Hillary Clinton ile Barack Obama arasında rekabet ekranlarda da devam ediyor..
ABD başkanlık seçimi öncesi parti adaylarını belirlemek için yapılan ön seçimler devam ederken, Demokrat Parti'de Hillary Clinton ile Barack Obama arasında kıyasıya bir mücadele yaşanıyor.
İki Demokrat aday da birbirlerine karşı sert ifadeler kullanmaktan kaçınmıyor. ABC televizyonuna konuşan Obama, Hillary Clinton'ın eşi eski ABD Başkanı Bill Clinton'ı yalancılıkla suçladı. Siyahi senatör Obama, "Hepimizin saygı duyduğunu düşündüğüm eski başkan, eşi için yürüttüğü kampanyayı öyle bir boyuta getirdi ki, söyledikleri gerçekler tarafından desteklenmiyor." ifadelerini kullandı.
Cumartesi günü yapılacak Güney Carolina seçimine hazırlanan iki aday, bir televizyon açıkoturumunda da karşı karşıya geldi. Barack Obama'nın, eşi Bill Clinton için söylediği sözlere tepki gösteren Hillary Clinton, "Karşında ben varım, o yok." diye konuşunca, Obama, "Bazen hanginize karşı yarıştığımı anlayamıyorum." cevabını verdi. Obama, Clinton'ın geçmişte şirket avukatlığı yaptığını gündeme getirince, Clinton da Obama'nın bugün kampanyasını destekleyen 'gecekondu emlakçısı'nın bir zamanlar avukatlığını yaptığını söyledi.


HABERTURK