Öldürdüğü kişinin cesedini, otomobil bagajında sakladı

Akif ARICI/ANTALYA

ANTALYA'da 35 yaşındaki Zafer K., eşini taciz ettiğini ileri sürdüğü fayans işçisi 44 yaşındaki Abdullah Alagül'ü, sokak ortasında bıçaklayarak öldürdü. Cesedi Alagül'e ait otomobilin bagajında saklayan zanlı, polis tarafından tesadüfen yakalandı.
Olay dün gece saat 21.00 sıralarında Esentepe Mahallesi 5413 Sokak'ta meydana geldi. 34 VSE 62 plakalı otomobiliyle evine giden Abdullah Alagül aralarında husumet bulunan Zafer K. ile karşılaştı. Bir süre tartışan Zafer K. ile Abdullah Alagül kavgaya başladı. Boğuşma sırasında Zafer K. yanında taşıdığı bıçakla Alagül'ü boynundan ve göğsünden bıçakladı.
Çok sayıda bıçak darbesiyle olay yerinde yaşamını yitiren Abdullah Alagül'ün kanlar içerisindeki cesedini otomobilinin bagajına saklayan Zafer K. ara sokaklarda kaçmaya başladı. Bu sırada devriye gezen Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekibin önüne çıkan zanlı, şüpheli hareketleri üzerine durduruldu. Elindeki kanı gören polislere çelişkili ifadelerde bulunan Zafer K. bir süre sonra cinayeti itiraf etti.
Polis, zanlıyı gözaltına alırken, 5413 Sokak'ta park halindeki otomobilin bagajında da Abdullah Alagül’ün cesedini buldu.
İşçi olduğu belirlenen Zafer Ç. ilk ifadesinde, Abdullah Alagül’ün eşini bir süredir taciz ettiğini, olay günü de telefonla arayarak tacizde bulunduğunu iddia etti.
Abdullah Alagül’ün yakınları olay yerinde sinir krizleri geçirirken, cesedi otopsi için morga konuldu.
Polis cinayetle ilgili soruşturmayı sürdürüyor.internet haber