+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

PKK Diyarbakır'da Tükendi ANALİZ

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  PKK Diyarbakır'da Tükendi ANALİZ Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  :heart: PKK Diyarbakır'da Tükendi ANALİZ

  PKK Diyarbakır'da Tükendi /ANALİZ  Terör herkesi karşısına aldığı bir noktada Diyarbakır’da eylem yaptı. Sivil halka yönelik saldırı onu destekleyen son kalelerin de desteklerini sürdürme imkanını ortadan kaldırdı.

  Mahir Kaynak/Star

  Tükeniş

  Terör herkesi karşısına aldığı bir noktada Diyarbakır'da eylem yaptı. Sivil halka yönelik saldırı onu destekleyen son kalelerin de desteklerini sürdürme imkanını ortadan kaldırdı. Bazı Avrupa ülkelerinin olayı bir özgürlük mücadelesi saymalarının önünü kapattı.

  Bölgede hiçbir desteği kalmayan örgütün sadece Avrupa'nın moral desteği ve sağladığı barınma imkanlarıyla ayakta kalması zaten mümkün değildi. Artık kimse onların yanında yer almaya cesaret edemez. Örgütün eylem yaparak militanlarına moral verdiği ve dağılmayı engellemeye çalıştığı iddiası geçerli değildir. Çünkü artık sığınacağı yeri bile kalmayan militanların sadece moralle siyasi sonuç doğuracak eylemler yapması mümkün değil.

  Son zamanlarda terör bir mücadele aracı olarak kullanıldı. Genel kanı onları destekleyen büyük bir gücün olmadığı, kullandıkları metotla başa çıkmak zor olduğu için önlenemediği biçimindeydi. Oysa terörizm sıradan insanların yaptıklarının ve bunun yarattığı sonuçların çok ötesinde anlamlar taşıyordu.

  Terörün savaş ilan ettiği güç devletlerdi ve her eylem devlete olan güvenin azalmasına yol açıyordu. İnsanlara verilen mesaj devletin kendilerini koruyacak güce sahip olmadığı, devletle ve onun imkanlarıyla kıyaslandığında bir hiç düzeyinde olan terör örgütlerinin eylem yapabileceği, siyaseti etkileyeceği, savaşlara sebep olabileceği imajı yaratılıyordu. Bu durum sadece ülkemiz için değil tüm dünya için geçerliydi. Terörizmin ziyaret etmediği önemli hiçbir ülke kalmamıştı.

  Sorunun doğru anlaşılamamasının nedeni günümüzdeki terörün geçmiştekilere benzetilmesi ve bunun tamamen farklı bir amacı olduğunun fark edilememesidir. Burada hedef eylemin yapıldığı ülkeyle ilgili bir amacı gerçekleştirmek değil genel olarak devletin aczini sergilemektir. Eylemlerin bir ya da birkaç ülkeyle sınırlı olmaması ve tüm güç odaklarını hedef almasının sebebinin ne olduğunun cevabı durumu açıklığa kavuşturabilir.

  PKK bu güçler tarafından kontrol altına alındıktan sonra uluslararası mücadelenin bir parçası haline dönüştü. Geçmişte savaştığı kişi ve grupların onu sahiplenmesinin nedeni bu değişimdir. Şu anda yaptığı iş Türkiye'den bir parça koparıp bağımsız bir devlet kurmak değildir ve bu objektif olarak imkansızdır. Ancak güçlü devlet yapılarından birinin, yani devletimizin güçsüzlüğü ispatlanmaya çalışılmaktadır.

  Bana göre doğruyu bulmanın en iyi, hatta tek yolu soyut düşünmektir. Bu eylemlerin Kürt sorununa hiçbir olumlu katkı yapması mümkün değildir ama Dünya ölçeğindeki devletlerle devlet dışı aktörlerin mücadelesi açısından bir anlam ifade edebilir.

  11 Eylülden beri mücadelenin taraflarının devletlerle devlet dışı aktörler olduğunu ve devlet dışı aktörlerin terörizmi bir araç olarak kullandığını söylüyorum. Ayrıca bu mücadelenin devletlerin zaferiyle sonuçlanacağını iddia ediyorum. Analiz ve tahminlerim doğruysa son aşamadayız ve terörizmin tasfiyesine şahit olacağız. Pakistan'dan Türkiye'ye uzanan bölgeye dikkat!

  AKTİF HABER

 2. #2
  Aranan Üye manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını manyax42_ Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu Yer
  ..[ ?* ]..
  Mesajlar
  1.978
  Tecrübe Puanı
  4838998

  Tanımlı Ce: PKK Diyarbakır'da Tükendi ANALİZ

  tşkler paylaşım için
  güzel şeyler yazıyordu ellerine sağlık

 3. #3
  serapqq
  Misafir

  Tanımlı Ce: PKK Diyarbakır'da Tükendi ANALİZ

  PKK lafı duymakdan o kadar sıkıldıkki!!!!!!!!........:T:
  paylasım için saol

Benzer Konular

 1. Analİz…
  By cicekbahcesi in forum Şiir
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-01-2011, 12:12
 2. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 08-16-2008, 16:05
 3. [ANALİZ] Kafkaslar'da kim kaybetti, kim kazandı?
  By nur yağmuru in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-14-2008, 11:03
 4. Çok Kritik Bir Süreç Yaşıyoruz - ANALİZ
  By LAFAKOZ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 08-07-2008, 18:26
 5. Diyarbakır Otelleri - Büyük Diyarbakır Otel
  By zeynep in forum Oteller Hotels
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-27-2008, 21:09

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0