Oğlumun Ölümü Milat Olacak

Diyarbakır'daki patlamada 17 yaşındaki oğlunu kaybeden Oya Anne, ders niteliğinde sözler söyledi, Erdoğan şehit evinde gözyaşlarına boğuldu.Diyarbakır'da meydana gelen bombalı saldırıda oğlu Eren Şahin'i kaybeden acılı anne Oya Eronat, “Benim oğlum bir milat oldu. Herkes o çocuğu gördüğünde vazgeçecek. Belki bazı şeylerin başlangıcı olacak. Benim oğlum gitti ama belki birçok insan kurtulmuş olacak” dedi.
Diyarbakır'daki hain saldırıda oğlu Eren Şahin'i kaybeden anne Oya Eronat, bütün dünyaya barış mesajı verdi. Diyarbakır'daki yas evinden dünyaya ders olacak barış mesajları ileten Eronat, “İnsanlar ölmesin. Allah'tan ve dünyadan isteğim budur” dedi.

Türkiye'deki terörün kökünün mutlaka kazınacağını dair büyük bir inanç taşıdığını belirten anne Eronat, oğlu Eren Şahin'in ölümünün bir milat olacağını söyledi.
Eronat sözlerine şöyle devam etti, “Benim oğlum bir milat oldu. Herkes o çocuğu gördüğünde vazgeçecek. Belki bazı şeylerin başlangıcı olacak. Benim oğlum gitti ama belki birçok insan kurtulmuş olacak. Onun acısı benim içimde ölene kadar kalacak” Asker yada sivil hiç kimsenin ölmemesi için dua ettiğini belirten Eronat, “İnsanlar ölmesin, Allah'tan ve dünyadan isteğim budur” sözleriyle adeta dünyaya ders olacak bir barış mesajı verdi.
Başbakan Recep Erdoğan'ın ziyaretinde kendisini teselliye çalıştığını belirten acılı anne, Başbakan Erdoğan'ın da kendisi gibi tüm dünyada barışın hakim olmasını istediğini söyledi.
KÜRTLERİ DÜNYAYA KÖTÜ GÖSTERİYORLAR
Şahin'in ailesi de oğullarının öldüğü saldırıyı düzenleyen bölücü örgütü kastederek, "Bunlar bizi temsil edemez, hem evlatlarımızın hem bizim canımızı yakıyorlar, bizi de dünyaya kötü gösteriyorlar" dediler.

ERDOĞAN'DAN ŞEHİT EVİNDE TALİMAT Başbakan Erdoğan, Eren Şahin, Melek İpek ve Ferhat Mutlu'nun ailelerine taziye ziyaretlerinde bulundu. Erdoğan, bu ziyaretlere bakan ve milletvekilleri ile Diyarbakır Ulu Cami İmamı Sait Yaz ve Diyarbakır Müftüsü Ali Melek ile gitti. İmam Yaz, Kuran-ı Kerim okurken, müftü Melek de dua etti.

ERDOĞAN VE BAKANLAR AĞLADI

Duvarlarında Beşiktaş poster ve amblemleri, kitaplığında da Harry Potter kitapları bulunan Eren Şahin'in odası dolaşılırken Erdoğan gibi bakan ve milletvekillerinin de zaman zaman göz yaşlarına hakim olamadıkları öğrenildi. Erdoğan, Eren Şahin'in adını TOKİ'nin İzmir'de, üniversiteye hazırlanan 19 yaşındaki Melek İpek'in adını da Silvan'da özel bir şirketin yaptırdığı okula verdi. Erdoğan, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ı, Eren Şahin'in annesi Oya Eronat'ın yanında arayarak bu talimatını iletti.

Ferhat Mutlu ve Melek İpek'in aileleri, kendilerini ziyaret eden Erdoğan'a gözyaşları içinde, bu toprakların artık acıya doyduğunu belirterek, "Terör ve şiddetin bu topraklardan uzaklaştırılması için ne gerekiyorsa yapmanızı istiyoruz" dediler.
aktif haber