel bakım ürününü kullandığını, yüzde 45'inin de parfümü günlük kişisel bakımlarının bir parçası haline getirdiklerini söyledi.

Türk erkeğinin de kozmetik ürün kullanma konusunda alışkanlıklarının son zamanlarda değişiklik gösterdiğini belirten Bekem, şöyle konuştu:

''Son yıllarda, Türk erkeğinin kozmetik ürünlerine karşı algısında ve kullanım alışkanlıklarında olumlu yönde büyük değişim görülmektedir. Erkeklere özel satışa sunduğumuz seride, göz kreminden, tıraş bals****** karın sıkılaştırıcı jelden nemlendiriciye kadar birçok ürün yer alıyor ve bu ürünler büyük ilgi görüyor. Ürün çeşitliliğinin her geçen gün artması, erkek bakım ürünlerinde Türkiye'nin oldukça büyük bir potansiyele sahip olduğunu kanıtlıyor.''

Eda Bekem, erkek müşterilerin özellikle traş öncesi ve sonrası cilt bakım ürünlerini içeren ürün serilerini tercih ettiklerini kaydederek, parfümlerin de yine erkekler tarafından yoğun ilgiyle kullanıldığını sözlerine ekledi.

A.A. alintidir