Operasyonda örgüt mensubu 1 kişi öldürülürken, 3 polis memuru da yaralandı.
Gaziantep'te bir örgüt evine baskın düzenleyen polis ekipleri ile örgüt mensupları arasında çatışma çıktı. İlk belirlemelere göre olayda örgüt mensubu 1 kişi öldürülürken, 3 polis memuru da yaralandı.
Gaziantep'te bir örgüt evine gece geç saatlerde baskın düzenlendi. Şehitkamil ilçesi, Karşıyaka Mahallesi'nde meydana gelen olayda, ilk belirlemelere göre örgüt üyesi 1 kişi ölü olarak ele geçirildi. Çıkan çatışmada 3 polis memurunun da yaralandığı kaydedildi. Aralarında Özel Harekat ekiplerinin de bulunduğu çok sayıda polisin katıldığı operasyon, İl Emniyet Müdürü Ali Yılmaz tarafından yönetiliyor. Karşıyaka Mahallesi'ni abluka altına polis ekipleri, mahalle sakinlerini olay yerinden uzaklaştırarak, bölgeye kimseyi sokmuyor. Bu arada çok sayıda panzer de olay yerinde hazır tutuluyor. Sık sık silah seslerinin duyulduğu bölgeye kimseye yaklaştırılmıyor.
Hastaneye kaldırılan yaralı polis memurlarının tedavilerinin devam ettiği, ölen örgüt üyesinin Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi morguna götürüldüğü öğrenildi.


HABERTURK