+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Göğüs kabarttıran Türk markaları

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Göğüs kabarttıran Türk markaları Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Ne mutlu Türküm diyene! Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa Baktabul'un Çılgını Mr. NuteLLa - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Bulunduğu Yer
  * TR *
  Mesajlar
  15.482
  Blog Yazıları
  282
  Tecrübe Puanı
  107375454

  turkey Göğüs kabarttıran Türk markaları

  Göğüs kabarttıran Türk markaları

  Mavi Jeans'in unutulmaz “Bu Türkler de çok oluyor” reklamı artık iyiden iyiye gerçek bir serzenişe dönüşüyor.... Şirketlerimiz bir bir dünya markası haline geliyor.

  08 Ocak 2008
  Türk şirketleri, son yıllarda dünyaya açılmada önemli atılımlar içinde. Şirketler, hem markalı ihracat yoluyla hem dünyanın önemli markalarını satınalma yoluyla dikkat çekici çalışmalar yapıyorlar. Satınalmalar konusunda Ülker'in Godiva'yı bünyesine katması, Arçelik'in Grunding'i, Profilo'nun Telefunken'i alması, Eczacıbaşı'nın Villeroy&Boch hamlesi öne çıkıyor.

  BÖLGEYE YAYILDIK

  Marka ile satış konusunda ise Mavi Jeans'in dünyaya yayılması, Vestel'in dünyada en önemli üreticilerinden biri haline gelmesi, Turkcell'in bölgesel gücü Türk şirketlerinin geldiği noktayı ortaya koyuyor. Yine Damat, Beko, Çanakkale Seramik de dikkat çeken şirketler arasında. İşte dünyaya kafa tutan bazı şirketlerimizin faaliyetleri: Goldaş: Beş kıtada 48 ülkeye ihracat yapan Goldaş gelecek üç yılda büyüme alanını Avrupa ve doğusu olarak belirledi. Şirket, yeni mağazalarla Rusya, Çin, Almanya, Romanya, Ukrayna ve Çek Cumhuriyeti gibi potansiyeli yüksek pazarlarda bulunmaya özen gösterecek. Temsa: Fransa, Avusturya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Romanya, İngiltere, İspanya, İtalya, Ürdün ve Dubai'de 11 temsilciliği ve toplam 40 ülkede 43 bayiden oluşan uluslararası bayi ağı bulunan Temsa'nın da, Mısır fabrikasının 2008 yılının ilk yarısında faaliyete başlaması hedefleniyor.

  YURTDIŞINDA ÜRETİM

  Şahinler Holding: Yurtdışındaki tesislerinde Diesel, Zara, Lee, Sara Lee, GAP gibi dünyaca ünlü yaklaşık 30 markanın üretimini gerçekleştiren Şahinler Holding'in Bulgaristan, Ürdün ve Mısır'da üretim tesisleri, aynı zamanda Çin, Hindistan ve Bangladeş'te de birer tedarik ofisi bulunuyor. İhracatı tutarı 250 milyon dolar olan Şahinler Holding, 2008'de 100 milyon dolar civarında yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor.

  VESTEL'DEN 106 ÜLKEYE İHRACAT

  Üretiminin yüzde 90'ını ihraç eden Vestel, tüm kıtalarda toplam 106 ülkeye ürün satıyor. Vestel, ihracatının yüzde 80'ini AB üyesi ülkelere yapıyor. Yurtdışında yılda yaklaşık 20 milyon adet cihaz satışı yapan Vestel, son 12 yılda 12,5 milyar doları aşan ihracatı ile dayanıklı tüketim malları sektöründe 7 yıldır üst üste ihracat birinciliğini koruyor. Dünya elektronik eşya üretiminin yüzde 6, Avrupa elektronik eşya üretiminin yüzde 28, beyazeşya tarafında ise başlıca ürün olan buzdolabında Avrupa üretiminin yüzde 11'i Vestel tarafından gerçekleştiriliyor.

  4000 SATIŞ NOKTALI MAVİ

  Sait Akarlılar tarafından kurulan ve dünyaya açılmaya ABD'den başlayan Mavi Jeans de, bugün 50'den fazla ülkede 174'ü Mavi Shop olmak üzere 4 binin üzerinde satış noktasında müşterileriyle buluşuyor. Yurtdışında faaliyet gösteren 4 şirketi bulunan Mavi'nin en büyük pazarı, yüzde 60'lık payla Türkiye. Yüzde 24'le ikinci büyük pazar ise Kuzey Amerika. 2007'de 47 milyon dolarlık ihracat yapan Mavi, 2008'de 58,4 milyon dolarlık ihracat hedefliyor. Mavi, 5 yıl içinde öncelikli pazarlarıyla birlikte Milano, Londra, Barselona gibi dünyanın moda merkezlerinde 40 mağaza açmayı planlıyor.

