+ Konu Cevapla
1 / 2 Sayfa 1 2 SonuncuSonuncu
1 den 5´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Akbank Mağduru Memurlar Artıyor ... ÖNEMLİ...

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Akbank Mağduru Memurlar Artıyor ... ÖNEMLİ... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tehlike Akbank Mağduru Memurlar Artıyor ... ÖNEMLİ...

  Akbank Mağduru Memurlar Artıyor


  Akbank 9 Ocak'ta bir açıklama yaparak, "Müşterilerimizin hesaplarından izinsiz olarak para transferi yapılması teknik olarak mümkün değildir" dedi. Ancak, ortada önemli bir güvenlik açığı olduğu anlaşılmaktadır. Zira, 19 Ocak'ta, maaaşını Akbank çeken bir memur arkadaşımızın mağduriyetini yansıtmamız sonrasında, bu mağduriyetin tek olmadığı, sitemize gelen iletilerden anlaşılmaktadır.

  Akbank'ın 9 Ocak tarihli açıklamasında şu hususlara yer verilmiştir:

  "Ara sıra yaşanan münferit olaylarda ise kullanıcıya tanımlanan şifrelerin bankamız sistemi dışında temin edilip kullanılması nedeniyle müşteri mağduriyetinin ortaya çıktığı bilinen bir gerçektir. Bunun dahi önüne geçebilmek için her türlü teknolojik yenilikleri bankamız sistemine dahil etmiş (mobil imza ve tek kullanımlık şifre) ve müşterilerinin hizmetine sunmuştur."

  Diğer taraftan, kısa adı TÜ-MER olan Tüketici Hakları Merkezinden, 7 Ocak'ta, memurlar.net'e gönderilen açıklamada "Son günlerde AKBANK kullanıcısı bazı tüketicilerin Bankamatik hesapları çeşitli yöntemlerle boşaltılmaktadır. Derneğimize bu konu ile ilgili ulaşan şikayetler ile ilgili istatistiki veri oluşturulmaktadır. Ayrıca mağduriyetlerin sayısının artmaması ve mağdur edilen tüketicilerin haklarının savunulabilmesi için kamuoyu nezdinde bir çalışma başlattık. Hukuk Komitemiz tarafından yürütülen bu çalışma çerçevesinde Akbank Bankamatik kartı hesabı (maaş hesabı) boşaltılan tüketicilerin Merkezimiz ile ( tuketici@tumer.org) irtibata geçmeleri gerekmektedir" denilmiştir.


  İŞTE SİTEMİZE ULAŞAN ŞİKAYETLER


  Ziraat Mühendisi Serdar beyin mağduriyeti
  Akbank Yalova Şubesi 0117139 hesap nolu müşterisiyim. Maaşımı çalıştığım kurumun Akbankla anlaşması sebebi ile bu bankadan her ayın 15inde alıyorum. 16.01.2008 akşamı cep telefonuma hesabımdan 1.000 YTL nakit çekildiğine dair uyarı mesajı geldi. Benim bilgim olmadan gerçekleştirilen bu para çekme işlemi kartım üzerimde olmasına rağmen yapıldı. Bunun üzerine hemen müşteri hizmetlerini arayıp kartımı iptal ettirip, hesabımı ve bunlara bağlı kredi kartı ve internet bankacılığını bloke ettirdim. Müşteri hizmetlerinden kartımın muhtemelen kopyalanarak paranın Antalyada bir bankamatikten çekildiği söylendi. Bana verilen fax numarasına 17. 01.2007 tarihinde dilekçemle birlikte kopyalanan kartın arkalı önlü fotokopisini de ekleyerek faksladım. Bu işlemden hemen sonra savcılığa suç duyurusunda bulundum.
  İnternetten incelediğimde benim başıma gelen bu olayın bir çok kişinin daha başına geldiğini gördüm. Mağdur müşterilere; işlemin kart ve şifre ile yapıldığını ve şifrenin 3. şahıslara verilmesi sebebi ile taleplerinin reddedilğine dair cevap verildiğini gördüm. Muhtemelen bana da bu şekilde cevap verilecek. Akbank şubesinin önündeki bankamatikten ben gayet masumane bir şekilde para çekiyorum ve bu sırada kartım kopyalanıyor.

  şifremde kamera ile tespit ediliyor. ve Akbank olarak bunun güvenliği alınmıyor ve suçlu ben sayılıyorum öylemi? Bu kadar kişide suçlumu yani. Akbankın hiç bi güvenlik eksikliği yada hatası yokmu? Benim bilgim olmadan çekilen para mantıken Akbank tarafından çekilmiş sayılır. Çünkü hesap bilgileri Akbankla müşteri arasında gizlidir. Dolayısı ile paranın Akbank tarafından ödenmesi gerekmektedir. Nası bir bankaya soyguncular girdiğinde gerçekleşen maddi zararın sorumlusu güvenlik eksikliği nedeniyle banka oluyosa bu olaydada gene güvenlik eksikliği sebebiyle banka sorumludur. Akbankın güvenlik açığı varsa bu benim sorunum olmamalı. Eğer banka yakın bir zaman içinde maddi zararımı ödemezse yasal yollarla hakkımı arayacağım. Mahkeme açacağım. Hakkımı sonuna kadar savunacağım.

  Bütün Akbank kullanıcılarına dikkatli olmalarını öneriyorum. İyiçalışmalar.

  Adana'dan Kenan beyin mağduriyeti


  Bugün sabah oğlumu dersaneye bıraktıktan sonra para çekmek için Akbank ATM cihazına gittim. Kartımı makineye yerleştirdim şifremi yazdım ama bana yeni şifrenizi girin diye bir yazıyla karşılaştım.Şüphelenerek hemen işlemimi sonlandırıp eve gelip bilgisayardan akbank internet bankacılığı vasıtasıyla hesabıma girerek hesabımı kontrol edeyim dedim.Hesabıma bir gözattığımda ise hesabımın tamamen boşaltıldığını çoğu işlemin yurtdışından olduğunu, sadece 100 YTL'sinin Türkiye içinden Yapı Kredi Bankasından çekildiğini gördüm.


  Hemen Akbank müşteri hizmetlerini arayarak durumu müşteri temsilcisine bildirdim.Müşteri temsilcisi hanımefendiye durumun neden kaynaklandığını sorduğumda ise maaş kartımın kopyalanmış olabileceğini söyledi.


  Ben de Akbank yetkililerine soruyorum 3-5 kuruş maaş alan biz memurlar birde bu dolandırıcılara paramızı kaptırırsak vay halimize pazartesi günü otomatik ödeme talimatlı tedaş faturamı kim ödeyecek.

