Yunanistan Avlanmayı Yasakladı
Karamanlis'in Türkiye ziyareti süresince Kardak'ta avlanma yasağı konulduğu öne sürüldü.
Atina'nın, Başbakan Kostas Karamanlis'in Türkiye ziyareti süresince Kardak çevresinde suların sakin olması için bölgede avlanma yasağı koyduğu öne sürüldü.

Atina'dan yayımlanan Ta Nea gazetesi, “Sakin sular için balık avı yasağı” başlıklı haberinde, Yunan Hükümeti'nin dünden başlayarak önümüzdeki cumartesi gününe kadar geçerli olmak kaydıyla Yunan balıkçılara Kardak çevresine yanaşma yasağı koyduğunu yazdı.

Atina'nın bu yasaklamayla Karamanlis'in Türkiye ziyareti süresince suların durgun olmasını sağlama girişiminde bulunduğu yorumunu yapan gazete, Ege ve Deniz Ticaret Bakanlığı tarafından getirilen yasak süresince Kilimli (Kalimnos) Liman Müdürlüğü kararıyla “Sahil güvenlik birimlerinin Pserimos Adası'nın kuzeyi ile Kardak çevresinde operasyonlar yapacaklarının açıklandığını belirtti.

Ta Nea, Sahil Güvenlik birimlerinin bölgede yapacakları “Sakin Sular” kod adlı operasyonunun, bölgedeki ada ve adacıklara kaçak grupları geleceği istihbarı alınmış olduğu için düzenlendiğinin kaydedildiğini de yazdı.

(aa)

aktif haber