  ÜLKER BÜYÜK ATAK İÇİNDE

  2007 yılında yurtdışı yatırımlara ağırlık veren Ülker Şirketler Topluluğu da, yılın son ayında Türkiye tarihinin "en büyük'' yurtdışı satın almasını gerçekleştirdi. Yıldız Holding tarafından gerçekleştirilen satın alma ile Godiva, 850 milyon dolara topluluk bünyesine katıldı. Bölgesinde öncü ve lider bir gıda grubu olma vizyonu ile yurtdışı yatırımlarına başlayan Ülker, bu vizyonla başladığı Mısır ve Pakistan yatırımlarını 2008 yılının ilk çeyreğinde üretime alınacak aşamaya getirdi. Topluluk, bu iki ülkedeki tesislerin devreye girmesi ile yurtdışındaki operasyon sayısını 8 ülkeye yaymış olacak.

  TURKCELL GÜÇLÜ BÖLGESEL ŞİRKET

  Türkiye dışında Ukrayna, KKTC, Kazakistan, Azerbaycan, Gürcistan ve Moldova olmak üzere toplam 6 ülkede faaliyet gösteren Turkcell, Kazakistan, Azerbaycan, Moldova ve Gürcistan'daki GSM faaliyetlerine Fintur aracılığı ile iştirak ediyor. Ukrayna'da Life markasıyla faaliyet gösteren Astelit, 30 Eylül 2007 itibarıyla 7,6 milyon abonesiyle yüzde 14 pazar payına sahip. Kazakistan'daki iştiraki Kcell ve Azerbaycan'daki Azercell, pazarlarında lider operatörler olarak, Gürcistan'daki Geocell ve Moldova'daki Moldcell ise ikinci en yüksek pazar payına sahip operatörler olarak faaliyet gösteriyor.

  YURTDIŞINDA 150 MAĞAZA

  75'ten fazla ülkeye ihracat yapan Eczacıbaşı Yapı Grubu ise yurtdışında ürünlerini 150'den fazla mağazada ve 2 bini aşkın satış noktasında teşhir ediyor. VitrA Ireland’ın, yatırım değeri 20 milyon dolara, üretim kapasitesi ise 1 milyon 750 bin metrekareye ulaştı. Grup, 2005 yılı sonunda Alman Engers Keramik'i satın aldı. Dünyanın en eski ve bilinen seramik markası Villeroy& Boch Karo Bölümünün tüm üretim ve pazarlama faaliyetleri Eczacıbaşı tarafından yürütülüyor. Villeroy& Boch'un Almanya'da iki ve Fransa'da bir fabrikası bulunuyor. Vitra'nın hedefi 2010'a kadar Avrupa'da ilk 3'e girmek.

  TOFAŞ DÜNYA ÜRETİCİSİ OLDU

  Tofaş'ın ihracat hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak yılın ilk 9 ayında 100 bin 170 adede ulaşırken, Tofaş tarafından üretilen araçlar 75 ülkeye ihraç ediliyor. Bursa'nın "her santimetre karesi dolana kadar yeni projeler üretmeyi" hedefleyen şirketin Türkiye'den ihraç ettiği Doblo, Fiat'ın en başarılı ürünleri arasında yer alıyor. Tofaş, yeni üretimlerin devreye girmesiyle yüzde 70'den fazlasını ihracatın oluşturduğu, 360 bine çıkacak kapasitesinin tamamını kullanan bir şirket haline gelmeyi hedefliyor.

  ARÇELİK KUZEY AMERİKA VE ASYA-PASİFİK'TE BÜYÜYECEK

  Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, şirketin öncelikli hedefinin, geçen yıl 8 milyon dolarlık yatırım yaptığı ve bu yıl da 10 milyon dolar yatırım daha yapacağı Çin pazarında büyüme hızını artırmak ve ayrıca Kuzey Amerika ve Asya- Pasifik bölgelerinde büyümek olduğunu söyledi.

  170 MİLYON EURO YATIRIM

  Özdemir, Çin'de, aralık ayında Beko Çamaşır Makinesi Üretim Tesisi'ni faaliyete geçirerek, bu ülkede üretici konumuna geldiklerini belirterek, "Biz Çin'i bir tehdit değil, bir fırsat olarak görüyoruz. Amacımız, Çin'deki potansiyeli en verimli şekilde değerlendirmek. Kuzey Amerika, Asya-Pasifik bölgesi bizim için stratajik pazarlar" dedi. Özdemir, kesinleşmeyen sonuçlara göre, Arçelik'in 2007 yılını 6.8 milyar YTL konsolide ciro, 167 milyon euro yatırım ve 10 milyon adet de üretim ile kapatacağını söyledi.