  En son para çektiğim yerdeki Akbank ATM cihazı ise işyerimin tam önünde ve 24 saat güvenlik yanıbaşında duruyor ve dolandırıcılar kart kopyalama makinesini nasıl oluyorda orada güvenliğin burnunun dibinde ATM cihazına takabiliyorlar.

  Aklım almadı doğrusu, nasıl oluyorda banka görevlileri maaşın yattığı bu günlerde para sirkülasyonun en çok olduğu zamanda ATM cihazlarını kontrolunu yapmıyorlar mı?

  Banka müşteri temsilcisi "mağduriyetiniz bankamız tarafından giderili"r diyor peki yarın elektrik faturamın son ödeme günü para olmadığından banka faturayı ödeyemeyecek tabii ki tedaşta gelecek evimin elektiriğini kesecek çoluk çocuk bu kış günü donarak mı?

  ölelim.Paramı ödese bile bir sürü prosedür uygulatacak parayı alana kadar anandan emdiğin süt burnundan gelecek.Yani başkalarının ihmalınının faturası biz dargelirliye olacak.Allahım inşallah bizlere yardımcı olur.

  Kars'tan Eyüp beyin mağduriyeti

  Akbank ile bir sıkıntım var. Durumu müşteri hizmetlerine ilettim savcılık kanalıyla suç duyurusunda bulundum.benzer vakaların gerçekleştiğini sitenizden ve haber kanallarından öğrenmiş bulunmaktayım.

  11/01/2008 tarihinde Akbank bankamatik kartımı sürekli yanımda taşımama rağmen ve o gün resmi olarak Kars'ta bulunduğum hem resmen hem de şahitler nezdinde rahatlıkla ispatlanabilecek bir durum iken Pangaltı/İSTANBUL Akbank bankamatiğinden her nasılsa ek hesabımın tamamı (800 YTL ) çekilmiş, durum 15/01/2008 tarihinde durum tarafımca öğrenilmiştir .Fakat gerek müşteri hizmetlerinin duruma açıklık getirebilen izahlarının olmayışı ve mağdur olmuş (ki şu ana kadar benim duyumlarımda sadece Kars merkezde 4 kişi daha aynı mağduriyeti yaşıyor ve çevremden bu olayı önceden yaşayan onlarca örnekte cabası )...İsmi AK olan bankaya kendimiz bir türlü anlatamadık çünkü...Sorularım şunlar


  1-Türkiye'nin en güvenilir bankalarından Akbank'ın bu güvenlik zafiyeti nasıl fark edilmiyor ve yüzlerce mağdurun mağduriyetleri neden giderilmeye çalışılmıyor ve sorun geçiştirilmeye çalışılıyor?

  2-Benim o tarih de Kars'ta bulunduğum ispatlanmışken- ki aynı gün benim İstanbul'a hiç bir araçla o saatte gidemeyeceğim belli iken ve aynı zamanda kartımı her daim üstümde taşımama rağmen- sanki suçu biz işlemişiz izlenimi verilmeye çalışılır?

  3-Dolandırıcıların benim gibi onlarca kişinin kart bilgilerine nasıl ulaşabildiklerini hatta şifre bilgilerine ulaşabildikleri sorusuna cevap arayacaklarına 10 yıldır Akbank'la çalışan ve şu ana kadar ödemelerini zamanında yapan benim gibi müşterilerini zan altında bırakacak tavır sergilemelerinin sebebi acaba ne olabilir?

  4-Şu an nedenini anlayamadığım şekilde buharlaşan 800 YTL belki Akbank patronları için çok küçük bir meblağ olabilir lakin milyonlarca çalışan gibi bende evimi o parayla geçindiriyorum. Ve şu an tüm planlarım alt üst oldu?

  5-Reklamlarında Türkiye'nin en büyüğü olduğunu iddia edenler acaba büyüklüklerini bu küçük sorunları çözerek gösteremezler mi?

  6-Bu konuların üzerine gidilmedikçe bizler ve siz gibi yetkililer bu olaylara kayıtsız kaldıkça bu tür haksızlıklar devam etmeyecek midir?

  7-Muhakkak olay mahkemelere taşınacaktır Akbank yetkilileri bu ülkede mahkemelerin verdiği kararların yıllar sürdüğüne hiç şahit olmadılar mı?

  8-Acaba asıl korkuları güven veren imajlarının sarsılmasımıdır? Çünkü anlaşılan bu tür olaylar içerideki köstebek şebekesinden kaynaklanmakta... Yoksa en özel bilgilere başka türlü nasıl ulaşılabilirki?

  9-Banka yetkililerinin benim gibi 2000 ‘den fazla mağdurun daha olduğunu pişkinlikle söylemeleri cabası.

  İstanbul'dan Kenan beyin mağduriyeti


  Ben .. anadolu öğretmen lisesinde rehber öğretmen olarak çalışmaktayım.Akbankta Ünye şubesinde maaş hesabım bulunmaktadır.09/12/2007 günü maaş hesabımdan 800 YTL ek hesabımdan benim bilgi dışında 005 nolu şubenin 1462 no'lu ATM sinden param çekilmiş.10/12/2007 günü internet şubesine girdiğimde durumu öğrendim. Hemen ilgili ünye şubesine gittim. Bana dilekçe yazmamı ve kartın ön ve arka yüzünün fotokopisini çektirmemi ve fax çekmemi söylediler. Bende denilenleri yaptım. Aradan bu kadar süre geçmesine rağmen hala parayı alamadım. Boşu boşunada 800 YTL için faiz ödüyorum. Biz memurlar için 800 YTL büyük bir para . Para Ankara'dan çekiliyor. Ben Ünye'deyim. Bankanın güvenlik zaafiyetinden kaynaklanan durumdan dolayı bizim mağdur edilmememiz gerekmezim. Yetkilililere..............
 2. #2
  Demirbaş dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını dlrb Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  752
  Tecrübe Puanı
  208593

  Tanımlı Ce: Akbank Mağduru Memurlar Artıyor ... ÖNEMLİ...

  yazık yha millete

 3. #3
  yabanci Milletperver Buraların yabancısı
  Üyelik Tarihi
  Jan 2008
  Mesajlar
  1
  Tecrübe Puanı
  0

  ! Ce: Akbank Mağduru Memurlar Artıyor ... ÖNEMLİ...

