+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Atatürk Kompleksini Tescillettireceğim

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Atatürk Kompleksini Tescillettireceğim Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Atatürk Kompleksini Tescillettireceğim
  Atatürk Kompleksini Tescillettireceğim
  Baykal, Başbakan’ın türban konusundaki sert çıkışına yanıt verdi: Baykal: "Başbakan’ın Atatürk kompleksini tescillettireceğim..."

  Başbakan, yine esti gürledi. Geçmişteki tutumlarından yola çıkarsak, yakında yelkenleri suya indirir

  Başbakan Erdoğan'ın türban eleştirilerine AKP'nin Ümraniye Kadın Kolları Kongresi'nde verdiği sert karşılığa ilk tepki CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan geldi. “Başbakan'ın yüksek perdeden konuşuyor olması, iddiası sürüyor anlamına gelmez” diyen Deniz Baykal, “Geçmiş uygulamalar ortada. Yakında yelkenleri suya indirir” dedi.

  Başbakan Erdoğan'ın “türban” çıkışına aynı sertlikle yanıt veren CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, VATAN'a şöyle konuştu:

  Yine esti gürledi:

  Başbakan, yine esti gürledi. Ama ayağının yere basacağını umut ediyorum. Geçmişteki tutumlarından yola çıkarsak, yüksek perdeden konuşuyor olması, iddiasını sürdürüyor anlamına gelmez. Kısa süre sonra yelkenleri suya indirir.

  Tescillettireceğim:

  “Yalancı” dediğim için bana dava açmıştı. Mahkeme, Başbakan'ın davasını reddetti. Böylece benim ona söylediğim o sözleri tescilledi. Yani “yalancı” olduğunu tescilleme imkanı buldum. Şimdi 'Atatürk kompleksi ile Merkez Bankasını taşımak istiyor' dedim diye dava açacakmış. Çok memnun oldum. Böylece Başbakan'ın Atatürk kompleksini de yargıya tescil ettirme imkanı bulacağım. Davayı bekliyorum, Başbakan'ın Atatürk kompleksini tescillettireceğim.

  Muhabbetini ölçüyorum:

  Başbakan, 'Atatürk muhabbetimi sana ölçme yetkisini kim verdi' diye sormuş. Atatürk'e muhabbetini ben onun kendi sözleri ile ölçüyorum. Hatırlarsanız bir zamanlar 'Ne o, Anıtkabir'e gidip sap gibi duruyorlar' diyordu ya, ben işte bu sözlerden yola çıkarak Atatürk ile muhabbetini ölçüyorum.

  Her şeyi karıştırıyor:

  (Erdoğan'ın İş Bankası'nı Ankara'dan İstanbul'a niye götürdünüz sözlerine karşılık) Başbakan her şeyi birbirine karıştırıyor. İş Bankası kanunla kurulmuş, devlet yetkilerini kullanan resmi bir kuruluş değil. İş Bankası Ticaret Kanunu'na tabi bir anonim şirket. İş Bankası para basma yetkisine sahip değil. Faiz oranlarını belirleme, IMF ile anlaşma yapma, taahhütte bulunma yetkisine sahip değil. Devletin kasası değil. Hükümete danışmanlık yapma yetkisi yok. Yönetiminin ve ortak çoğunluğunun kararı doğrultusunda Ticaret Kanunu'na göre iş yapan özel bir şirket. TBMM'den çıkan bir kanunla kurulmuş değil. Paraların altında İş Bankası Genel Müdürü'nün imzası yok.

  Merkez Bankası özel şirket mi?

  * Koç Holding nasıl Vehbi Bey'in kararı ile yönetimini bir kentten bir başka kente taşıyorsa, Sabancı Holding nasıl Adana'dan İstanbul'a taşındıysa, bu da öyle. Herhangi bir özel şirket aynı şekilde kendi kararını alır. Merkez Bankası'nın kuruluş kanunu ve kullandığı devlet yetkileri, para basma, faiz belirleme gibi görevleri, burayı bir temel devlet kurumu haline getirmiştir. Merkez Bankası kar peşinde koşan özel bir şirket değildir. Ankara'da kurulmuş, 1930'dan beri burada görevini devam ettirmektedir. Merkez Bankası'nın gelmiş geçmiş bütün genel müdürleri, ilgili bütün ekonomi kuruluşları, Sanayi Bakanı dahil herkes, bankanın İstanbul'a taşınmasının herhangi bir ekonomik gerekçesinin olmadığını söylemiştir.

  * Taşınmanın bir ekonomik yararı yok. Başbakan da taşınmayı haklı gösterebilecek herhangi bir gerekçe ortaya koyamamaktadır. Başbakan yine kızgın bir üslupla saldırıyor. Kendisini Meclis yerine koyarak 'Yerini bile belirledik, bu iş olacak' diye dayatma içindedir. Bu işin en azından 100 milyon dolarlık bir maliyeti vardır. Banka çalışanlarının tamamına yakını bu işe karşıdır. Yürürlükteki yasa da açıktır. Ama Başbakan bu konuda bir saplantı içindedir. Dünyada, eğer başkentini taşımak söz konusu değilse, Merkez Bankası'nın yerinin değiştiği kaç örnek vardır? 78 yıllık bir uygulamayı eğer başkenti değiştirmeyeceksek en temel devlet yetkilerini kullanan bu kuruluşu niçin Ankara'dan çıkarmak istiyorsunuz? Devletin kasasını, altınlarını niye Ankara'dan çıkarma ihtiyacı hissediyorsunuz? Niçin 100 milyon dolarlık bir ek harcamayı sırf bu saplantı için göze alıyorsunuz.

  ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

  'Çıkmış Baykal diyor ki, Bu AKP'nin nedense Ankara'yla, Atatürk'le derdi var. Kendisi hakkında bununla ilgili dava açacağım. Peki İş Bankası'nı Ankara'dan İstanbul'a niye götürdünüz? İş Bankası'nın kurucusu kim Atatürk. Merkez Bankası'nın genel müdürlüğü Ankara'dadır. Kanun değişikliği yapılır, genel müdürlük İstanbul'a alınır. Olay budur. Bu niye Baykal'ı bu kadar rahatsız ediyor? Ankara muhabbetimi, Atatürk muhabbetimi sana ölçme yetkisini kim verdi?'

  aktif haber

 2. #2
  dünya_güzeli
  Misafir

  Tanımlı Ce: Atatürk Kompleksini Tescillettireceğim

  saoL

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 105
  Son Mesaj: 03-20-2016, 18:29
 2. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-07-2009, 15:13
 3. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 07-01-2009, 11:36
 4. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-04-2008, 00:44
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-30-2008, 03:06

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0