Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri birbirine girdi!
Nişantaşı'nda bulunan Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında kavga çıktı. Sopa ve bıçaklarında kullanıldığı öne sürülen kavgada 3 öğrenci yaralandı. Kavganın, okul yönetiminin izniyle Türk Kültürü Kulübü adına stand açan öğrencilere karşıt görüşlü bir grubun müdahalesiyle çıktığı öğrenildi.

Açtıkları masada kitap satan öğrencilerin karşısına geçip halay çeken sol görüşlü öğrencilerin iddiaya göre bir kız öğrenci tarafından fotoğrafları çekildi. Fotoğraflarının çekilmesine tepki gösteren sol görüşlü öğrencilerin, stand başındaki öğrencilere sözlü müdahalesiyle gerginlik yaşandı. Sözlü başlayan gerginlik kavgaya dönüştü. Yaşanan arbede bir öğrenci tarafından amatör kamerayla görüntülendi. 3 sağ görüşlü öğrencinin yaralanmasıyla sonuçlanan kavga polisin okula gelmesiyle sona erdi. Sol görüşlü öğrenciler kimlik kontrolünün ardından topluca okuldan ayrılırken, polis okul çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Yaralı öğrencilerden biri okula ait resmi plakalı araçla hastaneye kaldırılırken, yaralı başka bir öğrenci taksiyle hastaneye götürüldü. Durumu hafif olan 3'üncü yaralı öğrenci de yaşanan kavgayı habercilere anlattı. Kavganın ardından okul önünde toplanan Ülkücü öğrenciler Türk bayrağı açıp bir de açıklaması yaptı. Açıklamada, "Fakültemizinde hazin olduğu kadar düşündürücü olaylar yaşanmıştır. Üniversiteden resmi izin alarak Türk kültürünü tanıtan kitapların satıldığı vatanseverler ve milliyetçi arkadaşlarımız tarafından bir stand açılmıştır. Açılan standa ne hazindir ki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan üniversitelerinde okuma imkanı sağlanan emperyalizmin işbirlikçileri tarafından bıçaklı sopalı saldırı yapılmıştır. Okul yönetiminin ve emniyet güçlerinin bu saldırıdan haberleri olmasına rağmen önlem almadılar" denildi.

Grup açıklamanın ardından bozkurt işaretleri yaparak tekbir getirdi. Yaşanan gerginliğin ardından bazı öğrenciler okuldan ayrılırken, derslerde aksaklık yaşanmadı.
KAYNAK HABERTURK