  Aybaşından 1 gün önce (14.01.2008) okulda iken cep telefonuma bir SMS uyarısı geldi: "................ no'lu hesabınızdan ........ YTL nakit çıkışı olmuştur..." Derhal maaş hesabımın bulunduğu banka müşteri hizmetlerini aradım, "yurtdışı ATM'den bankamatik kartı ile nakit çekimi" yapıldığını ifade ettiler. Türkiye'de olduğumu, görev başında bulunduğumu, kartımın yanımda olduğunu ifade ettim. Dolandırıcılık mağduru olabileceğimi dile getirip, hesaplarıma ve kartlarıma bloke koydular, en kısa sürede dilekçeme banka kartımın fotokopisini ekleyip ilgili numaraya fakslamamı istediler. Derken eve geldim ve internette ufak bir araştırma yaptım ki bir de ne göreyim, YALNIZ DEĞİLMİŞİM! Bu arada "anne kızlık soyadı" bilgileri bile haberim dışında değiştirilmiş. Ben yine de hamdediyorum ki bu hadise maaş günü olmadı...
  Şifrelerinizi derhal değiştirin, varsa artı hesabınızı kapatın, bankanızın SMS uyarı hizmetinden yararlanın, mümkün olduğu kadar kıyıda köşede kalmış ATM'lerden uzak durun, hesabınızda para bırakmayın, kredi kartı limitinizi düşük tutun, mümkünde kredi kartıyla nakit çekimini kapatın.

 4. #4
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: Akbank Mağduru Memurlar Artıyor ... ÖNEMLİ...

  Alıntı Milletperver´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
  Aybaşından 1 gün önce (14.01.2008) okulda iken cep telefonuma bir SMS uyarısı geldi: "................ no'lu hesabınızdan ........ YTL nakit çıkışı olmuştur..." Derhal maaş hesabımın bulunduğu banka müşteri hizmetlerini aradım, "yurtdışı ATM'den bankamatik kartı ile nakit çekimi" yapıldığını ifade ettiler. Türkiye'de olduğumu, görev başında bulunduğumu, kartımın yanımda olduğunu ifade ettim. Dolandırıcılık mağduru olabileceğimi dile getirip, hesaplarıma ve kartlarıma bloke koydular, en kısa sürede dilekçeme banka kartımın fotokopisini ekleyip ilgili numaraya fakslamamı istediler. Derken eve geldim ve internette ufak bir araştırma yaptım ki bir de ne göreyim, YALNIZ DEĞİLMİŞİM! Bu arada "anne kızlık soyadı" bilgileri bile haberim dışında değiştirilmiş. Ben yine de hamdediyorum ki bu hadise maaş günü olmadı...
  Şifrelerinizi derhal değiştirin, varsa artı hesabınızı kapatın, bankanızın SMS uyarı hizmetinden yararlanın, mümkün olduğu kadar kıyıda köşede kalmış ATM'lerden uzak durun, hesabınızda para bırakmayın, kredi kartı limitinizi düşük tutun, mümkünde kredi kartıyla nakit çekimini kapatın.

  bu konu gerçekten çok ciddi ama sizi dinleyenler ancak başına gelince dinlerler... bunu umursayan o kadar azki!!!

  paylaşım için teşekkür ederim..

 5. #5
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  ! Akbank'ın Ciddiyeti Bu Kadar: Yanıt Yok

  Akbank'ın Ciddiyeti Bu Kadar: Yanıt Yok
  21 Ocak'ta yayımladığımız haber sonrasında bir çok Akbank mağduru sitemize yorum gönderdi. Gelen yorumların sayısı ortada çok ciddi bir sorun olduğunu göstermektedir. Ancak, üzülerek bir hususu ifade etmek ve ziyaretçilerimizi bilgilendirmek istiyoruz. Söz konusu habere, sadece memurlar.net üyelerinden 100'ü aşkın yorum gelmiş gelmiş olmasına rağmen Akbank tarafından sitemize yapılan hiçbir açıklama bulunmamaktadır. Devamı için başlığa tıklayınız.
  28 Ocak 2008 15:14

  Sitemizin 21 Ocak'ta yayımladığı "Akbank Mağduru Memurlar Artıyor" haberine 6 gün içerisinde 100'e yakın yorum geldi. Memurlar.net'e yorum yazabilmek için üyelik gerektiğinden, tepkilerin bu sayıdan çok daha fazla olduğu söylenebilir.
  Ancak, sadece memurlar.net üyeleri tarafından dile getirilen sorunun, Akbank tarafından hiç ciddiye alınmadığı görülmektedir.
  Zira, yüzlerce memuru ilgilendirmesine rağmen, soruna yönelik hiçbir bilgilendirme iletisi tarafımıza ulaşmamıştır.
  Akbank'ın bu tavrının, bir özel sektör firmasına yakışmadığını belirtiyor ve aşağıda seçtiğimiz yorumlara bir kez daha yer veriyoruz.
  SEÇTİĞİMİZ YORUMLAR

  merhabalar ben de dolandırıldım. geçtiğimiz perşembe (24.01.2008) akşamı saat 19 sularında telefonuma şifremin deeğiştirldiğine dair mesaj geldi.tabi hemen uyanıp telefona koştum müşteri hizmetlerini aradım. Kurum olarak akbankla anlaşmalı olduğumuzdan maaş hesabımdan 700 ytl çekildiğini öğrendim üstelik ek hesaptan :| devamında kartları bloke ettirdim faks vs. çektik.şimdi bekliyoruz. ben ordu\ünyede çalışıyorum.. paranın çekildiği yer aydın gözüküyor. bakalım nolcak beklemedeyizz.
  26 Ocak 2008 17:20wallace82

  --------------------------------------------------------------------------------
  En kritik güvenlik sorularından biri olan "annenizin evlenmeden önceki soyadı/anne kızlık soyadı/dayınızın soyadı" nasıl olur da müşteri müdahalesi dışında değiştirilebiliyor?
  26 Ocak 2008 15:36Milletperver

  --------------------------------------------------------------------------------
  sevgili adaşım meltem hy,
  yazdıklarımı okuyarak yazdığın açıklamalar için çok teşekkür ediyorum..sen çalıştığın yerdeki banka müdüründen dolayı çok şanslısın.inanki mağduriyetimizi gidermeyi bir kenara bırak adam bizi kaile alıp konuşma tenezzülünde bile bulunmadı..eee torpilin döndüğü bu ülkede hiç şaşırmamak gerekiyor..inanki bir kuruş param yok cebimde..faturalarımında hepsi cezalanacak eğer tabiki tlf,elektrik.kesilmezse.. en kısa zamanda sonuçlansada şu kabuslarımız bitse.... sevgiyle kalın...
  26 Ocak 2008 10:46meltem.k

