+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

10 milyon Türk El Kaide destekçisi

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  10 milyon Türk El Kaide destekçisi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Fenacocuqq
  Misafir

  Oku 10 milyon Türk El Kaide destekçisi

  Dünya Ekonomik Forumu için hazırlanan rapora göre İran, Türkiye'den daha 'Batılı'
  Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) , Davos'ta bugün başlayan toplantısında, Forum'un Gallup araştırma şirketine hazırlattığı "İslam ve Batı: Diyalogun Durumu 2008" adlı bir rapor değerlendirmeye sunulacak. 157 sayfalık raporda, ülkelerin doğu-batı diyalogu için duydukları iyimserliği sıralayan endekste Türkiye son sıralarda yer alırken, El Kaide'ye desteğin yüzde 13'ü bulduğu belirtildi. Rapora ilişkin Türkiye'deki araştırma 1 Mayıs-30 Mayıs arasında bin kişiye yöneltiler sorularla yapıldı.
  'BATI SAYGI DUYMUYOR'
  Çeşitli sorulara verilen yanıtların birleştirilmesiyle elde edilen ve ülkelerin doğu-batı diyalogu için duydukları iyimserliği sıralayan endekste "AB aday üyesi" Türkiye son sıralarda yer aldı. Türkiye 36 puanla sondan 5'inci oldu. İran ise 43 puanla sondan 6'ncı sırada yer aldı. Rapor ayrıcabirçok Müslüman ülke halkının, Batı dünyasının Müslüman dünyaya saygısının yetersiz olduğuna inandığını gösterdi. Filistinliler yüzde 84, Mısırlılar yüzde 80 gibi yüksek oranda, Türkler yüzde 68, Suudi Arabistan'da yaşayanlar yüzde 67 ve İranlılar yüzde 62 gibi daha düşük oranda bu kanaate sahip bulunuyor.
  MISIR YÜZDE 22
  Rapora kaynaklık eden çalışmalardan ankete verilen yanıtlara göre Türklerin yüzde 13'ü El Kaide'yi destekliyor. Müslüman ülkeler ve Avrupa'da ABD ve dış politikasına yönelik söz konusu antipatinin "El Kaide'ye destek anlamına" gelmediği belirtilen raporda, 2006'da İngiltere'de yapılan Pew Küresel Davranışlar Anketi'ne göre İngiltere'de Müslümanların sadece yüzde 12'si "Tanıdığımız Müslümanların 'çoğu/oldukça fazlası' El-Kaide'yi destekliyor" yanıtını verdi. Benzer oranlara İspanya ve Almanya'da da rastlandı. Rapora göre aynı düşük rakamlar Müslüman dünyasının ortalama görüşünü temsil ediyor. Türkiye'de yüzde 13, Ürdün'de yüzde 18 ve Mısır'da biraz daha yüksek yüzde 22 oranında El-Kaide desteği bulunuyor. Türkiye'deki oran, 10 milyon kişiye karşılık geliyor.
  Gülen'in okulları raporda yer aldı
  DAVOS'TA tartışılacak raporda, diyalog bağlamında Fethullah Gülen'in girişimiyle dünyanın çeşitli yerlerinde açılan okullardan söz edildi: "Türk diaspora grupları Orta Asya ülkelerine de hizmet eden köklü ve büyüyen programlara sahiptir. Fethullah Gülen hareketi, okul ağını önemli ölçüde büyütmüş ve 100 kadar ülkede çalışmaktadır." Raporda dünya üniversitelerinde diyaloga yönelik yapılan çalışmalardan örnekler verilirken de Avustralya Katolik Üniversitesi'ndeki Fethullah Gülen kürsüsü örnek gösterildi.

  AB'nin tavrı delil oldu
  RAPORDA yer alan "İslam ve Batı: Büyük Ayrılık Masalı" başlıklı makalesinde eski Malezya Başbakanı Enver İbrahim, "Biz ve onlar" düşüncesinin varlığını koruduğunu savundu. İbrahim, karikatür krizi, Papa'nın Hz. Muhammet hakkındaki sözleri ve Batı Avrupa'da Türkiye'nin AB'ye girişine karşı duruşun, bölünmüşlüğün her zamankinden fazla olduğuna işaret ettiğini öne sürdü.
  İhsanoğlu, Merkel ve Bush'un benzerliği
  İSLAM Konferansı Teşkilatı Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, ABD Başkanı George Bush ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'den alıntılar yapılan raporda şu ortak yönleri üzerinde duruldu: "İhsanoğlu, Bush ve Merkel şu anda Müslüman dünyada Batı'ya karşı olan düşmanlığı temelde kültürel ya da dini farklılıklara değil, savaş deneyimi yaşamaya, baskı ve eşitsizliğe bağlıyorlar."


  HABERTURK

 2. #2
  ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3.415
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  107374635

  Tanımlı Ce: 10 milyon Türk El Kaide destekçisi

  bizde bu araştırmalara inandık zaten!!
  bunu araştıranlar kim ve neden böyle bir şey araştırmışlar !! amaç nedir ?? ben çokiyi analdım amaçları belli!!
  artık bizim için yazılanlara hele hele kanlı katilleri destekliyormuşuz sözlerine asla inanmıyorum ... bizi kötü göstermek için yapmadıklarını bırakmayacaklar ama bizde onlara inanmamayı sürdürmeyi bırakmayacağız...

  BİZ TÜRKÜZ BİZİ KENDİLERİYLE KARIŞTIRDILAR SANIRIM!!
  bu habere sadece gülüyorum !!!

Benzer Konular

 1. İşte Terim'in en büyük destekçisi
  By DarkNess in forum Futbol Dünyasi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-26-2008, 12:57
 2. En büyük destekçisi Keremcem
  By XxCANISIxX in forum Magazin Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-13-2008, 13:35
 3. El Kaide bağlantılı üç Türk'e gözaltı
  By zinnat in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 04-04-2008, 12:27
 4. El Kaide Almanya'ta bir Türk'le saldıracaktı
  By Fenacocuqq in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 01-14-2008, 11:24
 5. El Kaide bağlantılı 2 Türk yakalandı
  By prenses in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-06-2007, 15:10

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0