AKP'yi Kapatmak İçin İlk Adım


Sadece bir Ankara temsilcisi olarak görülmemesi gereken Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Balbay'dan AKP'nin kapatılması yönünde atılan ilk adımla ilgili flaş bilgi geldi.

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, Habertürk Program yapımcısı Metehan Demir'in sunduğu 'Perde Arkası' Programı'nda çok kritik bir bilgi açıkladı.

Balbay, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İspanya'da türbanla ilgili yaptığı konuşmanın bant çözümünü istediğini açıkladı:

"Sağlam bilgi olarak söylüyorum. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Başbakan'nın Madrid'deki konuşmasının bant çözümünü incelemek üzere istedi. İsteme gereği duydu.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının açıklamasının hukuki karşılığına bakmak gerekirse bu geçmişte ve şuan da yürürlükteki Siyasi Partiler Yasası'nda bir siyasi partinin yapmaması gereken birşey."

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, dün yaptığı türbanla ilgili sert açıklamada, AKP'ye kapatma imasında bulunmuştu. Cumhuriyet'in Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, Ankara'da TSK, Yargıtay, Danıştay gibi kurumların bir numarası pozisyonunda.

aktif haber