Çizgi film izlerken canından oldu!

Alpaslan DÜVEN/ LONDRA
İngiltere'de anaokulu öğrencisi 4 yaşındaki Paige Brown, televizyonda izlediği en sevdiği çizgi film karakteri olan ‘Go Diego Go’yu taklit edince, kendisini asarak yaşamından oldu.
Ülkenin Folkeston yakınlarındaki Hawkinge bölgesinde yaşayan 2 çocuk annesi, 26 yaşında Lorainne Brown, öğle yemeği hazırladığı sırada odasında çizgi film izleyen kızı Paige Brown'a seslendi. Uzun süre kızından haber alamayan anne, eşi 33 yaşındaki Phil Brown'a yemeğin hazır olduğunu ve kızını da alarak, sofraya gelmesini istedi. Baba Phil de aynı şekilde kızına seslenirken yanıt alamadı. Kızın odasının kapısını açarak içeri çift Paige'yi oyuncaklarını koyduğu hamakta asılı buldu. Baba Phil, küçük kızının boynundaki ipi keserek suni teneffüs uygularken, anne Lorainne de ilk yardım servisini aradı. Kısa süre sonra gelen ambulans helikopterle hastaneye kaldırılan küçük kız, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Kızının odasında en sevdiği çizgi film karakteri olan ‘Go Diego Go’yu izlediğini söyleyen baba Phill, Paige'ın Go Diego Go’yu taklit ederken, saç bandını boynuna geçirerek, oyuncaklarını koyduğu hamağa kendini asmış olabileceğini iddia etti. Paige Brown'un büyükannesi ile birlikte ‘Go Diego Go’nun bir bölümünü izlediklerini ve oradaki karakterin boynunda bir ip sallandığını gördüğünden emin olduğunu söyleyen baba, “Paige’e bunu asla yapmaması gerektiği yönünde uyarmıştım'' dedi.
İlk evliliğinden olan 8 yaşındaki oğluna bu kötü haberi bir türlü söyleyemediğini vurgulayan Phil Brown, “İkisi çok iyi arkadaştı, birlikte çok iyi zaman geçiriyorlardı. Hayatımda yapacağım en zor şey bunu oğluma söylemek olacak. Paige bizim mutluluk kaynağımızdı. Girdiği her odaya ışık saçıyordu'' dedi.
Anne Lorraine ise, “Paige, ailesi ve arkadaşlarıyla beraber vakit geçirmeyi çok seviyordu'' diyerek göz yaşı döktü.
Çizgi film kanal yetkilileri, “Diego’nun çeşitli engelleri aşabilmesi için atlaması, sallanması ve bazen şarkı söylemesi gerekiyor. Nickleodeon, tüm çizgi filmleri büyük bir özen ve özveriyle hazırlıyor. Paige’in ailesine taziyelerimizi ilettik. Kalbimiz onlarla birlikte'' diye konuştu.
Kent polisi, olayı ‘trajik bir kaza’ olarak nitelendirirken, küçük kızın ailesi, cenaze törenine katılmak isteyenlerin, Paige’in en sevdiği renk olan pembeyi giyinmelerini istedi.


kaynak--> Çizgi film izlerken canından oldu! / Dünya / Milliyet İnternet