  --------------------------------------------------------------------------------
  Sevgili Meltem.k,
  Ben de 14-15 ocak tarihlerinde maaşım ve artı hesabımdaki paraların çekilmesiyle mağdur oldum. Hesabımın bulunduğu şube çekilen paralarımın geri ödenebilmesine kadar olan süre için yaşadığım maddi sıkıntıda mağduriyetimi giderdiler.
  Malum hesaplarımız blokeli durumda.Ekdersinizi almak istediğinizde hesabınızın bulunduğu şubedeki yetkili kısa bir süre için blokeyi kaldırıp paranızı çeker çekmez kapatabilir. Ben ev kiramı bu şekilde havale yaptırdım.
  26 Ocak 2008 01:47meltem hy

  --------------------------------------------------------------------------------
  selam arkadaslar
  17-18/01/2008 tarihlerinde 1.700 ytl yurt dIsIndan ve garanti atm den cekilmis akbank merkezi aradIgImda hesap ekstresini dilekceyi kartIn ve kimligin fotokobisini fakslayIn dediler ve dediklerini yaptIm incelemeye alacaklarInI soylediler 5 gundur bekliyorum
  sizlerden ricam paralarInI alanlarIn nasIl yol izlediklerini yazmalarI
  25 Ocak 2008 18:47colakzubeyir

  --------------------------------------------------------------------------------
  Değerli arkadaşlar tesadüfen memurlar.net adresini gezerken
  akbank ile ilgili olan bölüm dikkatimi çekti ve okudum mesajları görünce yazmak ihtiyacı duydum. ben İstanbul da bir firmada yazılımcıyım. Akbank gibi bankalar ve bunlara bağlı şirketler ortak veritabanını kullanır. Yani akyatırımdaki çalışan birisi size ait hesapların hepsini görür. Dolasıyla bilgilerinizi elde etmeleri çokta kolay. Eğer kötü niyetli birileriyse sizin bilgilerinizi alır plastik kartlara kopyalar. gider bir atmye paranızı çeker sizde mahkemeydi bankaydı uğraşır durursunuz. Banka paranızı ödemeyi kabul etmez müşteri hatası der. Halbuki en masum olan müşteridir. Banka çalışanını suçlamaz bile çünkü banka çalışanını suçlarsa diğer müşterilerede tazminat ödemek zorunda kalır. Ayrıca herkes parasını çekmek için sıraya gireceğinden belki de banka batar. Banka çalışanı da bunu bildiği için çalarken de hiç korkmaz. Bende bütün ihtimalleri düşündüğümde paralarınızı çalacak kişilerin banka çalışanlarından başka kimse olmayacağı size söyleyeyim. türkiyede mahkemelerinde durumu malum bu işin sonu gelmez ya da yıllarınız gider. hepinize geçmiş olsun diliyorum. daha güvenli bankalarla örneğin TEB gibi güvenlik önlemi yüksek bankalarla çalışın.
  25 Ocak 2008 16:25mehmetcivanoğlu

  --------------------------------------------------------------------------------
  Olay dün benimde başıma geldi. 2000 YTL hesabımdan para gitti.Şikayetlerin hepsinde bu olayın maaş hesaplarında olması çok ilginç. Ayrıca giden paralar 200-3000 YTL arası. O kadar zengin varken neden küçük miktarlarla uğraşıyorlar. İçeriden yardım olmadan bu bilgilere ulaşılması imkansız. Bankamatik no.ları internet hesaplarında bile yer almıyor. Benim anne kızlık soyadım bile değiştirilmiş. Banka bu işi sahiplenmezse toplu halde dava açalım.
  25 Ocak 2008 12:49forester

  --------------------------------------------------------------------------------
  arkadaşlar aşagıdaki linkte sayfa 15 16 da tüm gazete köşe yazarları adresleri var. ben gönderdim sizlerde gönderin. sayfa 15 de benim yazdığım mailin metni var. sizlerde oradan alabilir veya begenmezseniz değiştirebilirsiniz. adreslerin %70 doğru bazıları değişmiş.
  Akbank mağdurları (Memurlar.Net - Forum)
  24 Ocak 2008 23:32nenezure
  --------------------------------------------------------------------------------
  Akbank mağduru arkadaşlar... Bu kadar büyük bir kitlenin mağduriyetini bağımsız medya mensupları neden görmezlikten gelir. Büyük holdingler birbirleriyle ilgili haber yapmamak için gizli bir anlaşmamı yaptılar yoksa. Görsel medyada yayınlanacak küçücük bir haber neler değiştirecektir hepimiz biliyoruz. Lakin anlamak mümkün Akbank reklamlarıyla ayakta duran görsel medya bunu göze alamıyor büyük ihtimalle... İşte bağımsız medya ne diyelim. Bi sanatçının kaçamağı bile bizlerin başına gelenden daha fazla haber değeri taşıyor çünkü... Nasıl isek onu hakediyoruz galiba.........!!!
  24 Ocak 2008 21:55kalbimsevdakuyusu

