Ferrari otobanı savaş alanına çevirdi

Başka bir araçla yarış yaptığı iddia edilen Ferrari, aşırı sürat nedeniyle bir ticari taksiye çarpınca ortalık savaş alanına döndü. Ters dönen taksideki sürücü ve yolcusu yaralanırken, bazı vatandaşlar Ferrari'nin sürücüsüne tepki göstererek saldırmaya çalıştı.
İddialara göre, Sevan Şirikçiyan'ın kullandığı 34 SEV 16 plakalı Ferrari, Sultanbeyli otobanda İstanbul istikametinde başka bir araçla yarış yaptığı sırada direksiyon hakimiyetini kaybederek, önünde seyreden Yakup Emre Ekinci'nin kullandığı 34 TCZ 72 plakalı ticari taksiye arkadan çarptı. Aşırı süratli olan Ferrari'nin çarpmasıyla otoyoldan çıkan taksi, ters dönerek şarampole yuvarlandı. Ters dönen taksinin içindeki şoför ve yolcusu yaralanırken, Ferrari'nin sürücüsü polis tarafından gözaltına alındı.
Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırılırken, Ferrari sürücüsü Sevan Şirikçiyan, ekip otosunun içinde görüntülenmemek için yüzünü gizlemeye çalıştı. Kazayı haber alan Şirikçiyan'ın yakınları da olay yerine gelirken, çevredeki vatandaşlar kazada hatalı gördükleri Ferrari sürücüne tepki göstererek saldırmaya çalıştı.
Görgü tanıkları, Ferrrari'nin başka bir araçla yarıştığını ve hızının en az 150 kilometre olduğunu söyledi. Bu arada Ferrari servisinden gelen görevliler, kazada ön tarafı hasar gören lüks otomobili dikkatli bir şekilde çekiciye yükledi. Diğer tarafları da hasar görmemesi için çekiciden defalarca indirilen araç, tekrar titiz bir şekilde yüklendi.
Kazayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

İHA

mynet