+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

İstiklal Marşı okunmasın

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  İstiklal Marşı okunmasın Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! İstiklal Marşı okunmasın

  'İstiklal Marşı okunmasın' Öğretmen sendikası Eğitim-Bir-Sen'in hükümete sunduğu öneriler tartışma yaratacak. 12 Aralık 2007 ÇarşambaAltı bin olan üye sayısını AKP iktidarları döneminde 100 binin üzerine çıkaran Eğitim-Bir-Sen'in talepleri arasında yükseköğrenimde türban yasağının kaldırılması, ilkokullarda okutulan öğrenci andının etnik farklılıklar dikkate alınarak yeniden düzenlenmesi, sadece kız öğrencilerin devam edeceği okulların açılması ve öğrencilerin törenlere katılma zorunluluğuna son verilmesi de bulunuyor.
  AKP'ye yakınlığıyla bilinen Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitim-Bir-Sen, okullarda İstiklal Marşı'nın da okunduğu törenlere son verilmesini, ilkokullarda okutulan öğrenci andının etnik farklılıklara göre yeniden düzenlenmesini istedi. Türban yasağının kaldırılmasını da talep eden sendika, okullarda kılık kıyafet serbestliği sağlanması için gerekli adımların atılmasını beklediklerini açıkladı.
  Daha önce 6 bin olan üye sayısını AKP iktidarları döneminde 100 binin üzerine çıkaran sendikanın bu girişimi, "Türkiye'nin laik, demokratik, üniter yapısını doğrudan hedef alan bir girişim" olarak değerlendirildi.
  Eğitim-Bir-Sen'in, 1-2 Aralık 2007 tarihlerinde Şanlıurfa'da yaptığı istişare toplantısı sonuç bildirgesi açıklandı. Doğu ve Güneydoğu bölgesinde eğitim sorunlarının irdelendiği ileri sürülen toplantıya sendikanın Adıyaman, Bingöl, Hakkâri, Diyarbakır, Muş, Mardin, Elazığ, Van, Batman, Bitlis ve Şanlıurfa şubeleri katıldı. Toplantının ardından açıklanan sonuç bildirgesinde şaşırtıcı önerilere yer verildi.
  Bildirgede özetle şunlara yer verildi:
  * Yerel dil ve lehçelerin seçmeli ders olarak okutulması sağlanmalıdır. Eğitimin tüm kademelerinde herhangi bir ideolojinin dayatılmasından vazgeçilmeli, ideolojik eğitimden demokratik eğitime geçilmelidir.
  * İlköğretim okullarında okutulan öğrenci andı yeniden gözden geçirilmeli, etnik farklılıklar ve evrensel değerler dikkate alınarak yeniden dizayn edilmelidir. Öğrencilerin törenlere katılma zorunluluğuna son verilmelidir.
  * Karma eğitim ilkesi gereğince, bölgede sadece kız öğrencilerin devam edeceği pansiyonlu kız meslek liseleri açılmalı, kırsal kesimde ikamet eden kız öğrencilerin bu okulara devamı sağlanmalıdır.
  * Özellikle yükseköğretimde kılık-kıyafet serbesliği getirilip, başörtüsü (türban) yasağı kaldırılmalıdır
  Eğitim-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük , "AKP, kendi gibi düşünen sendika ve kitle örgütleri yaratıyor, amacını bu sendikalar aracılığıyla yaymaya çalışıyor" dedi. Türkiye Cumhuriyeti'nin laik, demokratik, çağdaş üniter yapısının değiştirilmek istendiğini belirten Kütük "Asli görevleri sendikacılık olanlar, AKP'nin atama bürosu gibi çalışıp onun fikirlerini yaymak için uğraşıyor. Açıklanan bildiri Atatürk' ün kurduğu Cumhuriyetin temel kazanımlarını hedefliyor. Eğitim-İş olarak, Atatürk devrimlerine, ulusal bütünlüğümüze, laik, demokratik Cumhuriyetimize sahip çıkmayı sürdüreceğiz" diye konuştu.
  Cumhuriyet


  haber a

 2. #2
  Demirbaş csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 Baktabul'un Çılgını csl_16 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu Yer
  ????
  Mesajlar
  972
  Tecrübe Puanı
  107374466

  sakınha Ce: İstiklal Marşı okunmasın

  ne yapmaya çalışıolar yaa.bu kadar saçma bişey olurmu.artık saçmalıktanda öteye gitmişler ama..her TÜRKün HER YERDE OKUMAKTAN BÜYÜK GURUR DUYDUĞU MİLLİ MARŞIMIZI KİMSE HİÇBİR YERDEN KALDIRAMAZ.BELKİ MİLLETİMİZ SAF AMA BU KADAR DA SAF DEĞİL!!!!!!!!!!

 3. #3
  VIP damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 Baktabul'un Çılgını damla_13 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Harikalar diyarı
  Mesajlar
  2.561
  Blog Yazıları
  67
  Tecrübe Puanı
  107374576

  Tanımlı Ce: İstiklal Marşı okunmasın

  :zopa:

 4. #4
  NoBo Prensesi NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS Baktabul'un Çılgını NoBoDyS - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Sep 2007
  Bulunduğu Yer
  Sıfır Noktası
  Mesajlar
  13.138
  Blog Yazıları
  302
  Tecrübe Puanı
  107375279

  Tanımlı Ce: İstiklal Marşı okunmasın

  ya bi kere turbanla ne alaksi var konunun turbanlinin okuyama hakki yokmu yapmayin arkadaslar yaa musluman bi ulkede isteyen turbanla isteyen turbansiz girer ayrim yapmamis diye bi sacmalik olamaz yaa lutfennnnn.

 5. #5
  Demirbaş JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını JeaLousS Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  İnönü Stadı ��
  Mesajlar
  734
  Tecrübe Puanı
  1008949

  Tanımlı Ce: İstiklal Marşı okunmasın

  onLarda ne yaptıgını biLmıyoki..

Benzer Konular

 1. CHP'den İstiklal Marşı protestosu!
  By Kubya in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-21-2012, 23:33
 2. İstiklal marşı Hadise'si
  By [A$!! kIıZz] in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 06-02-2010, 09:41
 3. Son İstiklal Gazimizin Marşı
  By deliqanli in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-23-2007, 18:33
 4. İstiklal Marşı ve Açıklaması
  By alos in forum Edebiyat
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-13-2007, 17:08
 5. İstiklal Marşı Açıklama
  By Gizem in forum Türkçe
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-24-2007, 21:15

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0