Küfürbaz müdüre kınama
26 Ocak 2008 Cumartesi 00:17
Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel'in, gazetecilere küfür etmesi kınandı.

Eskişehir Emniyet Müdürü Savaş Yücel'in, basın mensuplarına hakaret ettiği belirtilerek Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti ve Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi tarafından ortak açıklamayla kınadı.

Vilayet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde basın açıklaması yapan Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca ve Çadaş Gazeteciler Derneği Başkanı Şaban Bağcı, "Emniyet Müdürlüğü Basın Protokol Şube Müdürü'nün odasında gazetecilere sinkaflı küfürler de dahil olmak üzere hakaret edilmiştir" dedi.

Kentin Esentepe Mahallesi'nde 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın ardından, ailenin ve yakınlarının polisin ihmali bulunduğu iddialarıyla ilgili haberlerin gazete ve televizyonlarda yer aldığı hatırlatılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

"Biz Eskişehir'deki basın kuruluşları olarak bu olay nedeniyle Emniyet Müdürü Savaş Yücel'in muhabirlerin bulunduğu basın şubesi odasına gelerek, 25 dakika sinkaflı küfürler de dahil olmak üzere akla hayale sığdırılamayacak hakaretler etmesine anlam veremiyoruz. Bir örnek vermek gerekirse, kadın gazeteciyi kastederek 'Kızım biz olmasak, sen akşamları rahat gezemezsin, gündüz bile seni alıp götürür istediğini yaparlar' demiştir. Sayın Emniyet Müdürü daha da ileri giderek, 'Gelin buraya, i...ler. Yapacaksınız, ondan sonra kaçacaksınız. Erkek müsveddeleri' demiştir. Emniyet hakkında yapılan art niyetli haberlerle ilgili ya birilerinin tetikçisisiniz, ya da cahilsiniz' söyleriyle, mesleğimize de büyük hakaretlerde bulunmuştur. Emniyet Müdürü Savaş Yücel'i kınıyor, başta Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı olmak üzere, adli makamları da göreve çağırıyoruz."
internet haber