İşte Eurovision'a Gidecek GrupTRT'nin çiçeği burnunda Genel Müdürü İbrahim Şahin, Eurovision'a gidecek temsilcimiz konusunda radikal bir karar aldı. İşte Türkçe şarkıyı seslendirecek o grup..TRT Genel Müdürü Eurovision için "Mor ve Ötesi" ile anlaşıldığını söyledi. 5'li listenin en üstünde yer alan Tarkan öneriyi geri çevirdi..

PPENSİPTE ANLAŞTILAR

Türkiye'yi 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil edecek grup hemen hemen kesinleşti. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin "Mor ve Ötesi" ile 'prensipte anlaşma' sağlandığını açıkladı.

TRT, Türkiye'yi 53. Eurovision Şarkı Yarışması'nda temsil etmesi için 5 grup ya da sanatçı tespit etti. Bunların arasında "mega star" Tarkan da bulunuyordu. TRT'nin yaptığı 5'li listede birinci sırada olan Tarkan, bu öneriyi kabul etmedi. Tarkan'ın devre dışı kalmasının ardından TRT, sıralamada yer alan diğer sanatçı ve gruplarla görüşmeye başladı.

ŞARKI TÜRÇE OLACAK

Bu görüşmeler, büyük ölçüde tamamlandı. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, yaptığı açıklamada, "Mor ve Ötesi" ile 'prensipte anlaşma sağlandığını' belirterek, kısa süre içinde imzaların atılabileceğini söyledi. Şahin, Mor ve Ötesi'nin seslendireceği parçanın Türkçe olacağını vurguladı.
Türkiye, 2003 yılında Riga'da gerçekleştirilen 48. Eurovision Şarkı Yarışması'na Sertab Erener'in "Everyway That I Can" adlı İngilizce şarkısıyla katılmıştı. Erener, birinciliği elde etmişti. Finlandiya'da gerçekleştirilen 52. Eurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil eden Kenan Doğulu da "Shake it up Şekerim" adlı parçasıyla dördüncülüğü elde etmişti.
aktif haber