+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

FLAŞ! Üsteğmeni Dağda Unuttular

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  FLAŞ! Üsteğmeni Dağda Unuttular Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  eylem FLAŞ! Üsteğmeni Dağda Unuttular


  FLAŞ! Üsteğmeni Dağda Unuttular
  12 Aralık 2007 11:51
  Isparta'da dağda şehit olan üsteğmen olayından sonra ikinci skandal. Üsteğmen Fatih Uluğ Şırnak'ta dağda unutuldu....

  Tabip üsteğmen Fatih Uluğ Şırnak'ta PKK'ya karşı düzenlenen bi operasyona katıldı. Tipi nedeniyle dönen helikopter onu almayı unuttu. Durum bir gün sonra farkedildi ama...

  Taraf Gazetesi'nin manşetinden verdiği haberin ayrıntıları 10 dakika sonra....

  aktif haber

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! FLAŞ! Üsteğmeni Dağda Unuttular ayrıntıları

  Isparta'da dağda tipide kalıp şehit olan üsteğmen olayından sonra ikinci skandal. Üsteğmen Fatih Uluğ Şırnak'ta Operasyon sırasında dağda unutuldu.... İşte flaş ayrıntılar...

  Şırnak'ta PKK operasyonu için helikopterle araziye götürülen tim, kar ve tipi bastırması sonucu birliğe geri götürülürken, Tabip Üsteğmen M. Fatih Uluğ bölgede unutuldu. Bir gün sonra durum anlaşılınca dönüp arazide iki gün arama yapıldı ama Uluğ'a ulaşılamadı. Uluğ'un anne ve babası Taraf Gazetesi'ne olayı doğruladı. Eşi Feray Uluğ ise “Lütfen konuyu benden doğrulatmayın” dedi.

  M. Fatih Uluğ 2003 yılında sözleşmeli Dr. Üsteğmen olarak orduda göreve başladı. Uluğ'un dağda unutulması süreci 1 Aralık 2007'de PKK'ya yönelik operasyon kararıyla başladı.

  1 Aralık gece yarısı operasyon başlamış ve 2 Aralık Pazar günü saatler 06:00'ı gösterdiğinde helikopterle operasyon bölgesine inilmişti.

  Bölgede yoğun kar ve tipi vardı. Yürümek neredeyse imkansız olduğu için operasyon yapılacak bölgeye intikal çok zordu. Yoğun tipi ve kar timi operasyon yapma fikrinden vazgeçirdi. Devam etmek timin dağda donarak ölmesine sebep olabilirdi. Tim toplanıp geri döndü. 3 Aralık Pazartesi günü saatler 15:00'ı gösterdiğinde Tabip Üsteğmen Fatih Uluğ'un birlikte olmadığı anlaşıldı. Ekip tabip üsteğmeni bölgede unutmuş ve Şırnak'a dönmüştü.

  İKİ GÜN ARANDI
  Tim toplanıp tekrar olay bölgesine intikal etti. Yeni görev Şırnak 3. Jandarma Tabur Komutanlığı tabibi Üsteğmen Uluğ'u bulmaktı. Kar ve tipi gittikçe etkisini artırmış, arazi tamamen karla kaplanmıştı. Arazide tam iki gün kalındı. Tüm aramalara rağmen Tabip Üsteğmen bulunamadı. Tim Şırnak 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'na dönmek üzere tekrar yola çıktı.

  EŞİ RAPOR ALDI
  Dün ulaştığımız bu bilgilerden sonra, konuyla ilgili bilgi almak için Tabip Üsteğmen Uluğ'un Şırnak Vergi Dairesi'nde vergi memuru olarak çalışan eşi Feray Uluğ'u çalıştığı kurumdan aradık. Vergi Dairesindeki yetkililer Feray Uluğ'un 7 Aralık 2007 günü rapor aldığını ve daireye gelmediğini iletti. Bunun üzerine Vergi Dairesi Müdürü Fatma Sarıkaya'yla telefonla Uluğ'un neden rapor aldığını sorduk. Sarıkaya “Feray Uluğ'un neden ve kaç gün rapor aldığını bilmiyorum” deyip telefonu kapattı.

  Şırnak Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nı arayıp Üsteğmen M. Fatih Uluğ'la görüşmek istediğimizi söyledik. Santral görevlisi Uluğ'un birlikte olmadığını konuyla ilgili bilgi vermek üzere personelden sorumlu Mehmet Başçavuş'la görüşmemiz gerektiğini söyledi. Taraf'a ulaşan bilgileri aktardığımız Mehmet Başçavuş'un (soyadını vermedi) ilk tepkisi “olayı neden soruşturduğumuz ve bu bilgiyi nereden aldığımız” oldu.