  --------------------------------------------------------------------------------
  arkadaşlar akbank konusu ile ilgili bir gelişme var mı diye sürekli girip okuyorum.ama hala bir çözüme ulaştıramadık.buraya yazdığım 2. yorum oluyor bu her gün yeni bir olayı duyuyorum ve sinirlerim bir kat daha artıyor.lütfen bir şeyler yapalım.tüm ödemelerim ertelendi bugün başka bir bankadan şunu öğrendim bloke edilen karta yatan paralarda hiç bir işlem yapılmazmış.önümüzdeki hafta yatacak olan ek derslerimizin aynı hesaba yatırılacağı söyleniyor..peki şimdi bizler işlem yapılmayan hesaptan nasıl para çekeceğiz?bilgisi olan varsa yazsın lütfen....medyaya bildirmek için neyi bekliyoruz onu da anlamıyorum.kamuoyuna bu olay duyurulmalı bir şekilde.arkadaşlardan birinin dediği mail olayını yaptım.ne kadar insan ulaştığımı bilemiyorum.peşini bırakmayalım arkadaşlar gereken ne ise yapalım.BDDK bugün mail yollamış bana bu konuda bankaya fax çekildiği söyleniyor.bir soruşturma bu kadar mı uzun sürer?hiç bir güvencem kalmadı..değişikliği olan varsa buraya yazsın ve neler yaptığını lütfen bize bildirsin..
  24 Ocak 2008 21:11meltem.k
  --------------------------------------------------------------------------------
  ben daha once mağduriyetimi anlatmıstım burada.Dün gece aklıma bişey geldi.Bana geçenlerde bi mail gelmişti ünlü bi firma ile ilgili yok ortaklırı bilmem neymiş falan diye.bunu da gönderebileceğiniz herkese gönderin yazıyordu..bir süre sonra bi baktım o firmanın kendisi herkese mail yolluyor böyle bir şey yok diye..
  şimdi ben de kendi mağduriyetimi anlatan ve bu bankanın ne mal olduğunu açıkça yazacağım bi mail oluşturacam ve çevremdeki herkese mail ile yolluyacam ve bu sitenin adresini de ekliyecem.yazdığım kişilerden de özellikle rica edecem bu maili herkese yollasınlar diye elbet bu mailo akbank ın da kulağına gidecek.mağdur durumda olan arkadaşlar aynısını sizlerde yapın.ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar etkili olacağı düşüncesindeyim.Eminimki bütün mağdurlar bunu yapsa onlarda nihayetinde bi firma ve reklam herşeyleri hadi hep beraber 10 dakikanızı almıyacak bi mail hazırlayın yolluyabildiğiniz herkese yollayın(altına başkalarının mağdur olmaması için bunu herkese yollayın yazıp örnek olarak bu sitenin de ismini yazın)
  24 Ocak 2008 18:47seto54
  --------------------------------------------------------------------------------
  arkadaşlar benim başıma para çekme olayı 17 aralıkta olmuştu bugün para mı aldım yaptığım genel merkeze 1 er hafta arayla 3 kez dilekçemi faksladım ve savcılığa başvurdum bır de sürekli mail attım genel merkeze tabi haftada 1 kere genel merkezi telle aradım 6 haftada sonunda yattı inşllh sizleerin de mağduriyeti giderilir ilk işim sabah gidip parayı bankadan çekip başka hesaba yatırmak.
  24 Ocak 2008 18:38ycihan22
  --------------------------------------------------------------------------------
  bizede öyle diyorlar sadece diyorlar her açışımızda inceleniyor lafı. Yahu bir belge incelenmesi 2 saat sürer 23 gün oldu hala gelişme yok. Şoke olmayın 2 hafta sonra ödemedikleri zaman. Adaletin tartısından benim belgelerimi inceleyenlerde alıcak. Müşteriye göre muamele bazılarının 3-5 günde ödeniyor. Hiç dikkatinizi çekmiyormu. Onların belgesi niye erken bitiyormuş. Benden sonra hesabı boşaltılanların bazılarına ödemişler. Arkadaşım akbank mağdurları forum köşesinde herkes derdini yazıyor ne yaptıklarını yazıyor okuyun.
  24 Ocak 2008 16:18saf adam

  --------------------------------------------------------------------------------
  arkadaşlar akbankı aradım 2 hafta içinde ancak dosyalar incelenecegini söylediler parasını alan olursa ne şekilde aldığı mutlaka yazsın.
  24 Ocak 2008 15:57xyron
  --------------------------------------------------------------------------------
  sayın arkadaşlar benimde akbank tarsus hesabımdan 21/12/2007 ve 22/12/2007 tarihinde toplam 3000 ytl lik para çekilmiş ve başka hesaba transfer yapılmıştır. banka hesaba bloke koyarak daha fazla para çekilmesini engellemiştir. ben 1 aydır bu paranın peşindeyim. Tarsus şu ana kadar ulaştığım birkaç kişi daha var. maaş hesaplarından para çekilen. Banka kendisine suç bulmuyor. Ben elektronik öğretmeni aynı zamanda bilgisayar formatörüyüm. Elimdeki ekstrelerden yapılan işlemlere baktığımda bu işin basit bir kart kopyalaması olduğunu sanmıyorum. tamamen içeriden organizeli çalışan birileri olduğunu sanıyorum. özellikle maaş hesaplarını seçiyor değişik illerden ve atm kullanıyorlar. bana bu hafta banka cevap verecek geri ödeme konusunda para ve zararım karşılanmadığı takdirde avukat hazır hemen tazminat davasına başlanacak. Bence sizlerde paranızın peşinde olun. Bu olaylar müşteriden kaynaklanmıyor. Tamamıyla bankadan; özellikle Akbank ta oluyor bu olaylar. Eminimki içeriden birileride var bu işte. Özellikle Tarsus ta olan arkadaşlar varsa daha bilmediğimiz lütfen ulaşsınlar hepimiz aynı zamanda tazminat davasına başlıyalım. Yalçın TIRAŞ END.MES.LİSESİ
  24 Ocak 2008 12:24yalcintarsus
  --------------------------------------------------------------------------------
  Ben İmadeddin OĞUZ.
  İskenderun Gökmeydan ilköğretim okulunda çalışıyorum.
  18.01.2008 tarihinde Akbank Reyhanlı şubesine ait maaş hesabımdan gizlice 1000 YTL internet üzerinden çalınmıştır.
  Türkiye'nin en büyük bankalarından biri olduğuna inandığımız Akbank'ın yeterince güvenlik tedbirlerini almayarak bir sürü insanı mağdur durumda bırakması esef verici bir durumdur. Böyle bir durum bankanın saygınlığıyla bağdaşmamaktadır. Biz bu bankayı Sabancı holdink'e bağlı bir kurum olması nedeniyle güvenilir olarak addediyorduk. Yanılmışız.
  Kendi suçları nedeniyle mağdur olmamıza rağmen mağduriyetimizin giderilmesi yönünde bir çaba sarfedilmemesi daha da elem vericidir.Bankanın ciddiyetiyle bağdaşmayan bu yaklaşımı kınıyorum.
  24 Ocak 2008 10:41cadıı
  --------------------------------------------------------------------------------
  selam arkadaşlar;
  savcılığa suç duyurusunda bulundum kişi veya kişiler araştırılıp bulunacak ve bana döneceklerini söylediler tamam bu güzel ama banka nolacak saçmasapan açıklama yapaıyo banka yetkilileri her başvurum da bekle ödenecek deniyo ama icraat yok malesef ve artık ak bank güvenlik departmanı telefonlara bile bakamayacak kadar yoğun çalışıyo.yarım saat uğraştım ama tlfna bakan yok.
  sonuç aranızda parasını geri alan varmı yada bankayala ilgili hukuki araştırma yapan ve paramız olaki ödenmez ise paramızı alabilmemiz için ne yapmamız gerektini bilen varsa ve yardımcı olursa sevinirim
  emin_arikan77@hotmail.com ulaşabilirsiniz teşekür ederim
  24 Ocak 2008 08:50&emin=

