Şırnak'tan Bir Ortaçağ Manzarası
Hep "Devlet Güneydoğu'ya milyarlarca dolar yatırım yaptı" denir ama bu yatırımın nereye gittiğini anlamak güç. İşte Şırnak'ta bir faciayla bitten düğünden Ortaçağ manzarası.

Kimi Devletin Güneydoğu'ya 100 milyar dolara yakın yatırım yaptığını söyler, kimi de bunun yatırım değil terör nedeniyle yapılan askeri harcamalar olduğunu söyler.
Tartışma süredursun, Şırnak'ta Ortaçağ'dan kalan bir köprüde facia yaşandı.
Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, gelini almak için yola koyulan köylülerin geçişi sırasında köprünün çökmesi sonucu 8 kişi yaraladı. Düğünü fotoğraflayan kişi o sırada yaşanan faciayı kare kare görüntüledi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Aşağıdere köyünden Şaban Dereli ve Havva Dereli'nin (Uğurlu) düğün töreninde facianın eşiğinden dönüldü. Günyüzü köyüne gelin almak için yola çıkan düğün konvoyu, yolun çamurlu olması sebebiyle yaklaşık 3 kilometrelik yolu yaya olarak katettiler.


Gelini almak için demirden yapılan köyün köprüsünden geçen köylüler, 5 metre yüksekliğindeki köprünün çökmesi sonucu büyük bir tehlike atlattılar.

Çökme sonucunda 2'si ağır olmak üzere 8 kişi yaralandı. Ağır yaralanan Nazan Dereli ve Pınar Dereli, Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, korkulu anlar yaşayan köylüler gelin evinde bir müddet dilendikten sonra gelini baba evinden alarak yola koyuldular. Köprünün çökmesi sebebiyle gelini kamyonete bindirerek dereden geçiren köylüler, araçlarına binerek Aşağıdere köyüne ulaştılar.

aktif haber