  Konuyu yalanlamayan başçavuş “Üsteğmenin ailesine gerekli bilgiyi verdik. Sizinle bilgi paylaşmayacağız” dedi.


  BİLGİ VERMEM
  Kayıp üsteğmenin 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı misafirhanesin A Blok 302 nolu odada kalan eşi Feray Uluğ'la iki kez telefon konuşması yaptık. Telefonda oldukça üzgün bir ses tonuyla konuşan Uluğ da “Bilgi veremiyorum bu konuyla ilgili bunu doğrulayacak kişi ben değilim” dedi.


  BAŞKA YERDEN DOĞRULATIN
  İkinci telefon görüşmemizde ise Uluğ, “Yani lütfen beni dahil etmeyin, başka bir yerden doğrulatın. Ben vermeyeceğim” dedi.

  Üsteğmenin nasıl ve neden unutulduğu, sağ olup olmadığı, sorumlularla ilgili neler yapıldığı soruları ise şuan için cevapsız.

  ÖLÜM HABERİ DEĞİL OĞLUM GELSİN
  Ankara Dikmen'de oturan Fatih Uluğ'un ailesi “Oğlumuzu bulsunlar, onu sağ istiyoruz” dedi.

  Kayıp haberinin ardından şok geçiren Uluğ'un annesi Nejla Uluğ ve babası Ahmet Uluğ ilk bilgiyi Perşembe sabahı gelinlerinden aldıklarını, aynı gün askeri yetkililerin kendilerini evlerinde ziyaret ettiğini ve haberi verdiğini anlattı. Bunun üzerine Fatih'in göev yaptığı 23. Tümen Jandarma Kotanlığını aradıklarını söylediler.

  Operasyona çıkan askerler anne ve babaya operasyon timinin dağlık alanda saatlerce yol aldıktan sonra geçici bir karakolda mola verdiğini, mola bitiminde Üsteğmen Uluğ'un kaybolduğunun fark edildiğini anlatmış.

  Askeri yetkilileri “sorumsuz ve duyarsız” hareket etmekle suçlayan Anne Uluğ tepkisini şöyle dile getiriyor: “Oğlum daha önceki operasyonda sekiz gün boyunca tırmanınca fenalık geçirmiş. Öldü diyenler gelsin önce beni öldürsün. Şırnak'ta yazın nefes darlığı sorunu çıktı. Oğlum tecili bitmeden kendisi gitti asker şimdi de 'firar etti' diyorlar. 'Kaçırılmadı her tarafı aradık bulamadık, ölmüş olsaydı bulunurdu' diyorlar. Eğer yaşıyorsa gazetenizi okursa ortaya çıksın, bize ulaşsın, yoksa dayanamayacağım. Vatan sağolsun demiyorum. Neden komutanların bakanların çocukları oralarda askerlik yapmıyor. Şimdi küçük oğlumu askere istiyorlar. Bu oğlumu bulamazlar kesinlikle askere göndermem”

  Baba Uluğ ise komutanların “Olayı yaymayın, fazla kurcalamayın, firar etmişse yakında ortaya çıkar.” dediğini aktardı.

  Fatih Uluğ Dört Yıllık Subay
  M. Fatih Uluğ 22. 08. 1974 yılında Nazilli'de doğdu. 1999 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Tecili bitmeden verdiği dilekçeyle Çankırı'ya askere gitti. Askerden sonra Çankırı'da iki yıl doktorluk yaptı. Eşinin babası emekli astsubay olduğu için onun tavsiyesiyle 2003 yılında orduda sözleşmeli olarak çalışmaya başladı. Temmuz ayında Aydın'da görev yaptığı sırada 2015 yılına kadar bir dönem daha orduyla anlaşma imzaladı. Ağustos ayında da Sınır Jandarma Tümeni'nde görevlendirilerek Şırnak'a gitti.

  Haber: Mehmet Baransu-Ergülen Toprak / Taraf Gazetesi
  aktif haber


Benzer Konular

 1. Dön demeyi unuttular - Dön demeyi unuttular Hikayesi
  By VamoS in forum Hikayeler & Öyküler/Masallar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-15-2010, 18:01
 2. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 11-30-2009, 01:10
 3. Flaş Flaş Flaş Aragones İstifa Etti!
  By volkanixx in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 04-01-2009, 16:16
 4. Flaş! Flaş! Flaş!Rutkay Aziz de Diziden Ayrılıyor
  By кıνıяcıк in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-05-2008, 16:17
 5. Flaş Flaş: 2009 UEFA finali Saracoğlu'nda!
  By Baktabul in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 02-03-2007, 12:20

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0