  --------------------------------------------------------------------------------
  Merhaba
  Benim de başıma hepinizin durumuna benzer bir durum geldi.01.01.2008 tarihinde Antalya'dan hesabımdan 800YTL çekildi ve sizden istenen işlemlerin hepsini bende yaptım.Bu süre zarfında sadece banka şubem ile iletişim içinde oldum,maaş aldığım şube yetkilileri sağolsunlar yeterince ilgilendi.Ve dün yani 23.01.2008 de banka paramı iade etti.Ama bunun tekrar olmayacağı garantisi olmaması insanı yine de huzursuz ediyor.Artı para hesabını kapatmak bile rahatlamamızı sağlamıyor.Her ayın 15i aynı tedirginliği yaşayacağız.Size tavsiyem sürekli şubenizle görüşün,bankaya email atın ve faydası olduğunu düşündüğüm www.şikayetvar.com a yazın.Umarım herkes parasını geri alır ve bu durum tekrar yaşanmaz...
  24 Ocak 2008 00:13hawor

  --------------------------------------------------------------------------------
  ben öncelikle mağdur arkadaşlarıma geçmiş olsun diyerek benimde aynı şekilde 14.01.2008 tarihinde hesabıma girilerek 1000 ytl civarında param alınmış.hemen müşteri hizmetlerini aradım hesabıma ploke konuldu.diğersi gün maaş hesabım bulunan kütahya akbank şubesine giderek durumu anlattım ve ve hesab ekstresi çıkartak işlemlerin ne şekilde yapıldığına baktığımda yurt dışı işlem olarak gösteriyordu.böyle saçmalık olamaz.birileri hesabımıza giriyor ve kafasına göre parayı alıp gidiyor.bizler memur insanlarız hayatımız maaşlarımıza endeksli biz çalışalım başkaları maaşımızı alsın.bu gidişe bir dur denilmeli her gün televizyonlarda reklamını veren bu banka bizim gibi mağdurların mağduriyetini gidermesi gerekmiyomu.Bende aynı şekilde paramın ödenmemesi halinde yasal yollarla hakkımı isteyeceğim bu işin peşini bırakmam.
  23 Ocak 2008 23:02cevreci64
  --------------------------------------------------------------------------------
  öncelikle tüm mağdur arkadaşlara geçmiş olsun derim. evet bende sizler gibi bir akbank maduruyum ben karabük te ikamet etmekteyim aynı zamanda da bulundugum il de görev yapmaktayım benimde 27.12.2007 tarihinde saat 05.44 de akbank UŞAK merkez 955 nolu şubesinden 456 ytl çekilmiş tekrar 07.15 de bir başka hesaptan benim hesabıma 550ytl havale yapılarak 07.16 da 540.ytl daha çekilmiştir daha sonra sizler gibi gereken işlemler yapıldı evet nerde bddk nerde bankalar birliğinin değerli üyeleri nerde hükümet yetkilileri nerde hazineden sorumlu ilgili bakanlar bu gidişata acaba kim dur diyecek bankadanda yeterli bir açıklamada gelmedi veya basın aracılığıylada olsa herhangi bir açıklama yapılmadı tüm arkadaşlar ben buna sözün bittiği yer derim.
  23 Ocak 2008 15:02erol18
  --------------------------------------------------------------------------------
  merhabalar.
  bende öğretmenim;diğer arkadaşlar gibi Akbank mağduruyum.
  Askerden geldim, 19.01.2008 tarihinde hesabımdan para çekmek için bankamatiğe kartımı taktım benden şifremin değiştirilmesi istendi, şifremi değiştirdim.Sonra hesabıma baktığımda bakiyemin eksilere indiğini gördüm ve şaşırdım ekstreme baktığımda ; 18.01.2008 tarihinde hesabımdan 500 ytl ve 300 ytl olmak üzere toplam 800 YTL arka arkaya 2 defa para çekildiğini gördüm.Para yapıkredi bankasının bankamatiğinden çekilmişti.Kartımı hiç kimseye vermedim süreklki yanımdaydı akbank bankamatiklerinin dışında hiç bir yerdede kullanmadım.Müşteri hizmetlerini aradım kartlarımı bloke ettirdim.Benden dilekçe yazmamı ve fakslamamı istediler dilekçemi yazdım ve faksladım.Şimdi ne olacak bilmiyorum...
  23 Ocak 2008 14:55zamliy
  --------------------------------------------------------------------------------
  bodrum mumcular beldesinde öğretmenim ve burda da bir öğretmen arkadaşımın ek hesabına girdiler ve antalya sideden çekildiği tespit edildi.bütün bu durumda olan arkadaşların internet bankacılığı ile şifrelerinin kırıldığını tahmin ediyoruz ve bu durum da olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.
  23 Ocak 2008 14:18girlinart
  --------------------------------------------------------------------------------
  mrb arkadaşlar .bende sizler gibi bu konuda mağdur kişilerden biriyim. hesabımdan benden izinsiz 300 ytl çekilmişti.bunu akbank müşteri hizmetlerine faksla bildirmeme rağmen aynen sizlere gelen cevaplar gibi para sizin şifrenizle vede adınızla çekildi diye bi karşılık geldi. yani boş yere 300 ytl m gitti. bana bu konuda başka bi şekilde yardımda bulunacak biri varsa sevinirim. iyi günler...
  23 Ocak 2008 11:25tafi33
  --------------------------------------------------------------------------------
  Arkadaşlar benimde 09.01.2008 çarşamba günü hesbım oturduğum şehre 10 saatlik mesafedeki bir ATM den kartımın kopyasını kullanarak hesabım boşaltıldı.Allah aşkına bu hırsız , uğursuz kişilere kim dur diyecekse ve nasıl dur denecekse der desin.Memurun maaşından başka nesivar nesini alacaksınız.Gidin patronların hesabıyla uğraşın .Onlar paralarının hesabını bilmiyorlardır.
  23 Ocak 2008 10:35teknik.öğt.
  --------------------------------------------------------------------------------
  ya bu kadar mağdur var demekki sistemlerinde güvenlik açıkları var bir de bankacılık yapıyorlarmış gibi insanların vadesiz mevduat hesaplarından hesap işletim ücreti adı altında haraç alıyorlar ne güzel bankacılık bravo akbanka!!!
  23 Ocak 2008 09:19salurkazan52
  --------------------------------------------------------------------------------
  Akbank yetkilileri hala, niçin bir açıklama yapmıyor?
  Bu dolandırıcılar kimdir?
  Olaydaki sorumlular kimdir?
  Bu tatsız olaylar, örtbas edilmek mi isteniyor?
  Olaylar görmezden gelinerek, unutturulmak mı isteniyor?
  İnsanların zararları karşılanacak mı?
  Suçlular veya sorumlular tespit edildi mi?
  Etkin tedbirler alındı mı?
  Duyduğumuz kadarıyla, ATM'den para çekmek isteyen arkadaşlarımızdan; şifelerini değiştirmeleri talep ediliyormuş.
  Şifrelerimiz, kötü niyetli birilerinin eline mi geçti?
  Ellerinde kart olmadan nasıl işlem yapabiliyorlar?
  Henüz şifremi de değiştirmedim, hesabımdan habersiz para çekerler mi acaba?
  Diken üzerindeyiz, bir açıklama bekliyoruz.
  Tatmin edici açıklamalar gelmezse, en kısa zamanda; akbank'la ilişkilerimizi kesmeyi düşünüyoruz.
  Açıklama, lütfen bizleri rahatlatacak bir açıklama yapınız.
  23 Ocak 2008 09:04duran yurttaş
  --------------------------------------------------------------------------------
  Ben de akbankla çalışıyorum. Burdan tüm akbank madurlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ve buradaki yorumları okudukça korkmaya başladım. Yetkililerin artık bu konuya bi el atması lazım. Kurumum bu bankayla çalışıyor ve iki yıl daha çalışacakmışız. Nasıl kurtulacağız bilmiyorum. Sadece şifre girerken elimi kontrol panelinin üzerine tutup etrafta kamera varsa görünmesini engellemek geldi aklıma ve bunu yapıyorum. Birde para yattığı anda gidip çekmek, ek hesap falan açtırmamak. Valla önlem olarak bunları yapıyorum. Ne kadar başarılı olurum bilmiyorum ama Bir şekilde yetkilillerin bu konuya el atması lazım. Memurların üç kuruş maaşına göz dikmiş bu hırsızlar. Arkadaşla sizde çevrenizdeki herkesi uyarın kendilerine göre önlemler alsınlar. İnşllah bu hırsızlığın da önüne geçerler..
  23 Ocak 2008 08:50usare

