Askere Kandil tebriği
20 Aralık 2007 Perşembe 11:09
Erdoğan bayram mesajında Kandil'e başarılı operasyon yapan TSK'yı kutladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin bu bayrama çok farklı bir zemin ve zamanda girdiğini, terörle mücadelenin önemli bir safhasında bulunulduğunu belirterek, başta Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanları olmak üzere tüm Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına teşekkür etti. Erdoğan, Üsküdar Altunizade'deki Marmara İlahiyat Vakfı Camisi'nde kıldığı bayram namazı sonrası, basın mensuplarıyla da bayramlaştı.

Erdoğan, bayram mesajı olup olmadığını soran gazetecilere, öncelikle tüm milletin Kurban Bayramını tebrik ettiğini belirterek, bayramın gerek Türk Milleti, gerek İslam dünyası, gerekse tüm insanlık için barışa ve sevgiye vesile olmasını diledi. Erdoğan,
''Bu bayrama çok farklı bir zeminde ve zamanda girmiş bulunuyoruz. Malum, terörle mücadelenin önemli bir safhasındayız. Bu vesileyle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başta Genelkurmay başkanım, kuvvet komutanları, özellikle son hava harekatını başarılı bir şekilde gerçekleştiren pilotlarımıza, silahlı kuvvetlerimizin tüm piyade güçlerine, komandolarıma, milletim ve şahsım adına özellikle tebriklerimi sunuyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Birlikteyiz, beraberiz...'' dedi.

Türkiye'nin güvenliği için tüm gücüyle gayret eden Emniyet Teşkilatının da en üstten en alt kademesine kadar tüm mensuplarını kutlayarak tebrik ettiğini belirten Erdoğan, ''Bu bayramı bayram gibi, güvenlik altında kutlamamıza vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum'' diye konuştu. Birlik ve beraberlik içinde hep birlikte aydınlık yarınlara yürüme dileğinde de bulunan Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

''İnanıyorum ki, sevgi, bizim en büyük zenginliğimizdir ve bayramlar sevginin, birliğin, beraberliğin, barışın en yaygın olduğu zemindir. Böyle bir zemin ve zamanda Türkiye olarak yarınları çok daha olumlu görüyoruz. İnşallah, bizim birliğimiz, dayanışmamız, o beklediğimiz, o mutlu, huzur dolu günleri de bizlere getirecektir. Zaten endişelerden uzak bir Türkiye var. Fazla endişe etmeye de gerek yok. İnanıyorum ki, milletçe biriz, beraberiz ve güçlüyüz.''


Kaynak: