+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Abdullah Gül'le İlgili Anket

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Abdullah Gül'le İlgili Anket Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! Abdullah Gül'le İlgili Anket

  Abdullah Gül'le İlgili Anket  Halk hangi lidere ne kadar güveniyor? Yerel seçim sonuçları ne olur? Halk yeni cumhurbaşkanına nasıl bakıyor, başarılı buluyor mu? İşte anketin sonuçları..  Fehmi Koru'nun yazısının ilgili bölümü:

  Önce liderlerin başarı durumuna yakından bakalım. Kendilerine “Liderlere 10 üzerinden kaç puan verirsiniz?” diye sorulan deneklerin verdiği karneler yol gösterici: Tayyip Erdoğan 7.6, Devlet Bahçeli 5.3 ve Deniz Baykal 4.2... Bu sonucu almadan önce deneklere liderlerle ilgili 'dürüstlük, kararlılık, insanların ihtiyaçlarını önemseme, bilgili ve donanımlı olmak, yöneticilik, proje sahibi olmak, demokratlık' gibi konularda değişik sorgulama soruları da yöneltmiş MetroPoll, hemen hepsinde Tayyip Erdoğan açık ara önde çıkmış.
  Liderlerin görev yapış tarzlarına deneklerin verdiği onay da önemli. Yüzde 73.7 Başbakan Erdoğan'ın görev yapış tarzını onaylarken, bu oran Devlet Bahçeli'de 43.7, Deniz Baykal'da ise 17.6'da kalıyor.
  Araştırma, halkın önemli bir çoğunluğunun (yüzde 76) CHP'nin felsefe ve siyasetinde değişiklik yapması gerektiğine inandığını da gösteriyor.
  Kısa vadede seçim yok önümüzde, yerel seçim anayasa gereği 2009 Mart ayında yapılacak; ancak seçim tarihinin erkene alınıp alınmayacağı tartışması başladı bile. Bunun sebebi, iktidarların seçime giderken halkın durumundan memnun olup olmadığını önemsemeleridir. Halkın gelecekten umutsuz olduğu ortamlarda gidilen seçimlerde iktidarlar kaybediyor. Başbakan Erdoğan elinin altındaki bu araştırmaya bakarak seçim tarihini erkene almakta zorlanmayabilir. Şu sebepten: Halkın yüzde 70.4'ü durumundan mutlu görünüyor, 43.9 hayatının son beş yılda daha iyi hale geldiğini düşünüyor ve 55.3 de gelecekten umutlu olduğunu söylüyor.
  Bugün bir seçim yapılsa Ak Parti'nin oylarında artış (yüzde 51.9) olacağı, buna karşılık, CHP, MHP ve DTP oylarında azalma görüleceği anlaşılıyor.
  Son dört aydır siyasi hayatımızdaki yeni unsur, Abdullah Gül'ün Çankaya Köşkü'ne çıkması... Acaba halk yeni cumhurbaşkanına nasıl bakıyor, başarılı buluyor mu? Ahmet Necdet Sezer'le mukayese ettiğinde hangisine daha çok güveniyor? Eylem ve tasarruflarını onaylıyor mu? Halkın lâiklik ve rejim endişesi arttı mı büyüdü mü?
  Araştırmada bu soruların cevapları da var: Abdullah Gül'e (55.6) cumhurbaşkanlığı döneminde A. N. Sezer'e duyduğu güvenden (29.5) daha fazla güveniyor halk. Yüzde 73.9 eylem ve tasarruflarını onaylıyor. Cumhurbaşkanı seçileceği sırada lâiklik ve rejim endişesi taşıyan yüzde 35.8'lik grubun yüzde 21.3'ünün artık endişesi kalmadığı anlaşılıyor. 10 üzerinden verdiği yüzde 7.7 not ortalamasıyla, halk, Cumhurbaşkanı Gül'ü başarılı buluyor.
  Tablonun bütününe baktığımızda muhalefet için ciddi bir siyasi sorun yaşandığı görülüyor. Başka ülkelerdeki örneklerden biliyoruz, muhalif kitle, bir süre daha bekledikten sonra, kanaat değiştirerek öteki tarafa geçebiliyor çünkü. Türkiye'nin 2008 başındaki siyasi fotoğrafı bu.
  aktif haber

 2. #2
  Aranan Üye kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis Baktabul'un Çılgını kurtreis - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  Karanlıklar
  Mesajlar
  1.905
  Tecrübe Puanı
  107374525

  turkey Ce: Abdullah Gül'le İlgili Anket

  Bizim Halkımızda halen anlaşılmaz bir şekilde Futbol takımı tutar gibi siyasi görüş belirliyoruz siyasi görüşlerimiz belirlerken kriterlerimizi Ülkemizin Geleceğe yönelik çalışmalarında birlik beraberlik gerçek anlamda çağdaşlık bilim alanında ilerleme toplumsal barış ve insanların daha mürehfeh bir yaşam tarzına ulaşması için siyasi partilerin seçim propagandalarında bir tane yukarıda saydığımız maddeler yok insanlar çıkıyor ve birbirlerini karalayıp hatta hakaret düzeyine varan eleştirlerle milletimizden oy dileniyorlar işin garip olan yanı ise Anadoludaki saf köylümü anlıyorum ama Büyük şehirlerde okumuş tabaka dediğimiz insanlarda bu oyunun içinde yer alanları destekliyor ve yapılan seçimmi yoksa bir karnalda güç gösterisimi belli değil bu yüzden ülkemizde siyasi istikrar yakalanamıyor buda sürekli olarak bizim ülkemizde dış güçlerin söz sahibi olmasını sağlıyor sonuçta ülkemizde siyaset yapanlara taktığımız ve ülkemizin yüzde sekseninin de kabul ettiği Makam ABD den icazet gerektirir Lafı bir Türk olarak bana çok dokunmakta buna hiç bir siyasi liderin açıklama getirmemesi ise tamamen düşündürücü Bunun için herkesten özellikle Öğretmenlerimizden ricamız yeni nesilin yetişmesinde sağlam temeller atılması yönünde Onlara Milli birlik ve geçmiş ile barışmayı Çanakkale ruhundaki siyaseti anlatmalrını onları kendi öz kültürleri ile tanıştırmalarını Gençlerimiz Tv Dizilerine yada Hollywood ta yapılıan ve tamamen ABD emparyalizmi ile kaybetmememiz gerektiği düşüncesi ile davranmalarını Yeni ve Daha çok ülkesini Milletini Vatanını Bayrağını Dinini seven Siyasi liderler yetişmesinde öncü olmalarını ve bu Liderlerin Halk Oylamalarında Yüzde Yüz güven Duyulan liderler olarak ülkemizi daha modern ve daha güçlü bir ülke yaparak ülkemizin Dünyadaki hak ettiği yere gelmesini sağlamalarıdır.
  Saygılar

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 11-17-2015, 11:15
 2. Abdullah Gül'ü üzen anket
  By KARLALESİ in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-31-2012, 13:18
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 09-11-2009, 12:10
 4. BOSNALI ABDULLAH EFENDİ (Abdullah-ı Rûmî) Hazretlerinin hayatı, hakkında
  By Kahramankentli in forum Allah Dostları, Evliyalar ve Alimler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-15-2009, 08:49
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-17-2007, 22:28

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0