  --------------------------------------------------------------------------------
  Yozgat Sorgunda eşimle beraber öğretmenlik yapıyoruz. Kurban bayramının 4. günü yani 23.12.2007 tarihinde eşimin ek hesabı İstanbul küçükyalıdan çekilmiş. Ayın 27 sinde farkettik. Akbank Sorgun şubesine gittik çok doğal davrandılar, sanki ortada önemli bir şey yokmuş gibi. Çünkü bizden daha öncede olmuş. Akbankın müdürüne durumu anlattık, hemen bizden bir dilekçe ve kartın önlü arkalı fotokopisini alıp genel merkeze faksladı. Tabi maaş hesabı ve k. kartı hesapları hemen kapatıldı. Bize bir hafta 10 güne paranız iade edilir dedi fakat 1 ay oldu daha bir şey yok ortada. Maaş kartı ve kredi kartı tekrar geldi ama para gelmedi. Tekrak gittik dün. Tekrar parayı bizim adımıza talep ettiler. Bakalım sonucu bekliyoruz. Olumsuz bir cevap gelirse savcılığa başvuracağız. Ha bu arada faizi 1 ayda 50 ytl civarında oldu. Banka çalışanları bize ancak ana para yatar dediler.En iyisi siz borcu kapatın daha fazla faiz işlemesin. Zaten ayın 15'inde otomatik olarak mmaşa el koydular. Eşimin bileziklerini bozdurmak zorunda kaldık. Bekliyoruz bakalım ne olacak. Akbank kabul etmiyor güvenlik zaafını ama ortada bir gerçek var ve Akbank mağdurlarının sayısının her geçen gün arttığı. En son dün 2 kişiyi daha duyduk.
  23 Ocak 2008 08:34tiyy

  --------------------------------------------------------------------------------
  Bu kadar mağdur varken banka nasıl müşterilerinde bulur kabahati pes doğrusu!! Hırsızın hiç mi suçu yok..Janjanlı,gözboyayıcı reklam yapacaklarına önlemleri artırsınlar... Umarım alırsınız paralarınızı..
  23 Ocak 2008 00:42ella_naz

  --------------------------------------------------------------------------------
  Dün bu haberi okuduktan sonra bankada bulunan paramı çekmek üzere banka önündeki bankamatikten para çekmek için şifremi girer girmez hemen karşıma yeni şifrenizi girin şeklinde bir pencere geldi. Ancak bu da çözüm değil. Adamlar oraya gizli bir kamera yerleştirmişlerse girilen yeni şifreyi de öğreneceklerdir. Kurdukları tuzakla da kartı kopyalayabilirler. Bu zarardan banka birinci dereceden sorumludur. Madem parama sahip çıkamıyor, yapmasın bu işi. Bundan sonra maaşımı derhal çekeceğim. Banka hesabımda para bırakmamaya gayret edeceğim. Ne biçim banka bu. Güvenlik sistemi alerm veriyor. Kendi güvenlik açıkları yüzünden biz müşteriler zarara uğruyor. Sorumlu kim burada? Elbette ki banka. Para çekildikten sonra cep telefonunua mesaj göndereceklerine çekilmeden önce onay mesajı göndersinler, cepten "Evet" diyerek onaylanırsa para çkilmesine izin versinler. Sen önce paramı kaptır hırsıza, sonra "kusura bakma paranıza sahip olamadım, emanetini koruyamadım. Sen bir çaraesine bak" tarzında mesaj gönder. Bu düpedüz dalga geçmek. Adamı sinir etmek. Bir ay boyunca kırtlak patlak para kazanacağım diye, el alame yem olsun. Olmaz böyle şey. Derhal bir çözüm bulunmalı ve mağdurların mağduriyeti giderilmeli.
  22 Ocak 2008 23:06yorumcu74

  --------------------------------------------------------------------------------
  Bende akbank madurlarından biriyim benimde 21 OCAK 2008 tarihinde çerkezköyde oturmama rağmen kartımda bende olduğu üzere hesabımdan istanbul zincirli kuyu atemesinden 130 ytl,m çekilmiştir sizlere göre belki miktarı az olabilir ama ben asgari ücretlen çalışan bir bayanım bende yapılan bu hatayı kınıyorum bu durumun sadece kendime ait oılduğunu sanıyordum ama int benim gibi durumumda olan birçok kişinin olduğunu gördüm ve bunu yazma gereği duydum.
  Aynı tarihte alışveriş için gittiğim markette kartım geçmedi. saat 18. gibi bankadan öğrendiğime göre paranın çekiliş saati 21.20 sıralarında çekilmiş ben bu işe anlam veremedim. bende dair herkese geçmiş olsun diyorum arkadaşlarım umarım paralar iade edilir. ( NEVİMORHAN )
  22 Ocak 2008 23:04nevim39