  Özdemir, 2008'de 8 milyar YTL konsolide ciro, 170 milyon euro yatırım ve 11 milyon adet üretim hedefleyen şirketin, 'konsolidasyon ve şirket alımlarıyla' büyümeye devam edeceğini kaydetti. Arçelik'in son 5 yılda beyaz eşya satışlarını Türkiye’de ikiye, uluslararası satışlarını da yaklaşık 3 katına çıkardığını da belirten Özdemir, "Yurtdışı satışlarımızın ciro içindeki payını en az yüzde 50 seviyesine yükseltmek hedefimize planlarımızdan önce ulaştık" dedi. Özdemir, 2007'de de yüzde 28 artan yurtdışı satışlarının 2008'de de yüzde 23 artmasının beklendiğini kaydetti.

  Türkiye beyaz eşya pazarının geçen yıl yüzde 7 küçüldüğünü söyleyen Özdemir, "Bu yıl yüzde 5-6 büyüme bekliyorum" dedi. Aka Gündüz Özdemir, LCD televizyonda Avrupa pazarının bu yıl yüzde 30 büyümesinin beklendiğini söyledi. Arçelik'in büyük hissedar olduğu Beko Elektronik'in Grundig'in tamamını satın aldığını da hatırlatan Özdemir, "Avrupa'da Grundig markası ile 2007 yılında 500 bin adet olan LCD televizyon satışlarını bu yıl 800 bin adete çıkartarak yüzde 60'lık bir büyüme hedefliyoruz" diye konuştu.

  Özdemir, bu yıl Almanya'nın yanı sıra Rusya ve Kuzey Afrika'yı da hedeflerine dahil ettiklerini vurguladı. Aka Gündüz Özdenir, Türkiye'de teknomarketlerin büyümeye devam ettiğini belirterek, "Neredeyse, her köşe başında, teknomarket mağazası açılıyor" dedi. Özdemir, Arçelik'in faaliyetleri içerisinde elektronik ürünlerin payının yüzde 20 civarında olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Sektördeki bu gelişmelerden etkilenmememiz mümkün değil . Ama iş kaybımızı çok rahat kapatabiliriz.

  Biz, beyaz eşya ürünlerimizi teknomarketlere vermeyeceğiz. Bayilik sisteminin arkasındayız." Profilo'da yaşanan mali sıkıntının sorulması üzerine Aka Gündüz Özdemir, yaklaşık 6 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip olan elektronik pazarında, teknolojik geçiş sürecinde bir sıkıntı yaşandığını ifade ederek, 2007'de LCD televizyon ihracatının yüzde 50 seviyesinden yüzde 30'la gerilediğini söyledi. Elektronik sektöründe yaşanan sıkıntının

  Başbakan Erdoğan'nın da gündeminde olduğunu ifade eden Özdemir, şunları söyledi: "Bu sektörde, LCD panel için yapılması gereken yatırım yaklaşık 3.5 milyar dolar. Özel sektörün, bu yatırımı yapması beklenemez. Öte yandan, Uzakdoğulu firmalar ciddi teşvikler alıyor. Son bir yıldır üretimlerini Doğu Avrupa ülkelerine kaydırdılar. Türkiye'de de 40 yıldır sektörü geliştiren firmalar korunmalıdır. Hiçbir firmanın kapanmasını arzu etmeyiz. Hükümetle sektörün sorunlarına yönelik görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda çok iyi adımlar atılmasını bekliyoruz."  (Bugün)


 2. #2
  Demirbaş dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  752
  Tecrübe Puanı
  208592

  Tanımlı Ce: Göğüs kabarttıran Türk markaları

  mavi jeans yabancı ülkelerde türkiyeden olduğundan daha çok öne çıktı

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Türkiye'nin Araba Markaları
  By LoNELy>MaN in forum Motorlu Araçlar ve Modifiye
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-04-2012, 13:16
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-11-2010, 03:28
 3. Göğüs kafesi - Göğüs kafesi Hakkında Bilgiler
  By Mr. NuteLLa in forum Vücudumuzu Tanıyalım
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-27-2009, 13:32
 4. Motorsiklet Markaları Kronolojisi
  By LAFAKOZ in forum Motorsiklet
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-19-2008, 12:34
 5. Motorsiklet Markaları
  By LAFAKOZ in forum Motorsiklet
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-13-2008, 11:20

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375