Esrarengiz not ölen hostese ait

Not kâğıdında, Atlasjet Havayolları'nın İstanbul-Trabzon seferinde yaşanan olaylar ve uçuş ekibinin isimleri yer alıyordu.
Zaman Gazetesi'nde yeralan Mustafa Gün imzalı habere göre, yeralan Atlasjet Havayolları'nın World Focus Havayolları'ndan kiraladığı uçağın Isparta'da düşmesiyle ilgili yürütülen soruşturmadaki delillerden, 'sarı renkli ve kan lekeli not kağıdı'nın sırrı çözüldü.
Süleyman Demirel Üniversitesi Adli Tıp Kurumu'nda görevli otopsi teknisyeni Kadir Özbek'in bulduğu küçük not kâğıdı, delil olarak Keçiborlu Cumhuriyet Başsavcılığı'na iletilmişti. Not kağıdında, "İST-TZX bacağı için 40 dk. gecikme yaşandı.
Yolcular bugün uçtuğumuz TC-AKM uçağı daha önceden arıza çıkardığı için 'Tekrar bu uçakla uçmak istemiyoruz.' şeklinde konuştular. Kaptanlar havadayken anons yapmadı." ifadelerine yer verilmişti.
Kâğıda ayrıca, "Capt. George Cosmo F/O İsmail Kitapçı, İST-TZX.İST. Feryal Evren M. Bulut B. Koşdoğan M. Dandin" gibi notlar düşülmüş. Hava Yolları Kabin Memurları Derneği (TASSA) yetkilileri, değişik ekiplerle sefer yapan hosteslerin, uçuş ekibinin isimleri ve seyahatte yaşananlarla ilgili notlar aldığını söyledi.
Not kâğıdının büyük ihtimalle Isparta kazasında hayatını kaybeden Mümine Bulut'a ait olduğuna dikkat çeken yetkililer, "Yolcular, tüm pilot ve uçuş ekibinin isimlerini bilmez. Kaptan pilot, ikinci pilot, kabin amiri ve kabin memurlarının sıraya göre yazılması da, yazının uçuş ekibinden birine ait olduğunu gösterir." dedi.
Şirket yetkilileri de, İstanbul-Trabzon seferinin bağlantılı uçağın alana geç gelmesi sebebiyle uçuşun 40 dakika gecikmeyle gerçekleştiğini söyledi. Notta ifade edilen uçuşun 2007'nin Ağustos'unda gerçekleşmiş olabileceğini anlatan yetkililer, Romen asıllı kaptan pilot George Cosmo'nun da yabancı uyruklu olması sebebiyle Türkçe ve İngilizce anons yapmadığını bildirdi. Isparta kazasında hayatını kaybeden hostes Mümine Bulut, 2 Aralık 2007'de Kavaklı Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Kavaklı Mezarlığı'nda toprağa verilmişti. Bulut, 3 yıldır Atlasjet'te kabin memurluğu yapıyordu.milliyet