Uzay araştırmaları yapan Uluslararası Astronotik Akademesi'nin (IAA) iki üst düzey yöneticisi, araştırmalar çerçevesinde uzaya gönderdikleri sinyallerin kötü niyetli uzaylılar tarafından da alınabileceği olasılığı sebebi ile istifa ettiler.Türk'ün aklı sonradan gelir de bilimsel araştırmalara hayatını vakfetmiş uzay araştırmacılarının yıllarca uğraşıp, didinip emek verdikleri bir noktada birdenbire "YA UZAYLILAR DÜŞMANSA?" ihtimaline takılmaları hele de bu ihtimal doğrultusunda dünyaya verebilecekleri bir zarar yüzünden istifa etmeleri, hangi rasyoneliteye sığıyor bilmiyoruz. Ancak haber7'nin bildirdiğine göre, Nasa kökenli John Billingam ve ABD Dışişleri Bakanlığı Micheal Michaud uzun süreden beri hizmet verdikleri Uluslararası Astronotik Akademesi'ne "Dünya dışı yaşam bulmak üzere uzaya bilinçsizce sinyal gönderiyoruz. Peki ya uzaylılar düşmansa" diyerek istifalarını sundular.

Biz uzun süre ABD Dışişleri Bakanlığı'nda da görev yapmış olan Michael Michaud'un eski görevinin fazlaca etkisinde kalarak Dünya dışında da düşmanlarımız olabilir fikrini John Billingham'a empoze ettiğini düşünüyoruz.

Nitekim bu savımızı, Michael Michaud'nun, istifa dilekçesinde belirttiği fikirleri sanki doğruluyor: "Sinyal alıcı istasyonlar kurulabilir, ama sinyal göndererek dünya dışı varlık aramamız gerekip gerekmediği tartışmalı. Bunun olası sonuçları iyi değerlendirilene kadar aktif aramayı durdurmalıyız."

Kaynak:yonja.