+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Çöpten 480 Bin Hastayı İyileştirdiler

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Çöpten 480 Bin Hastayı İyileştirdiler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374637

  ! Çöpten 480 Bin Hastayı İyileştirdiler
  Çöpten 480 Bin Hastayı İyileştirdiler

  Dört idealist doktor çöpten toplanan atıkları gelir kaynağı yaptı, 50 kuruşa muayene yapıyor ve fakirlere sağlık dağıtıyorlar. Tam 480 bin hastayı iyi ettiler..

  Dört idealist doktor tarafından Gebze'nin gecekondu mahallesinde kurulan Lokman Hekim Sağlık Vakfı Hastanesi'nin muayene ücreti 10 YTL. Bu parayı veremeyecek olanlardan, maddi imkánsızlıkları kanıtlamaları durumunda sadece 50 Ykr alınıyor. Vakfın en önemli gelir kaynağı, çöpten toplanan atık kağıtlar ve plastik.

  LOKMAN Hekim Sağlık Vakfı tarafından 20 yıl önce Gebze'nin gecekondu mahallesinde kurulan Lokman Tıp Merkezi'nin giderlerinin yarısı, her ay düzenli olarak toplanan kağıt ve plastiğin geri dönüşümünden karşılanıyor. 230 kilo kağıtla başlayan geri dönüşüm için artık ayda bir ton kağıt, naylon ve plastik toplanıyor. Vakfın kurucusu Dr. Ayhan Tokgöz, kullanılmayan veya bozuk elektronik eşyaları da toplayıp ayrıştırdıktan sonra hurdacılara satıp vakfa gelir elde edeceklerini söyledi.

  Bugüne kadar Levent'teki kliniklerine gelen hastaların ödedikleri ücretle, Gebze'deki dar gelirli hastaların tedavi olanaklarını artırmaya çalıştıklarını belirten Dr. Ayhan Tokgöz, Levent'teki kliniğe gelen hasta sayısı düştüğü için alternatif gelir kaynakları yarattıklarını söyledi.

  Lokman Hekim Sağlık Vakfı Hastanesi'nde muayene ücreti 10 YTL. Ancak, 10 YTL'yi de veremeyecek hastalardan 50 Ykr alınıyor. SSK ve Bağ-Kur'luların muayene ücreti de 50 Ykr. Levent'teki poliklinikte ise 175 YTL'ye hasta bakılıyor. 24 saat açık olan hastanede, Dahiliye, Kadın Doğum, Acil, Diş, Laboratuvar, Genel Cerrahi ve Radyoloji bölümü mevcut. Vakıf kayıtlarına göre, bugüne kadar 470 bin hastaya hizmet verildi. Vakıfta, aylık bakılan hasta sayısı röntgen, enjeksiyon, pansuman ve acil müdahaleler eklendiğinde 30 bine ulaşıyor. Dr. Tokgöz, merkezi ilk kurduklarında, doktorların yüzde 90'ının gönüllü olduğunu, ancak şimdi durumun tam tersine döndüğünü söyledi.

  GECEKONDUDA BAŞLADILAR

  Her gün Ulus'taki evinden Gebze Beylikdağı Mahallesi'ndeki hastaneye gelip ortalama 50 hasta muayene eden Dr. Ayhan Tokgöz, "Allah kimseyi hem yoksul hem de hasta yapmasın. Çünkü yoksul hasta taksiye binip şehir merkezindeki hastaneye gidemez. Elindeki parayı taksiye vermek yerine ilaç alır. Doktora gelirken minibüste kustuğu için dayak yiyen hastalarımız var" diyor.

  Dr. Ayhan Tokgöz, 1979'da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. İhtisasını tamamladıktan sonra Hakkari'de mecburi hizmet yaptı. 1985'te Gebze Devlet Hastanesi'ne başhekim olarak atandı. Ancak, "Kağıt üzerinde hastaneymiş gibi gösterilen bir sağlık ocağı" ile karşılaşan Dr. Tokgöz, dönemin belediye başkanı ve kaymakamının desteğiyle 15 ayda bir devlet hastanesi kurulmasını sağladı. Dr. Tokgöz, şunları söyledi:

  "Proje yazmayı, bütçe yazmayı bilmiyoruz. Biz yaparız, inanırız, doktoruz diye yola çıktık. İnşaatımız sekiz yıl sürdü. 1991'de giriş katını açabildik. Üst katlarda duvar yoktu. Bağış geldi devam ettik, para bitti bıraktık. İğneyle kuyu kazarak binayı bitirdik. Şu anda vakfa kayıtlı olan ve ücretsiz sağlık hizmeti alan 1000 aile var."


  aktif haber

 2. #2
  Demirbaş csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu Yer
  ????
  Mesajlar
  972
  Tecrübe Puanı
  107374469

  Tanımlı Ce: Çöpten 480 Bin Hastayı İyileştirdiler

  keşke her yerde böyle iyi doktorlar olsa..paylaşımın için sağol.

 3. #3
  dünya_güzeli
  Misafir

  Tanımlı Ce: Çöpten 480 Bin Hastayı İyileştirdiler

  Alıntı csl_16´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  keşke her yerde böyle iyi doktorlar olsa..paylaşımın için sağol.
  katılıom keşke her yerde bööle ii doktorlar olsa ah ah

Benzer Konular

 1. Bisküvi ikramı hastayı öldürdü
  By Kahramankentli in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-07-2010, 14:04
 2. Çöpten 746 adet mermi çıktı
  By LoNELy.RoaD in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-27-2009, 13:17
 3. Çöpten topladıkları atıklarla resim sergisi açtılar
  By nur yağmuru in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-23-2008, 18:19
 4. Çöpten uzay çıktı!
  By Mr. NuteLLa in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-17-2008, 22:52
 5. Demet'in kayıp elbisesi çöpten çıktı
  By kalbiimsinn in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-23-2008, 10:42

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0