Terörün İzlerinden 15 Yıl Sonra Kurtuldu
PKK'lı teröristlerin saldırısında merminin isabet etmesi sonucu yüzü parçalanan 21 yaşındaki Esmer K., yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Ağrı merkeze bağlı Yalnızkonak Köyü'nde, PKK'lı teröristlerin saldırısında merminin isabet etmesi sonucu yüzü parçalanan 21 yaşındaki Esmer K., yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Terörün bıraktığı izlerden 15 yıl sonra kurtulan Esmer, “Saldırıda ablam öldü, babamla ben yaralandık. O zaman 6 yaşındaydım ve bu yüzden okula da gidemedim'' dedi.
Yalnızkonak Köyü'nde oturan K. Ailesi, bölücü terör örgütünün saldırısına uğradı. Saldırıda bir genç kız öldü, babası kolundan, kardeşi 6 yaşındaki Esmer ise yüzünden yaralandı. Alt damağından girerek sağ göz kapağından çıkan mermi, Esmer'in yüzünde ağır hasar oluşturdu. Ağrı'dan tedavi için Erzurum'a götürülün Esmer, “Silah yarası yüzünden arkadaşlarımla oyun oynayıp, okula gidemedim. İki gün önce Erzurum Numune Hastanesi'nde ameliyat oldum. Tam 15 yıl çektiğim o izlerden şimdi kurtuldum'' diye konuştu.
Ameliyatı yapan Numune Hastanesi Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Murat Emsen, “Mermi nedeniyle hastanın burnu sağa kaymış, diş kemikleri parçalanmış ve alnında hasar vardı. 40 dakikalık bir ameliyatla yıpranmış ve parçalanmış olan diş kemiklerini doldurduk. Sağa çeken dudağını ve burnunu düzelttik. Hasta, sağlıklı bir düzeye kavuştu'' dedi.
Hastanın terör mağduru olduğu için tüm giderlerinin Numune Hastanesi tarafından karşılandığını belirten Başhekim Selçuk Boz****** “Terör mağdurlarına yardımcı olmak bizim görevlerimizdir'' diye konuştu.

aktif haber