Yeni haftada hava nasıl?
09 Aralık 2007 Pazar 15:02
Türkiye genelinde bugün yağış beklenmiyor. İşte bölge bölge hava raporu;

Türkiye genelinde bugün önemli bir yağış beklenmiyor, lodosla birlikte sıcaklık 3-4 derece arttı. Yarın batıya yeniden yağışlı hava geliyor.
İstanbul ve Ankara’da bugün parçalı bulutlu bir hava var, hava lodosla birlikte 3-4 derece ısındı. Yarın akşam saatlerinde İstanbul, Bursa ve Ankara’da yağmur görülecek. İzmir’de bulutlanma arttı, bugün hafif yağış görülüyor. Yarın ise yağış şiddetli olacak. Adana’da bugün hava açık olsa da yarın tekrar yağış bekleniyor. Bugün İstanbul 12, Ankara 8, İzmir 15, Bursa 12, Adana 16 derece.
Marmara Bölgesi’nde bugün Çanakkale-Balıkesir ve Trakya civarında bulutluluk arttı, hafif yağış görülebilir. Bölgenin doğusunda ise parçalı bulutlu bir hava var. Yarın öğleden sonra bölge genelinde yine yağmur görülecek. Edirne 12, Çanakkale ve Kocaeli 13 derece.

İç Anadolu’da bugün hava parçalı bulutlu ve soğuk. Yarın yağış bölgeye akşam saatlerinde giriş yapacak ve Pazartesi günü de etkili olacak. Bugün Konya 6, Sivas 5, Eskişehir 7 derece.

Ege Bölgesi’nde lodos ile birlikte sıcaklık yükseliyor. Bugün kıyılarda artan bulutlanma zaman zaman yağışa neden oluyor. Yarın bölge genelinde şiddetli yağmur görülecek. Mersin açıklarında oluşacak lodos fırtınasına karşı denizciler dikkatli olmalı. Denizli 12, Muğla 14, Kütahya 10 derece

Akdeniz Bölgesi’nde bugün hava parçalı bulutlu, Antalya ve Mersin çevresinde zaman zaman hafif yağış görülüyor. Yarın bölge genelinde beklenen yağmur Antalya çevresinde şiddetli yağacak. Antalya 16,
Güneydoğu Anadolu’da yarın Gaziantep-Adıyaman civarı yağışlı. Gaziantep 12 derece.

Doğu Anadolu’da hafta sonu hava soğuk ve çoğunlukla bulutlu. Van-Hakkari çevresinde görülecek yağış karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Bugün Erzurum 1, Malatya 7, Van 4 derece.

Karadeniz Bölgesi’nde bugün Rize-Artvin arasında yağış görülüyor. Yarın bölgede hava açık olacak, sıcaklık 4-5 derece yükseliyor. Pazartesi günü yeniden yağış bekleniyor. Bugün Trabzon 12, Samsun 14, Bolu 10 derece.
İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA RAPORU

internet haber