  --------------------------------------------------------------------------------
  Akbankta maaş hesabı olan bir öğretmenim.18 Ocak 2008 tarihinde maaş hesabımdaki 800 ytl ATM den dolandırıcılık yöntemi ile çekilmiştir. Benim bilgim olmadan gerçekleştirilen bu para çekme işlemi kartım bende olmasına rağmen yapıldı.Bu olayı 21 Ocak tarihinde internetten hesabımı incelediğim sırada farkettim. Akbank Müşteri Hizmetlerini arayarak durumu bildirdiğimde dilekçemi ve kart fotokopimi faks ile genel müdürlüğe iletmemi istediler,kartımı iptal ettirip, hesabımı ve bunlara bağlı kredi kartı ve internet bankacılığını bloke ettirdiler.
  22 Ocak itibariyle faksımı genel müdürlüğe yolladım. Memurlar.nette benim gibi Akbank güvenlik mağduru olan maaş hesaplarından hırsızlık yapılan bir çok kişi olduğunu okumuş bulunmaktayım. Tüketici Merkezine mail atarak mağdurlardan biri olduğumu bildirdim . AKBANK ın mağduriyetlerimizi en kısa zamanda ödemesini umarım sağlayabiliriz, ne zaman ödenir sorusuna yuvarlak cevaplar veriyorlar.Savcılığa şikayette bulunmadım bulunmam gerekiyor mu yoksa bankanın söylemlerine güvenmeli miyiz?
  Ben şimdiye dek güvenle bankacılık işlemleri yapan biri olarak özellikle adı geçen bankaya güvenimi kaybetmiş bulunmaktayım. Mağdur kişiler ve kendi adıma dileğim şikayetlerimizde ciddi bir araştırma ile haklılığımızın ortaya çıkması ve en kısa zamanda ödemenin yapılması ve güvenlik tedbirlerinin alınmasıdır.Malum ödemelerimiz bekleyemiyor bankanın bizi beklettiği gibi.
  22 Ocak 2008 22:26sibeldiler

  --------------------------------------------------------------------------------
  arkadaşlar başımdam geçeni bende dün buradan yazmıştım.Yani bir akbank mağduruyum.yanlız buradan yazmakla kalmamalıyız. mutlaka ortak birşeyler yapmalıyız.bu durumun basına yansıtılması veya başka bir yol bulmalıyız. hiç bir suçumuz yokken ve kartımız cebimizdeyken çalınan emeğimizi birilerinin ipoteğinden kurtarmalıyız.bireysel olarak hepimizi oyalıyor banka yetkilileri.4442525 arayınca taktik sadece oyalama.saçma sapan bahanelerle telefonu kapatıyorlar.lütfen buradan bir birliktelik doğsun...
  22 Ocak 2008 21:40dyazar

  --------------------------------------------------------------------------------
  merhaba arkadaşlar
  HATAY/kırıkhan'dan AKBANK magduru olan şu an bildiğim 7 kişiden biriyim.Benim olay; aralık ayının 28 ve 29'cu günlerinde başıma geldi.Mevduat hesabımdan ATM lerden farklı yerlerden(Antalya,mersin ve yurt dışı) toplam 2 milyar paramı uçurdular.Bankamatik kartım bende ve yaklaşık 8-9 aydır hiç kullanmıyorum.Hala bana bir cevap verilmedi bekliyoruz..
  22 Ocak 2008 21:26myildirimhan

  --------------------------------------------------------------------------------
  kardeşim bu ne bu milletin akbank tan çektiği milletin parasına sahip çıkamayacaksa bıraksın bu işi . bu mağduriyetlerin biran önce çözülmesi gerekir. memurların bir ay maaş alamadığında memur için hayatın durduğu bir memlekette yaşıyoruz zaten. kimse çıkmayacak mı bu haydutlara hırsızlara dur diyecek. yoksa bu danışıklı döğüş mü. yeter artık millet hem mağdur hem de suçlu duruma
  22 Ocak 2008 21:18hacıakkoyun

  --------------------------------------------------------------------------------
  Ben de akbank mağduru olarak yazılanları okudum ve olayın sadece bana mahsus olmadığını anladım.Bağcılar Kirazlı İ.Ö.Okulunda öğretmenim.9 Ocak akşamı benim de hesabımdan 1000 YTL çekilmiş olduğunu tel. gelen mesajdan öğrendim.Diğer mağdurlar gibi ben de bankayı aradım hesaplarım bloke edildi. kart fotokopisini istediler ve genel merkezden haber bekliyecekmişiz. Bakalım ne kadar bekleriz sonuç ne olur.Aynı zamanda olayı savcılığa bildirdim.Bildiğim bir şey var ki akbankta hesabı olan tüm arkadaşlar tedirgin bir şekilde gelişmeleri takip ediyorlar.İnşallah sonuç mağdurları sevindirici olur ve bankada üzerine düşen güvenlik sorununu daha ciddi yapar.Yoksa bütün müşterileri kaçırır.
  22 Ocak 2008 20:49halludba

  --------------------------------------------------------------------------------
  Allah yardımcınız olsun.okulumuzda bir öğretmen arkadaşın başındanda böyle bir olay geçti .Kendisi Konya da olmasına rağmen 1000 ytl istanbuldan çekilmiş.Akbank msj göndererek araştırma yapılıyor demekle yetiniyor.Birçok öğretmen ve memur arkadaş Akbank ile bütün hesapları kapatmayı düşünüyoruz.Hepimiz diken üstündeyiz.
  22 Ocak 2008 20:26zanapa

  YORUMLARIN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.


Benzer Konular

 1. BeŞ Önemlİ Ders
  By Misafir in forum Ilginc Garip Enterasan Seyler
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 11-26-2011, 01:03
 2. AŞilar ( Önemlİ Okuyun)
  By bariscoskun in forum Sağlıklı Yaşam
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-03-2010, 20:42
 3. Akbank'tan rekor kâr açıklaması
  By ZzeyneP in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-28-2009, 18:47
 4. Akbank'tan açıklama
  By leyla_59 in forum Ekonomi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 11-22-2008, 11:39
 5. Önemlİ Olan Vermektİr..
  By RuHcöpLüü in forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-20-2008, 12:23

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0