Şırnak dağlarında ALARM!
20 Ocak 2008 Pazar 18:09
Asker istihbahrat aldı, dağlarda kırmızı alarm verildi. Şırnak dağlarında terörist avı başladı...

Bir grup teröristin Şırnak dağlarında eylem hazırlığı içinde oldukları istihbaratı üzerine bölgede sürdürülen operasyonlar genişliyor.
Beytüşşebap ile İdil ilçelerindeki kırsal alanlarda da bu sabah yüzlerce komandonun katılımıyla operasyon başlatıldı. Kırmızı alarm verilen bölgede teröristlerin tüm geçiş noktaları tutuldu. Yol güzergahlarında önlemler arttırıldı.

Mehmetçiğin, Cudi, Bestler Dereler Mevki ve Kato Dağı'nda teröristlere yönelik operasyonları kesintisiz devam ediyor. Bir grup PKK'lının eylem hazırlığı içinde oldukları istihbaratı üzerine bölgeyi kıskaca alan Mehmetçik, sarp ve dik kayalıklı arazideki mağaraları didik didik ediyor. Komandolar, her geçen saat kıskacı daraltıyor. Bu nedenle teröristlerin kaçış noktaları da tutuldu. Sıcak çatışmanın yaşanabileceği bölgede helikopterler de keşif uçuşlarını sürdürüyor. Bu arada teröristlerin daha çok karanlıkta yer değiştirebileceği ihtimali üzerine bölge termal kameralarla da gözleniyor. PKK'lıların peşine düşen Mehmetçik gece de operasyon yapıyor. Kırmızı alarm verilen bu bölgedeki hareketlilik devam ederken, Şırnak'ın Beytüşşebap ve İdil ilçeleri kırsalında da şafak vakti operasyon başlatıldı. Yüzlerce komandonun katıldığı operasyon kapsamında hakim tepelere tanklarda konuşlandırıldı.

Bu arada, dağlık arazilere giden yollarda da dedektörlerle mayın araması yapılıyor. Panzerler eşliğinde yapılan bu faaliyetlerin yanı sıra, Mehmetçik, elleri tetikte yollarda sürekli devriye geziyor. Askeri bölgelerdeki dağların ve tepelerin yamaçlarına ise Türk Bayrağı işlenmesi dikkat çekiyor.
internet haber