Eşkiyayla pazarlık yapılmaz
15 Aralık 2007 Cumartesi 18:23
BBP lideri Yazıcıoğlu, ''Eşkıyaya sadece 'teslim ol' çağrısı yapılır" dedi

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ''Eşkıyaya sadece 'teslim ol' çağrısı yapılır. Teröristle pazarlık yaparak terörizm önlenemez'' dedi.

Yazıcıoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca, Mecidiyeköy Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda, gündemdeki konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin her köşesinde yaşayan insanları, eline silah almadığı ve şiddete başvurmadığı müddetçe ''mübarek'' gördüklerini belirten Yazıcıoğlu, ''Hiçbir aşiret, mezhep ve etnik köken aramadan kucaklıyoruz. Her birini kardeş sayıyoruz ve onların birliğini, beraberliğini, kardeşliğini pekiştirmek için mücadele veriyoruz'' diye konuştu.

Sınır ötesi operasyon konusuna da değinen Yazıcıoğlu, şunları kaydetti: ''Biz millet olarak ayrıştırmanın değil, birleştirmenin adresiyiz. Onun için Meclis'te sınır ötesi operasyon istedik. Sınır ötesi operasyon dediğimiz bir toprak işgali değil, tam tersine bu coğrafyadaki insanları kansız, kinsiz, nefretsiz olarak bir arada tutmak için, aramıza sokulan fitneyi ortadan kaldırmak için yapılacaktı. Terörün yarattığı tahribatın bedelini hala ödediğimiz için sınır ötesi operasyon istedik.''

FAZIL SAY'IN AÇIKLAMALARI

Yazıcıoğlu, gazetecilerin, sanatçı Fazıl Say'ın açıklamalarına ilişkin soruları üzerine de ''Sanatçıysan, sanatçı olarak kal. Sanatını seviyoruz. İçinden çıktığın toplumun değerleriyle çatışıyorsun. Ödül almak isteyen, yurt dışında Türkiye ve İslam'a hakaret ediyor. Bunu üzüntüyle karşılıyorum'' diye konuştu.
internet haber