Üsteğmen'in Ölümünde Soru İşareti
24 yaşındaki Üsteğmen Emre Ercan'ın ölümü bir dizi şüpheler barındırıyor. İlk açıklamada "kalp krizi" denmişti ama gerçek böyle mi?
Star'dan Mehmet Altan'ın yazısının ilgili bölümü:

'Allah sıralı ölüm versin' derler...

Ölüm insanoğlunun en trajik serüveni...

Ama bu çok genç yaştaki çocuklarımızı gelip bulunca daha da korkunçlaşıyor.

24 yaşındaki Üsteğmen Emre Ercan'ın ölümü de böyle...

Tatbikatta ölen bu gencecik yaştaki üsteğmenin resmen kalp krizi sonucu öldüğü açıklansa da dünkü Hürriyet Gazetesinin web sayfasında bulamadığım ama gazetenin kendisinde okuduğum şöyle bir bölüm vardı:

'Otopsi sonucunda şehit üsteğmen Ercan'ın kalp krizi ya da donma sonucu ölmüş olabileceği, ancak kesin ölüm nedeninin belirlenemediği belirtildi.

Donma ve kalp krizi bulgularının bir birine çok yakın olduğunu belirten yetkililer, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Ercan'dan alınan doku örneklerinin İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildiğini belirtti.'

Gazeteden aktarageldiğim bu bölüm internette olmamasına rağmen, üsteğmenin ölümü farklı soru işaretlerine yol açmıştı bile.

Örneğin, aşağıdaki İlker Olcay adlı okura ait yoruma, gazetenin web sayfasında, hemen haberin altında rastladım:

'Donan her insanın kalbi durur. Ne biçim tatbikat, ne biçim organizasyon, o kadar süre nasıl yardım gelmemiş. Onlarca helikopter vardır orada. Burnunun dibindeki askeri kollayamayan kontrol edemeyen yarın öbür gün savaşta ne yapar. Bence bu olayın üstüne gidilmeli ve ihmali bulunanlar cezalandırılmalı.

aktif haber